Autor Tema: par problema polo 1.2  (Pročitano 4124 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
par problema polo 1.2
« poslato: Jul 07, 2018, 01:06:50 pre podne »
Imam par problema i nedoumica..naime kad upalim svetla,mislim na farove,ne sija zelena lampica za svetla vec lampica za maglenke,inace nemam napred maglenke,i kako se inace pale maglenke,jer kod mene ne postoji digme za maglenke,vec na prekidacu za svetla imam nacrtanu maglenku,ali ne mogu tockic da dovedem u polozaj koji se poklapa sa nacrtanim simbolom..malo konfuzno..sledece,kad je kljuc u kontakt bravi i na kontaktu,kad zatvorim vrata svetla se lagano ugase u kabini,kad izvadim kljuc,svetlo se ne gasi kad zatvorim vrata i poslednje,kako se menjaju sijalice u stop lampi..hvala unapred na pomoci i savetima..pozdrav

P,S.napred imam neke led sijalice umesto maglenki



Van mreže stung1

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: Istocno Sarajevo Republika Srpska
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 sportline
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2018, 08:46:37 pre podne »
Maglenke palis tako sto prekidac okrenes skroz u desno I onda ga povuces prema sebi. To za svjetla u kabini ti je ok. Cim izvadis kljuc iz brave pale se I onda kad zakljucas gase se.
Ako su dva muškaraca koji izadju iz jedne zene braca, onda su i dva muškaraca koji  udju u jednu ženu makar drugi rodjaci.

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2018, 09:44:46 pre podne »
E hvala puno na pomoci...sad samo da jos resim zasto mi je stalno upaljena lampica od maglenki...to jest sto se ona pali kad palim svetla

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2018, 04:05:20 posle podne »
Postoje dvije mogucnosti bar sto se tice maglenke. Ili je problem u prekidacu kratkog svjetla ili je neko prespajao nesto. Probaj drugi prekidac svjetla, pase i od drugih modela VAG.
Sijalice u stopkama mjenjas tako sto odvrnes maticu sa plasticnim obrucom prstima, onda polako vuces prema sebi. Imaju dvije zabice sa desne strane koje lako pucaju i moguce da ce biti malo tesko.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2018, 09:42:21 posle podne »
e hvala puno za ovaj video,ali mislim da ce pre biti da je neko nesto prespajao..jer vidim pod poklopcem od akumulatora nesto kockasto na kome pise LED i od nje crni kablic koji je presecen...

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2018, 11:04:41 posle podne »
Maglenke palis tako sto prekidac okrenes skroz u desno I onda ga povuces prema sebi. To za svjetla u kabini ti je ok. Cim izvadis kljuc iz brave pale se I onda kad zakljucas gase se.
Ipak se kod mene ne gasi kad zakljucam vrata...

Van mreže stung1

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: Istocno Sarajevo Republika Srpska
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 sportline
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2018, 09:09:03 pre podne »
Onda ili je cikno mikroprrkidac na bravi ili je puko neki kabal na vratima.
Ako su dva muškaraca koji izadju iz jedne zene braca, onda su i dva muškaraca koji  udju u jednu ženu makar drugi rodjaci.

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2018, 03:06:07 posle podne »
verovatno je to u pitanju..juce sam ugradio centralnu bravu,jer je bio neki zajeb sa bravom vozacevih vrata..nije su uopste reagovala kad se ubaci kljuc..cak sam imao utisak da je u pitanju zamenjena brava..ali nisam imao kljuc..

Van mreže mudri

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: yugo
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2018, 05:16:22 posle podne »
Kako si resio centralno zakljucavanje, koliko te je kostalo? Na mom polu radi centralno zakljucanje samo na suvozackim vratima. Kad okrenem kljuc u vozackim nista se ne desava. Takodje sam primetio kad otvorim vozacka vrata ne upali se svetlo za kabinu. Verovatno i mene zeza taj senzor u bravi.

Van mreže boris014

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Auto: VW Polo 1.2 2002
Odg: par problema polo 1.2
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2018, 08:37:08 posle podne »
izaslo me je sve ukupno negde oko 50 e,jer je majstor mislio da kod mene postoji neki kompresor,za centralnu,medjutim nista nema..tako da je sve morao rucno da postavlja i veze od nule..i dobio 2 daljinca..i postavio je i u gepek jedan motoric..i jos mi uradio odmah,bez cekanja i zakazivanja..