Autor Tema: Aftermarket H15 LED  (Pročitano 3098 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Aftermarket H15 LED
« poslato: April 19, 2021, 12:14:45 pre podne »
Zdravo svima,

Pročešljao sam čitav forum i nisam nigde našao da je neko pisao o aftermarket H15 led sijalicama. Naime zanima me da li je neko probao da stavi u far gde idu fabričke halogene H15 (u istoj sijalici dnevno svetlo na 15w i dugo na 55w) LED H15 sijalicu? Ono što je sigurno s obzirom na to da ova H15 sijalica ide na Canbus VW modele gotovo siguran problem bi bio prijavljivanje greške na bordu ako sijalica u sebi nema ili ne ide u setu sa poništivačem (dekoderom) greške (jeftiniji kineski primerci), a drugi još veći problem - da li bi bilo problema u vožnji zbog drugačijeg prostiranja svetlosti LED sijalice u odnosu na halogenu sijalicu u faru (zaslepljivanje automobila koji dolaze u susret kao sa kineskim Xenon-ima) koji je predviđen za halogene sijalice, pa samim tim i problem na tehničkom ili sa policijom?


Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2021, 09:23:39 posle podne »
'Ajde ako niko nije probao H15 LED sijalice, je l probao H7 LED sijalice? One bi trebalo da su standard za kratka svetla za manje-više sve VAG modele.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #2 poslato: April 19, 2021, 10:09:26 posle podne »
I mene to zanima, nisam zadovoljan kako h15 halogena baca nekako mi u daljini gubi snagu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #3 poslato: April 20, 2021, 12:53:30 pre podne »
Ovo pitam za burazerovog Golfa 6 jer  standardne halogene sijalice daju neku odvratno žutu nijansu. Imaju one fensi Osram Cool Blue Intense halogene sijalice koje imaju taj Xenon look i one su jedina alternativa jer nema tih H15 sijalica baš u svim varijantama, ali one em su skupe k'o đavo em im je životni vek duplo kraći od standardnih sijalica tako da ne dolaze u obzir. A opet glupo je ostaviti standardne H15 halogene sijalice, a staviti za H7 kratko svetlo xenone ili neki LED. Tako da ili sve u kompletu ili ništa. Ali koliko vidim niko nije pisao na forumu iskustva sa H15 i H7 LED sijalicama. Koliko vidim ljudi ili koriste halogene sijalice ili imaju kombinaciju fabrička dnevna LED svetla i xenoni kratka/duga.

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #4 poslato: April 20, 2021, 11:15:28 pre podne »
Ja sam bas na golfa 6 stavio kratko h7 osram cool blue, ne rade u isto vreme krstko i dugo tako da se ne primecuje ta razlika plavog i zutog svetla.
A u pravu si h15 osram dve sijalice 7000din, neverovatna cena.
I obicna zuta je skupa...

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #5 poslato: April 20, 2021, 03:22:42 posle podne »
Ne znam koliko dugo koristiš te Osram Cool Blue Intense sijalice ali im je po fabričkoj specifikaciji životni vek tri puta kraći od standardnih Osram sijalica. Ne znam u čemu je fora, možda onda obične ne bi niko kupovao . Ono jeste lepo izgledaju i sećam se još pre desetak godina kada su se pojavile stavio sam ih na tadašnjem autu i stvarno su izgledale super taj neki Xenon fazon, ali nisu opepelile ni tri meseca i crkoše. Dok su za to vreme obične Osram radile još godinu nakon njih minimum. A da ne pominjem da im je cena kao da su LED ili Xenon sijalice, tako da mislim da se uopšte ne isplate ni u kakvoj varijanti. LED navodno imaju na papiru 40000 sati radni vek, nek je i četvrtina od toga realan vek, to je opet više od deset puta od bilo koje halogene sijalice. E sad to sve zvuči lepo na papiru, pitanje je kako se ponašaju u halogen om faru, koliko se greju i kakav snop bacaju, da li zaslepljuju vozače koji dolaze u susret kao aftermarket ksenoni...

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #6 poslato: April 20, 2021, 07:43:23 posle podne »
Zivotni vek je 2 puta kraci po specifikaciji.
Jedna sijalica kosta 850din, obicna osram je negde oko 400.
Na golfu 6 imam dnevna svetla, h7 se pali samo noću, nocu retko vozim tako da nek mi traje godinu dana ja sam zadovoljan.
Imam ih 3 meseca.

Ove cu sledece da testiram :)

https://www.wobyhaus.co.rs/auto-elektrika/12346-sijalica-za-auto-h7-12v-55w-super-white
« Poslednja izmena: April 20, 2021, 07:48:55 posle podne od strane darkonda »

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 329
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Aftermarket H15 LED
« Odgovor #7 poslato: April 20, 2021, 11:59:36 posle podne »
Mislim da za ove iz wobyhouse-a ne vredi ni da trošiš vreme na skidanje starih sijalica. Em su neki shangcung em koštaju dve manje nego jedna krštena H7. Ne znam možda i završavaju posao za te pare, ali teško... Mene kopkaju LED H15 kako rade kao dnevna svetla. Ima ih na Amazonu i eBay-u u rasponu od 30 do 100 dolara za par! Imaju identično kućište kao halogena sijalica ne treba nikakvo dodatno budžennje, adapter ili neki dodatni kablići. Ima ih i kod nas, najjeftinije  su 20 evra par koje niko ne može da tvrdi kako i da li rade na Golfu 6 i idu neki primerci sa Philips čipovima na sebi do 80 evra par sa sve garancijom od 12 meseci. Ako te od 80 evra ne rade kako treba onda ne znam...