Autor Tema: Kvačilo B6  (Pročitano 2009 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Micke Passat b6

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Passat b6 2.0 tdi
Kvačilo B6
« poslato: Jul 04, 2018, 04:23:07 posle podne »
Pozzz drugari,kao i većina nas ima nešto sto nas muci oko kola... Do sad je bilo ovako,upaljen auto,na pola stiskanja kvačilo čulo se kao “grrrrr” na kratko i sve tako kad pritiskam... Juče sam primetio da se više ne čuje tako nego “tak,tak,tak” pa mi sad nije jasno... Inače zamajac ne daje nikakve znake pohabanosti,moje vožnje 1M može da traje :) Zna li neko šta bi moglo da bude,dal obraćati pažnju ? :)

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Kvačilo B6
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2021, 01:02:49 posle podne »
Tema je jako stara, ali je problem isti. Da ne bih otvarao novu temu, pridruzujem se.

Znaci, kad se ne vozi par dana, papucica-pedala kvacila se ne vraca skroz. Ostane malo. Menjao sam ulje prosle godine, i to se poboljsaljo malo, pa se opet javlja. Moram u prvih par min voznje da levom nogom zadignem malo padalu ili "nadrukam" pre paljenja.

Postoje dva cilindra kvacila, ispod papucice i u menjacu. Mom rodjaku se na istom modelu isto desava, promenio gornji cilindar i opet isto.
Na vise mesta sam cuo da je problem sa donjim cilindrom, u menjacu.

Sad... Desava se i ono sto je kolega objasnio u prvom postu u prvom delu njegovog teksta. Na pola kvacila se cuje (aj' sad da se nasmejemo) "grrrrrr". Odnosno brujanje. Tacnije, poceo je da se cuje druk lezaj. Zamajac  i lamela ne daju znake istrosenosti. Nema simptoma. Dobri su.
Da li da menjam samo druk lezaj i cilindar kvacila, ili da vozim tako dokle moze i menjam ceo set. Nije mi problem u novcu, ali, ne bih menjao nesto sto je ispravno. Pitanje je koliko se isplati da se skida menjac a ne menja ceo set.
Cistio kao konstatacija, savet, misljenje... Nista nije hitno, i sugurno ga necu menjati jos par meseci, ali imam u planu skidati menjac...