Autor Tema: problem golf 4 paljenje  (Pročitano 1312 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TRoPI

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 35
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
problem golf 4 paljenje
« poslato: Decembar 10, 2018, 03:16:49 pre podne »
Pozdrav.. Imam problem koji ne mogu resiti vec par meseci. U pitanju je golf 4 1.9 TDI 115ks. Motor je pumpa dizna. Uzeo sam golfa pre 6 meseci i u pocetku je palio sa malo duzim verglanjem ili ako ne upali iz prve, iz drugog verglanja upali normalno. Odmah da kazem da ima odlicno verglanje i da je alnaser odlican. Odem u servis i covek mi zameni dve dizne i gumice na diznama i kvar je i dalje bio tu. Nakon toga proverimo pumpu u rezervoaru i ona je bila u redu. Zamenim filter goriva i nepovratni ventil,proverim ima li vazduha u protoku,nema. Probamo da zamenimo tandem pumpu i ona je bila u redu. Na dijagnostici je pokazao dve greske. Prva je bila Internal Contr. Module ROM test eror koja je nakon nekog vremena nestala a druga je senzor bregaste. Probao sam drugi senzor ali problem je i dalje tu. Auto su cackali 3 mehanicara i 3 elektricara i niko nista ne moze da resi jer niko ne vidi nikakav kvar. proveravan je i racunar,cak smo probali i njega da zamenimo i paljenje i dalje je problem. proveravali releje,napon,merili obrtaje u verglanju,korekcija dizni je odlicna,pritisak pumpe je u redu,struja u redu,mehanicki je sve u redu a auto i dalje ne pali,cak je sve gori i gori u paljenju. Sada skoro i da nece ni iz petog verglanja da upali. Sto se tice rada kada upali sve je odlicno,ne stuca i vuce odlicno. I da,na gurku upali odmah... Nema pravila dal je vruc ili hladan uvek je to problem.. Ako je iko imao ovakav ili slican problem ili ako neko zna u cemu moze biti problem bio bih zahvalan za bilo kakvu informaciju..