Autor Tema: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju  (Pročitano 11415 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« poslato: Jul 26, 2020, 07:05:48 posle podne »
Preko noci, za 2 dana isprazni akumulator. Na prazno trosi oko 0.80 -1-2 Ampera. Skidao sam jedan po jedan osigurac i merio potrosnju, ali ga nisam prtonasao uljeza. Jedini je osigurac br 15, kada ga izvadim, poikazivao umanjenu tj. 0.5.5 A  "kombigeret navication". Ne znam ni za sta sluzi to, ali ja sam ga izvadio. On i dalje vuce 5.5 A tako da sam sinuo kleme da ujutru ne bude problem paljenja,
Ne znam sta vuce toliku struju i zato pitam za savet.
Ujedno imam jos jedan problem oko zakljucavanja na daljinski. Nekad zakljuca sva vrata, a najcesce prednja leva ne zakljuca pa onda moream kljucem zakljucati i tad zmirka crvena lampica da je auto zakljucan. Nekad zakljuca sva, a cesto zakluca sva osim prednjih levih vrata.
Pitam se da li su ta dva problema povezani? ZAsto i ko trosi toliku struju na prazno?
P.S. Imam i neki uredjaj poresd upaljaca koji kaze da je nekakva navigacija, ali ja to ne znam da koristim. I kada pritiscem dugmice , nista se ne desava. Sta je to?
Hvala i veliki pozdrav.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2020, 03:16:11 posle podne »
Ovo za vrata je najverovatnije mirkroprekidac u bravi. Detektuje da vrata nisu zatvorena, pa ne zakljucava. Zaglavio se mkroprekidač u otvorenom polozaju, iako su vrata zatvorena, pa centralna brava vidi kao da su otvorena i nece da zakljuca automatski.

A ovo za struju, uf...To tesko moze ovako preko foruma i da se pretpostavi sta je. Mora na licu mesta da se trazi peske, moze da bude svasta.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2020, 04:58:19 posle podne »
Do tog zakljucka sam i ja dosao. Zakljucam vozacka vrata kljucem i tad poicne da zmirka crvena diodica u vratima kao znak da su zakljucana. Da li zbog toga on meni trosi toliku struju u stend baj rezimu?

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2020, 05:13:05 posle podne »
tamo sam napravio gresku .. nije 5.5 A NEGO 0.55A.
Shvatio sam da me taj neki mikro prekidac zeza, ali pitam se sta da mu radim, jer on NEKAD RADI A NEKAD NE. Pokusacu da dodjem do njega i pokusam ocistiti i podmazati sa WD 40, pa kako bude.

Van mreže kanki

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: tivat
  • Karma: +18/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2020, 05:49:00 posle podne »
da se nadovežem na temu oko traženja problema, ko vuče struju...
na aliju sam poručio ovaj "instrumenat"

https://www.aliexpress.com/item/4000395751024.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.10ea4c4dYoAEuf

baš radi ovakvih problema, ko vuče struju, malo da olakšam život a nije neka cijena...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2020, 02:02:30 pre podne »
Nemoj WD-om, on ne sluzi za ciscenje, nego za podmazivanje. Sprej za ciscenje elektronskih delova je mnogo bolja opcija za taj posao.  Mikroprekidač ima mnogo mali hod i dovoljna je mrva prljavstine da ga zaglavi. Moras da skines sve sa vrata da bi dosao do brave, a onda da otvoris bravu da bi dosao do mikroprekidača.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2020, 02:05:34 pre podne »
Kanki, havala na savetu. Nije lose imati taj uredjaj, mada ja unimerom sve te pretrage mogu obaviti, bar tako mislim. Mozda narucim, ali imam lose iskustva, naime narucioi sam mobilni telefon i jos jednu sitnicu. Ta sitnica je stigla a telefon se zagubio. Pozalio sam se i jos uvek se to resava. Narucio i platio u februaru ove godine i jos nije stigao telefon a danas je 28.07.2020g Ima da izadje iz mode taj telefon, haha.
Ne znam, ali uporan sam i nacicu resenje. Sve vise sumnjam da je to do vrata i tog neispravnog prekidaca, ali obavesticu vas sve kako sam resio problem. PS. WD 40 nije pomogao. Opet sam nocas morao skini klemu.

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2020, 02:09:25 pre podne »
Ovu zadnju poruku sam dobio dok sam pisao moj text. jbg, ja sam vec isprskao bravu sa WD40 i nije pomogo. Nema mi druge nego da uradim kako si rekao... da skinem bravu i pokusam sve ocistiti ili kupiti novi deo. Hvala na savetu!

Van mreže nlukic

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Majdanpek
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw t2
Odg: AUDI A4 1.9 TDI Vuce struju
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2020, 08:14:34 pre podne »
Proslo je neko vreme a, problem je resen. Kako !? Ne znam... samo od sebe ili je ipak pomogao WD40 jer je to bila jrdima intervencija. Vec sam bio resio menjati celu bravu kad je pocela da funkcionise kako treba. Sad radi besprekorno (da ne ureknem) i ne znam kako je proradila. Vec Nedelju dana ga vozim, otkljucavam - zaklucavam i sve je OK.  Mozda je prskanje brave, izmedju tapacirunga i okvira vrata, tj. bez skidanja istog. pomoglo... Ne znam, ali ODMOGLO NIJE.  Pozdrav svima, Nesa!