Autor Tema: Golf 4 sdi  (Pročitano 2247 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skydriver

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 46
  • Lokacija: Logatec, Slovenija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 4 sdi
« poslato: Jul 22, 2017, 10:17:12 pre podne »
Kupljen pre 4 dana. Registrovan i prenet na mene, odmah odveze kod majstora na veliki servis, mali servis i zamenu ležaja prednjeg točka. Prešao 286.000km, 1998 godište. Čeka ga dobar ispit dok sebi ne kupim planirani audi a4 B8. Radiću u Kopru od ponedeljka, tako da ga čeka oko 160km dnevno. Spušten je, ima zatamljena stakla i prednja, druge felne. Sve je homologovano. Zabranjeno je zatamljivanje prednjih stakala, ali kako je homologovano po starim propisima, ovaj može da ima taj luksuz. :)

















Inače, kola nisu ni malo jeftina u Sloveniji. Sam auto je plaćen 1150e, prodavac pri prodaji dobija povrat razlike u regsitraciji na račun, a kupac plaća registraciju do isteka tehničkog pregleda auta (u mom slučaju do maja 2018). Dakle, to me je izašlo još 300e, veliki servis 220e, mali servis 100e sa Castrolom sintetikom i ležaj prednjeg točka 60e.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2017, 10:21:27 pre podne od strane skydriver »

Van mreže skydriver

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 46
  • Lokacija: Logatec, Slovenija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 sdi
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2017, 10:34:09 pre podne »
Inače, pre više od 10g sam vozio golfa 4 gti, 1.8t sa puno opreme i električnim šiberom. Uložio sam brdo novaca u njega, kao i u svaki auto koji imam jer mi je to hobi :) i ostao bez njega. Oduzela ga je granična policija na Hr-Slo granici. Oni su odokativno ustanovili da je prekucan, a u Beogradu je registrovan od 2000g bez problema. Nemam puno slika njegovih, izgubio sam kada mi je crkao prethodni lap top. Ostale su neke od vremena pre nego što sam ga komplet sredio.












Nakon više od dve godine koliko je proveo na policijskom parkingu u Samoboru, vraćen mi je ali sa poništenom registracijom od strane naše policije. Još su to odradili na nezakonit način kako bi izbegli eventualno tužbu radi naknade štete. Auto je vraćen ovako:







 Potom je auto prodat na otpad za delove i kupac je vratio šasiju natrag jer je bila faslifikovana. Ona je dalje otišla na kilo.











Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Golf 4 sdi
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2017, 01:04:33 posle podne »
Što se tiče sivog, verovatno znas sve sto bi rekao.

A što se belog tiče, lepo izgleda spolja, enterijer nisi slikao, pa generalno mišljenje ne mogu da dam. Ono sto mogu da zakljucim na osnovu slika spolja, je da se vidi da je prethodni vlasnik vodio racuna i da nije na auto gledao kao na sušto upotrebnu stvar i prevozno sredstvo, vec kao na nesto u čemu uziva i sto voli. I lepo je sto je taj auto otišao opet kod čoveka koji je takođe ljubitelj automobila i koji ce ga dalje isto tako čuvati i održavati. Sa obzirom da ima skoro 20 godina, bez obzira sto je cuvan, izgleda odlicno.

Srecno u potrazi za Audijem!

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 sdi
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2017, 01:10:47 posle podne »
Konacno nesto zanimljivo da se vidi i procita na forumu, lepih si ti dozivljaja imao. A bela cetvorka je bas uredna, deluje dobro na slikama

Van mreže skydriver

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 46
  • Lokacija: Logatec, Slovenija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 sdi
« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2017, 02:36:18 posle podne »
Hvala momci! Tek je kupljen auto, nije nešto ni savršeno pažen, mogao je bolje. Imao je dva prethodna vlasnika, mislim da ga je više pazio prvi. Servisi su rađeni na 15-ak hiljada, nekada i malo preko, nisu svi filteri menjani redovno. Štedelo se pomalo, ja bih to bolje. Verujem da ću mu skinuti karter na sledećem servisu da se očisto sito pumpe. Slikaću unutrašnjost, samo da se sredi za nekoliko dana. Ovde su autoperionice jako skupe, 20e za ručno pranje, a za mašinsko na četkama sam plati 7,49e. Zanimljivo, ima više čistih kola nego u Bg-u. :)

Van mreže skydriver

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Age: 46
  • Lokacija: Logatec, Slovenija
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 sdi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2017, 12:23:33 posle podne »
Nisam dugo pisao. Nakon što sam prodao mazdu koja je bila registrovana na BG table šuraku, kupio sam sebi nešto novije kao prevozno sredstvo: oktavija 2010 1.6 tdi greenline. Imala je 209.000km, sada 219.000km.

i na letnjem setu:




Auto radi savršeno bez problema. Sistem sipaj i vozi i troši čak manje od golfa. Golf je bio namenjen ženi da decu vozi u vrtić u naselju. Kako žena treba da dobije službeni klio novi, golf je postao suvišan i prodat za 1100e. Pri tom sam prethodno imao solidnih ulaganja da ga dovedem u red, ali mora tako sa kolima.
Uskoro će pasti nadogradnja muzike u oktaviji (multimedija, vofer, kamera...). Taj auto bi trebalo da ostane u poredici do kupovine novog ili novijeg, a to će biti sigurno period od par godina. :)