Autor Tema: Garaža i alat  (Pročitano 93428 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Garaža i alat
« poslato: Jun 09, 2013, 01:36:49 pre podne »
Rekoh vec u temi o Igorovom golfu 2, da cu otvoriti ovakvu temu jer mi se cini da nas ima koji volimo da imamo garazu i u njoj slozen alat sa kojim mozemo da cackamo oko kola.

U koliko nasa postovana administracija misli da ovoj temi nije mesto na ovom forumu, neka obrise istu, ja rec necu reci. Jer ne zelim da krsim pravila.

Da budemo realni, alata nikad dosta. I da imas, ne znam koliko, uvek ce biti nesto sto ce da ti zatreba, a sto nemas. Ja kupim uvek po neku sitnicu od alata kada god imam priliku, jer generalno volim da imam alat. da mi je rodjendan, pre bi se obradovao da dobijem set dobrih srafcigera, nego Armani majicu iz ogranicene serije.  biggrin.

Sto se tice garaze, super je ko ima kanal. Ja nemam. Ali zadovoljan sam sto ako se desi da mora na kolima nesto da se intervenise, a napolju lose vreme...Imam mogucnost da to uradim. Imam onako solidan alat. Sto ne znaci da ne bi voleo da imam jos po nesto.

Neki alati ili aparati se cine skupi i ne zatrebaju bas cesto, ali kada ti zatreba, onda ne zalis ni jedan dinar koji si za isti dao. Kao sto je recimo perac pod pritiskom. Cini se skup, ali pored pranja automobila, moze da posluzi da olaksa i ubrza pranje mnogih drugih stvari. A to je mnogo dobra stvar. Valja imati i dobar kompresor za vazduh i aparat za varenje. Ali to su vec skupe stvari.

Uglavnom, ko misli da cacka oko kola, mora da ima po ceo set okastih i vilastih kljuceva, set srafcigera, dobre gedore, garnuturu inbusa, torexa i triple square-a, cekic od 1kg, cekic od 800g, glinacicu, set klesta i dizalicu krokodilku. To je za moj pojam neka osnova.
« Poslednja izmena: Jun 09, 2013, 02:10:07 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2013, 02:15:36 pre podne »
Ja ne znam koji je to alat potreban 'za varenje', i shto je toliko skup... Lollol koliko sam čuo ne treba ti Nishta od alata ako ces da 'varish'...

Pak za zavarivanje treba alat, al imas hobi alata povoljnih, a i polovnih iz inostranstva...

Elem, imamo kanal u garazi, i alata raznoraznog, al retko kad čačkamo nešto oko kola... Eventualano platine i tako neku sitnicu otac sam završava. Ja nabavio kabal za dijagnistiku, par puta ga uključio dok mi bilo zanimljivo i eno ga skuplja prasinnu. Kad god nešto treba Mahom majstor završava...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2013, 02:26:47 pre podne »
Ja imam garazu za "dva" (jedan iza drugog) auta u koju, zahvaljujuci mojoj dragoj zeni, nemam mesta ni biciklu parkiram, bez da nesto pomerim.
 
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2013, 02:32:20 pre podne »
@shomi,

Dijagnostiku isto valja imati. To sada isto nije skupo. A na zavarivanje sam mislio.  :53 Kad sam rekao varenje, nisam racunao da to moze i drugacije da se shvati.  lollol :26   A mislio sam kad naidje neki ,,visak,, para da kupim tako neki sto ti kaze, hobi ili polovan aparat za zavarivanje, cisto da imam kada zatreba.  I rekoh vec, aparat za pranje pod visokim pritiskom. 1000 puta mi se desilo da nedge zurim, a kola prljava. I onda dok ih operes treba vremena. A dok ih ispusiras treba mnogo manje. Ili zimi da ih saperes od soli, isto extra stvar.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:29:55 posle podne od strane Kosta »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2013, 03:31:34 posle podne »
Mislim da ovakva tema može biti korisnija nego neke o osnovnim stvarima jer one koji ih postavljaju mrzi da pretražuju forum.

Evo kako, kada vidite sliku neke radionice, slično kao kada uđete u neku, možete primetiti korisne ideje kako je neko rasporedio, spakovao, alat i opremu.

Zatim u praksi se dešava da su primenjiviji neki modifikovani alati nego univerzalni za više tipova vozila.
Lična iskustva sa nekim alatima određenog proizvođača.

Savete koji dobar alat kupiti.

Očekujem od postavljača teme @BladeBG da postavi neke slike.







 
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:30:35 posle podne od strane Kosta »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2013, 11:59:47 posle podne »
Evo napravih par slika. Losa mi kamera na telefonu, pa nemojte zameriti...

Mogu vam reci da se na sajtu kupujem-prodajem moze naci fin alat, koji nije nesto skup. Tako sam ja za 400 dinara nasao ovu krckalicu od 1/2 cola i dobra je.


Onda sam na NBG buvljaku nasao tri dobre stvari. Odvijac za filter koji se montira kao gedora i vec nekoliko puta mi je olaksao posao.  I ovaj set torexa, inbusa i triple square-a. Pre nego sto sam kupio isti sam se hiljadu puta pokajao jer ga ranije nisam kupio. Mnogo dobra stvar. Takodje i ovaj set ureznica i nareznica. Verovali ili ne, nisam jos koristio isti. A pre nego sto sam ga kupio, zatrebao mi je vise puta. A nije bio skup i hajde da kupim, trebace.





Ovaj set gedora, nije nesto kvalitetan, sto verujem da bi vi koji se razumete u alat primetili i bez da vam kazem. Ali sa obziro na to, dobro sluzi. Jos ni jedna gedora nije oblaznula, ni pukla, a koristio sam ih vec nekoliko puta. Za nekoga ko nije profesionalni mehanicar, mogu vam reci da su vise nego dobre.
« Poslednja izmena: Jun 10, 2013, 12:24:50 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2013, 12:09:50 pre podne »
Ovaj odvijač za filtere,imam i ja !Odličan je!
Inače od alata mi fali samo kilo ključ,ostalo(što meni treba) imam ;)
Osim specijalnog alata!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2013, 12:32:04 pre podne »
na Bubanj Potoku subotom isto moze da se nadje dobar alat za male pare. To vi koji idete, znate da ima cenkanja.

Isto jedna stvar koju imam, a nisam slikao, je dizalica krokodilka. Koja dize 2 tone. Zbog svoje konstrikcije, mnogo je stabilnija nego zaba-dizalica ili ona fabricka kakva obicno bude u VAG automobilima. Mada se ja na to ne oslanjam preterano. Ako cu vec da radim nesto, uvek ih dizalicom samo podignem i podmetnem panj. Za svaki slucaj.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2013, 12:36:12 pre podne »
podrzavam temu  tapsac
ja se trenutno spremam da pravim garazu, alata se vec nesto pribavilo u svakom slucaju nadam se doprinosu teme!
volio bih vidjeti u temi profi majostore da nam oni iznesu svoja iskustva sa alatima, svakako bi nam znacilo  driving

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2013, 01:49:38 pre podne »
slazem se diego, ova tema moze biti korisna i svakako zasluzuje mesto na forumu,ja sam nedavno sredio sebi garazu koja je bila u haosu a kako sad izgleda imaju slike u mojoj temi,od alata imam neke osnovne stvari,svakako da imam u planu neki gedora set,evo iskoristicu priliku da pitam postavljaca teme  koliko je kostao gedora set sa slike?
« Poslednja izmena: Jun 10, 2013, 01:53:19 pre podne od strane Igor_92 »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #10 poslato: Jun 10, 2013, 10:45:09 pre podne »
Imao sam nesto hitno da uradim, a nisam bio pri parama. I veruj mi da sam ih kupio u Kineskoj robnoj kuci za 1700 dinara.  biggrin  Nisu vrhunske. Ali zavrsavaju posao. Ni jedna nije oblaznula ni pukla, a vise puta sam ih koristio.

A i ako se desi da neka pukne, uvek mozz da kupis na komad. One nisu skupe. Od 100-200 dinara. A te su kvalitetne. Znam jer imam ja kuci jos jedan stari rasparen, a kvalitetan set gedora. I tako kad nadjem, kupim gedore koje mi fale, kako bi i taj stari set upario.

Hvala vam kolege, drago mi je da vam se tema dopala.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #11 poslato: Jun 16, 2013, 03:20:45 pre podne »
Veceras malo slagao neke stvari, pa slikah par slika...

Ovo dvoje klesta su mi dosta stvari olaksale...Sto oko kola, sto oko nekih drugih radova...



A ovo je cuvena krokodilka. Dize dve tone. Mislim da je sasvim dovoljno za bilo koji auto. Mnogo dobra stvar.



Ovu lampu sam napravio sam. Radi na 12V. Ukljucuje se na uticnicu za uplaljac. Imao sam neke led diode, sipku i ovaj kabal i pala mi na pamet idea da napravim ovu lampu. Ima svetiljku na vrhu i sa strane. Takodje ima i dva prekidaca. Svaki za jednu svetiljku. A osvetljava prilicno dobro. Nije nekog lepog izgleda, jer za to nisam nesto narocito kreativan. Ali zavrsava posao. Sve osim svetiljku, oblepljeno je kepr trakom. I napravio sam zakacaljku, kako bi mogao da je okacim nedge u garazi. Kako bi mi uvek bila na vidnom mestu.

« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 03:24:35 pre podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dzonibgd

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 55
  • Lokacija: nbgd
  • Karma: +55/-44
  • Pol: Muškarac
  • Dođe vreme kada pametni zaćute, budale progovore..
  • Auto: vw golf mk2 gti 16v
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #12 poslato: Jun 16, 2013, 10:57:49 pre podne »
Vau lepa kolekcija alata, planiras li da radis neke servisne usluge ??  clap

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #13 poslato: Jun 16, 2013, 12:33:48 posle podne »
Ma, ne.  biggrin  Nego volim da imam alat. A ako mogu nekome da ucinim servisnu uslugu, to ne naplacujem. Vec gledam na to kao da treba pomoci onda kada mozes. :26

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #14 poslato: Jun 16, 2013, 01:24:39 posle podne »
Mislim da ovakva tema može biti korisnija nego neke o osnovnim stvarima jer one koji ih postavljaju mrzi da pretražuju forum.

Evo kako, kada vidite sliku neke radionice, slično kao kada uđete u neku, možete primetiti korisne ideje kako je neko rasporedio, spakovao, alat i opremu.

Zatim u praksi se dešava da su primenjiviji neki modifikovani alati nego univerzalni za više tipova vozila.
Lična iskustva sa nekim alatima određenog proizvođača.

Savete koji dobar alat kupiti.

S ovim se slažem, jer i sam spadam u grupu ljudi koji čim mi neki alat treba više od jednog puta obavezno kupim to da se nađe (osim ako nije skuplje od samog auta lollol )

Ne kažem da treba sve samo da radimo, ali neke osnovne stvari zavisno od toga koliko ko poznaje materiju, možemo sami da odradimo, bar mi sa starijim autima, poput zamene ulja, i nekih sitnih mehaničko- estetskih prepravki.

A i da ne znamo zato je tu forum da vidimo kako se nešto radi, mnogo je lakše kad je neko već odradio i postavio slike da se pokuša..... 

Ja sam gledajući jednu ovakvu temu (od @zen3dom-a) probao i uspeo sam da ugradim projektore u farove, napravim kalupe za farove od pleksija, to sve povežem i spakujem da radi, a pre toga nisam znao kako se koji deo alata zove nit znao da postoji industrijski fen itd.....

Da ne tupim mnogo, pozdravljam ovakvu temu, uvek može nešto da se nauči od drugih, nismo svi ovde majstori pa da nam dosadi garaža i alat  :53

EDIT:

dosta korisnog alata se za skoro džabe može naći kod kineza, ja sam uzeo npr onaj dugačak ključ kojim skidam držač akumulatora za 100 din, pa set šrafcigera i ključeva isto za neke sitne pare i onaj odvijač filtera isto za nekih 100-200 din....
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:33:00 posle podne od strane Kosta »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Zrnojed

  • Gost
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #15 poslato: Jun 16, 2013, 02:49:38 posle podne »
Jebo ti sređivanje auta kad ti sve majstor radi! Onda nijesi ti auto sređivao,nego majstor. Merak je kad ponešto,ako ne i sve sam napraviš.  bicedobro

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 31
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #16 poslato: Jun 16, 2013, 03:22:29 posle podne »
Što rece djokicsale moze da se vidi kako se nesto radi i da to neko primeni kod sebe, tj na svom autu....
elem ja oko auta jedino sto sam radim je menjanje zimskog i letnjeg seta felni, mozda zamena filtera, ili neke stvari koje ne zahtevaju veliko cimanje.... imam alata za jedan ceo vagon (ako ne i vise  :)), zato sto cale ima svoje kamione i bavi se prevozom preko 30 godina, sve popravke na njima radimo sami, sav alat je UNIOR-ov koji je preko 100 puta kvalitetniji od bilo kojih kineskih ili nzm ja kojih, naravno zato je i skuplji...


ne cackam sam nista, na kamionima eksperimentisem, ali mi zao auta, i necu da izjebem stvar
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:36:24 posle podne od strane Kosta »
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #17 poslato: Jun 16, 2013, 03:32:18 posle podne »
@djokicsale,

Ima kod Kineza, da ne verujes. Nije to neki kvalitet, ali za ove kucne potrebe, vise nego zavrsava posao. Ja imam i dobrog krstenog alata, ali imam i kineskog. A i jedan i drugi dobro sluzi.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:36:57 posle podne od strane Kosta »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2013, 05:13:48 posle podne »
ajd da se i ja upišem. Rekov vec da nam većinu stvari na kolima završava majstor, njegov otac i sada on nam odrzavaju vozila vec preko 30 godina. Tako da imamo poverenja u ljude, a i ok i korekni su po pitanju cene njegovih usluga.

Razlog zašto ne prckamo oko vozila, nije ne znanje, vec nedostatak vremena... Fala bogu svi u kuci smo dipl.el.ing. Tako da imamo dosta tehničkog znanja iz raznih oblasti.

Sto se alata tiče, porodicno se godinama unazad ulagalo u alate koji su bili potrebni. Tako da od sitnih univerzalnih alata imamo bukvalno sve. Gedore, srafcigeri, toreksi, ključevi razni, Itd. Kompresore za vazduh i za pranje, i ne znam ti ja sta sve... Tako da oko mehanike vozila većinu stvari imamo čime i znamo da radimo, ali usled nedostatka vremena time se ne bakćemo.

Na automobilu, sam se lično baktao oko alarma, cb, i struje uopshte. Čistim sam klimu, i ja i burazer, bar dva puta godishnje. Nabavio sam kabal za dijagnostiku, prošlog leta rešio problem imobilajzera sto mi je pravio i tako to. Ulje ne menjamo, iz prostog razloga jer posle nemamo gde sa otpadnim uljem...

Takodje ono sto nije za ovu temu, je raznorazni gradjevinski alat, i alat za obradu drveta. ;) i da ove za prckanje oko elektrike i elektronike ;)

Tako da eto, znanja imamo, alata imamo, i kad god imamo vremena, sve sto mozemo završavamo sami. Jedino nikako da stignemo da sredimo garazu. :D

Tako da aposolutno podrzavam ljude koji znaju da cancnu nešto, i imaju volje i zelje, i vremena... 

« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 05:19:48 posle podne od strane Shomi »
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Garaža i alat
« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2013, 07:16:09 posle podne »
Svrha ove teme nije ušteda i to da neko neće da plati majstoru, nego to da postoje ljudi koji vole sami nešto da odrade. Reći ću ti primer, majstori (pojedini) vole lakše i brže poslove gde se lako uzima lova, a popravke tipa rasturanje ventilacije na mom pasatu ili popravka šibera neće niko da ti radi, bar ovde kod mene, tj. kažu tu ima puno posla aj to ćemo neki drugi put, i onda šta?
 Nisam neka pedanterija ali volim da ono što imam u autu radi, skoro sve sitnije kvarove sam rešavao sam.


Послато са U8815 користећи Тапаток 2

« Poslednja izmena: Jun 16, 2013, 11:38:38 posle podne od strane Kosta »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve