Autor Tema: Filmovi  (Pročitano 278359 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Filmovi
« Odgovor #1120 poslato: Januar 22, 2015, 03:00:55 posle podne »
Sherman je tenk koji nije imao varene ploce vec nitnovane. Udarac projektila koji ga cak ni ne probije dovodi do pucanja nitni koje lete po tenku i ubijaju posadu, a veoma cesto i zapaljenje municije, pa su iz zbog toga Nemci prozvali Tommy cookers jer posada uglavnom izgori posle pogotka. Jedna od prednost nemackih topova je bila u velikoj izlaznoj brzini projektila, tako da je i Panter sa 75mm topom busio Shermane kao od sale.
https://www.youtube.com/watch?v=D6LqB-RYUvY

U praksi je sve moguce, ali da "lone wolf" u zasedi znaci iskusna posada napravi ovakav samoubilacki manevar je bas tesko ocekivati. Jos da promasuje sa udaljenosti gde je procenat pogotka 100% i da rikoseta bocnu stranu tenka koja je jos meksa od prednje koja se probija kao od sale. Previse gluposti za svariti.
Kao i zadnja borba gde 300 RASPEVANIH Nemaca na prvoj liniji fronta ne zna da zaobidje tenk i da ga raznesu. Ne, oni idu strategijom "krenuli smo na pijacu, sta je ovo na sred puta?"
Sere mi se od americkih superheroja.

Ako hoces dobar ratni film, onda mora biti evropski (norveski, nemacki, ruski...)
Tvrdjava Brest pravljena po istinitom dogadjaju, po meni totalno van standardnih sablona opisuje ruskog coveka i vojnika kroz veliku tragediju.
https://www.youtube.com/watch?v=T-nBViUrtuA
Wele druze da se razumemo prica jeste klasicno americko smece kao i veci a njihovih filmova.
Film kome je tematika rat je takodje sranje sto se mene tice jer nikada ne moze opisati i docarati situacije nekome ko nije na svojim ledjima okusio strahote rata.
Scenario tog promasaj je takodje moguc jer su tada tenkovi bili pioniri takve vrste orudja. Balistika je egzaktna nauka koja se deli na spoljnu i unutrasnju i sama ta podela govori da uspesnost pogotka zavisi od faktora u barutnoj komori topa i samoj cevi a i od faktora prilikom leta projektila.U to vreme oni nisu imali meteorolske senzore koji su merili  brzinu vetra koja opasno utice na let projektila a takodje nisu merili ni vlaznost vazduha koja utice na barut u punjenju projektila. Sa danasnjim tenkom koji ima naprdnu elektro mehanicku nisansku spravu i komp koji obradjuje podatke od meto i ostalh senzora i koriguje nisansku spravu ovakav scenario bi bio nezamisliv.
O konstrukciji municije tog vremena i problemom meh.nisana sa pokretnim metama i nedostatkom efikasni daljinomera da ne govorimo. Danas to sve radi komp.i laserski daljinomer koji cak i brzinu mete moze da racuna.
Na stranu sto je serman bio smece od tenka sve ono se moglo desiti.
Bilo koji tenk kome se neki projektil parkira u kupolu zavrsava sa rostiljem posade koja je unutra zbog zapaljenja municije i viskog pritiska koji se stvara u kupoli.
Ne znam jel na tom snimku ima objasnjenje da se u tim ww2 tenkovima nisanilo mehanickim spravama koje su obican penis u tenku koji nema efikasnu stabilizaciju topa u svim ravnima bez da ulazimo u meteoroloske uslove koji odredjuju kolicinu punjenja vrstu granate itd.
Glavna bajka jeste to sto su uspeli da osakate citav pesadijski bataljon njih 5 hrabrih amera sa nepokretnim tenkom
« Poslednja izmena: Januar 22, 2015, 03:06:50 posle podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1121 poslato: Januar 22, 2015, 03:29:05 posle podne »
@Mare Wolf
Pretostavio sam da je sa Denzelom krsh film da su hteli da ponove Man in fire pa nisam ni hteo da ga gledam...
Izgledao sam par filmova posto sam na odmoru i evo ako nekome nesto znaci(1-5):
Edge of tomorrow(tom kruz)-4
Hobit(sva tri) -4 ,meni je bolji serijal od G.P.
Godzila 1
Tammy 4
Lone Survivor 3
Stonehearst asylum 2
The Monuments men 2
Divergent 1
Oblivion 4
Zero dark thirty 4
Two night stand 3
This is where i live you 4

Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
Ja nista sa ove tvoje liste nisam gledao uglavnom istrazujem klasike od novijih filmova tu i tamo pogledam nesto:
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975
It's a Wonderful Life 1946
The Treasure of the Sierra Madre 1948
Trainspotting 1996
Fight club 1999

Takodje filmovi od :A.Hitchcock, S.Kubrick, Frank Capra,M.Scorsese,S.Spielberg, D.Fincher, Q.Tarantino, Guy Ritchie... i mnogi drugi  :)
Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1122 poslato: Januar 22, 2015, 05:03:55 posle podne »
Maxo bre, pa nisu pecinske ljude stavljali u te tenkove vec iskusne posade za koje su Nemci jako puno polagali, a sve zbog taktike na koju su bili primorani. Veoma obucena posada i tenk vrhunskih mogucnosti jer za razliku od saveznika Nemci nisu imali luksuz da stancuju vojnike vec su isli da naprave skupu posadu sa malim sansama da pogine.
Ne govorim ti uopsteno o tenkovima vec o 88mm kod Tigra. Statisticki je podatak da je pogodak u metu 100% na 1000m i 90+% u metu na 1500m U BORBENIM DEJSTVIMA! Znaci ne obuka, ne vezba vec realna borbena dejstva.
https://www.youtube.com/watch?v=Bj0AzL95Weg
Obrati paznju na velicinu municije i slusaj svedocenja ucesnika.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Filmovi
« Odgovor #1123 poslato: Januar 22, 2015, 05:26:49 posle podne »
Jbg.druze preterase sa tih 100% pogotka, to je i danas nije realno za ocekivati.
Mnogo faktora utice na pogodak ja sam naveo samo deo osnovnih.

Slazem se ja da je film bajka americka,ali je moguce promasiti,da se desi rikoset,da i koliko god dobra posada bila moze da se promasi.
Jednostavno zajebe covek ili ne uzme u obzir neki od parametara i eto promasaja bez greske.A zajebe iz razloga sto u takvim situacijama guza zvace gace.
Taj podatak da je pogodak 100% ne mora da znaci da ce probiti oklop.Jer kao sto sam rekao gore ugao pod kojim projektil pogodi prepreku i brzina samog projektila igra ulogu u tome.
Nije ni taj tigar niti taj top bio savrsen kao sto se prica.Municija igra opasnu ulogu u svemu tome,pa tako danasnji protivoklopni projektili tzv podkalibarni HVAP. imaju 20 30mm stvarni kalibar a ispaljuju se iz topa 125mm pa opet mogu da odvale kupolu od tenka a kamo li da ga probiju
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Filmovi
« Odgovor #1124 poslato: Januar 22, 2015, 07:22:57 posle podne »
@Marko WolfSvaka cast za 'Zivot je lep' iz '46.On je u nekom uzem krugu njboljih filmova svih vremena.Gledao sam ga,odlican je.
Gledaj onda:
Kazablanka
Praznik u Rimu
Operacija Ciceron
Momci iz Brazila
Hajde da se volimo i Neki to vole vruce(Merlin Monro)
Taksista(De Niro)
i tako...
Ono sam ja napisao kao sta sam pogledao u zadnje vreme sa Popcorn time-a...

Zaboravio sam: obavezno pogledaj dve filmske ekranizacije knjizevnih klasika

1.GROF MONTE KRISTO (A.Dima)
2.JADNICI(Viktor Igo)
Novije verzije!


Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Januar 22, 2015, 07:36:23 posle podne od strane Fred Peric »
Земунчанин

Van mreže Mare Wolf

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 464
  • Age: 34
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +26/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1125 poslato: Januar 22, 2015, 08:22:38 posle podne »
Hvala na preporuci takodje svaka cast na filmskom ukusu ovo su sve klasici, filmovi koji su ostavili trag.
Zivot je lep- Genijalan je film.. ja sam se odusevio blago receno
Gledao sam Kazablanku i Taksistu...  cuo sam i za ostalo  :)
Pogledaj ako vec nisi:
Rebeku 1940 Hitchcock
Sirom zatvorenih ociju - Kubrick
Full metal jacket
A Clockwork Orange

Prohujalo s vihormom 1939
It Happened One Night 1936 isti reditelj :Zivot je lep" Frank Capra
Crno talas u YU posebno Makavejeva -W.R. - Misterije organizma
Filmove Jim Jarmusch spor je ali cista alternativa

ima jos mnogo toga.... poslednje sto sam gledao je Gone girl sad malo pravim pauzu zasitio sam se...


 



Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin can openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed-interest mortgage repayments....

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Filmovi
« Odgovor #1126 poslato: Januar 22, 2015, 10:27:26 posle podne »
Wele... 

ŠTA SMO NAUČILI IZ AMERIČKIH FILMOVA



· Kašalj je uvek znak smrtonosne bolesti.

· Detektiv može da reši slučaj samo ako je suspendovan sa dužnosti.

· Muškarac neće pokazati znakove bola dok prima najokrutnije udarce, ali će se tresti dok žena pokušava da očisti njegove rane.

· Jedna šibica je dovoljna da osvetli sobu bilo koje veličine.

· Svaka brava može da se u sekundi otvori kreditnom karticom ili spajalicom - osim ako to nisu vrata koja vode u zgradu u plamenu sa nekim zarobljenim unutra.

· Nije neophodno reći "dobar dan" ili "do viđenja" kada započinjete ili završavate telefonski razgovor.

· Ajfelov toranj može se videti s bilo kog prozora u Parizu.

· Jedan čovek koji puca u dvadeset ljudi ima više šanse da ih sve ubije, nego dvadeset ljudi koji pucaju u jednog čoveka.

· Kuhinje nemaju prekidače za svetlo. Kad u nju ulazite noću, treba samo otvoriti vrata frižidera i koristiti njegovo svetlo kao zamenu.

· Nije važno ako ste višestruko nadbrojani u borbi koja uključuje borilačke veštine - vaši neprijatelji će strpljivo čekati da vas napadnu jedan po jedan, preteće plešući naokolo sve dok ih pojedinačno sve ne oborite.

· Majke svakog jutra pripremaju jaja, slaninu i palačinke za svoga supruga i decu, iako oni nikada nemaju vremena da ih pojedu.

· Jednom nanesen ruž za usne nikad se neće izbrisati čak i dok ronite sa punom ronilačkom opremom.

· Policajcima se uvek dodeljuju partneri koji su njihova potpuna suprotnost.

· Automobili koji se sudare uvek će da eksplodiraju u plamenu.

· Čak i pri vožnji potpuno ravnim putem neophodno je energično okretati volan s leva na desno svakih nekoliko trenutaka i stalno šaltati.

· Pošteni i vredni policajci po pravilu bivaju upucani tri dana pre penzije.

· Ako glumite nemačkog oficira, nije neophodno da znate nemački jezik - dovoljan je nemački naglasak.

· Šef policije uvek će da suspenduju svoga glavnog detektiva ili će mu dati 48 sati da završi posao. Takođe detektiv mora do sutra da dostavi šefu kompletan izveštaj.

· Što više muškarac i žena mrze jedno drugo, veća je verovatnoća da će se zaljubiti.

· Sistem za ventilaciju bilo koje zgrade savršeno je mesto za sakrivanje.Niko nikada neće ni da pomisli da vas u njemu traži i možete bez teškoća njime ići do bilo kojeg dela zgrade.

· Kada se suočite sa zlim međunarodnim teroristom, sarkazam i duhovitost su vaše najbolje oružje.

· Kada plaćate taksi, ne morate da gledate u novčanik dok vadite novčanicu - samo zgrabite jednu nasumce i dajte je. Bit će uvek tačan iznos cene vožnje.Kusur od taksiste nikada se ne traži.

· Kada su sami, svi stranci više vole da govore engleski.

· Skidanje do struka može muškarca učiniti neranjivim za metke.

· Ako treba da ponovo napunite oružje, uvek ćete imati dovoljno municije, čak iako je pre toga uopšte niste ni poneli.

· Ako vidite veliko staklo, neko će ubrzo biti izbačen kroz njega.

· Ako vidite telefon-zazvoniće.

· Ako vas neko lovi po gradu, možete se skloniti u paradi Svetog Patrika, koja se održava u svako doba godine.

· Ako odlučite da plešete po ulici, svako na koga naiđete, znaće korake tog plesa.

· Kada je osoba onesvešćena udarcem u glavu, ona nikada neće da dobije potres ili oštećenje mozga.

· Kada se vozi auto, normalno je gledati ne na put, nego u osobu koja sedi pokraj vas ili na zadnjem sedištu, za vreme celog putovanja.

· Na kompjuterskom monitoru nikada se ne vidi kursor, nego samo: "Enter password now".

· Preživećete bilo koju bitku u bilo kom ratu, osim ako ne napravite grešku i pokažete nekome fotografiju vaše voljene kod kuće.

· Televizijske i radijske vesti uvek objavljuju vest koja se podudara sa radnjom filma tačno u tom trenutku.Posle toga radio ili televizor se odmah isključuju.

· Izuzetno ja lako prizemljiti avion ako postoji neko u kontrolnom tornju da vam daje uputstva.

· Električna ograda dovoljno moćna da ubije dinosaurusa neće uopšte izazvati trajne posljedice kod osmogodišnjeg deteta.

· Tokom svih policijskih istraga neophodno je bar jednom posetiti striptiz-klub.

· Uvek je moguće parkirati neposredno ispred zgrade koju posećujete.

· Uvek možete da pronađete motornu testeru kada vam zatreba.

· Većina ljudi čuva album novinskih isečaka, posebno ako je neko od njihove porodice ili prijatelja poginuo u neobičnoj nesreći.

· Nikada ne možeš da izgubiš parnicu ako te brane glavni likovi.

· U Americi se niko ne vozi podzemnom, osim kad beži pred FBI-em ili ubicom.

· Nijedna žena ne planira udaju pre 40-te.

· Nijedna žena ne planira da ima decu pre 45-te.

· Ljudi kod kuće nikad ne idu u WC, ali dok su na poslu, pola vremena rade, pola provode u unisex WC-u.

· Kada se oznojen i prljav dokopaš sobe u nekom hotelu ili motelu obavezno bacaš prljavu torbu na krevet, a zatim na taj isti krevet skačeš sa blatnjavim čizmama i štrokavim farmerkama.

                            :53

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1127 poslato: Januar 22, 2015, 10:36:08 posle podne »
Kad trcis kroz kisu metaka dovoljno je da se malo sagnes i stavis ruke preko glave - neces biti pogodjen.
U pucnjavi dok se jure kolima uvek nastrada zadnja soferka, a nikad prednja.
Ako vidis crnca kao sporednu ulogu spremaj zito ili zavoje u najboljem slucaju.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Filmovi
« Odgovor #1128 poslato: Januar 25, 2015, 01:40:28 pre podne »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Filmovi
« Odgovor #1129 poslato: Januar 25, 2015, 04:05:41 pre podne »

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Filmovi
« Odgovor #1130 poslato: Februar 02, 2015, 10:29:30 pre podne »
izasao Americki snajper, dobar pravo

Zrnojed

  • Gost
Odg: Filmovi
« Odgovor #1131 poslato: Februar 02, 2015, 07:33:19 posle podne »
Nikola,ako je pola filma kako on čeka da mu se meta namjesti,a druga pola kako ima psihoprobleme zbog svoga poziva,reci mi da ne gledam.

Sent from China!


Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Filmovi
« Odgovor #1132 poslato: Februar 03, 2015, 08:44:15 pre podne »
Nije, vjeruj mi nisam imao kad por da otkucam pauzu pritiskao

Van mreže Angell_Bg

  • VW Početnik
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Filmovi
« Odgovor #1133 poslato: Februar 03, 2015, 09:49:49 pre podne »
Wele... 

ŠTA SMO NAUČILI IZ AMERIČKIH FILMOVA



· Kašalj je uvek znak smrtonosne bolesti.

· Detektiv može da reši slučaj samo ako je suspendovan sa dužnosti.

· Muškarac neće pokazati znakove bola dok prima najokrutnije udarce, ali će se tresti dok žena pokušava da očisti njegove rane.

· Jedna šibica je dovoljna da osvetli sobu bilo koje veličine.

· Svaka brava može da se u sekundi otvori kreditnom karticom ili spajalicom - osim ako to nisu vrata koja vode u zgradu u plamenu sa nekim zarobljenim unutra.

· Nije neophodno reći "dobar dan" ili "do viđenja" kada započinjete ili završavate telefonski razgovor.

· Ajfelov toranj može se videti s bilo kog prozora u Parizu.

· Jedan čovek koji puca u dvadeset ljudi ima više šanse da ih sve ubije, nego dvadeset ljudi koji pucaju u jednog čoveka.

· Kuhinje nemaju prekidače za svetlo. Kad u nju ulazite noću, treba samo otvoriti vrata frižidera i koristiti njegovo svetlo kao zamenu.

· Nije važno ako ste višestruko nadbrojani u borbi koja uključuje borilačke veštine - vaši neprijatelji će strpljivo čekati da vas napadnu jedan po jedan, preteće plešući naokolo sve dok ih pojedinačno sve ne oborite.

· Majke svakog jutra pripremaju jaja, slaninu i palačinke za svoga supruga i decu, iako oni nikada nemaju vremena da ih pojedu.

· Jednom nanesen ruž za usne nikad se neće izbrisati čak i dok ronite sa punom ronilačkom opremom.

· Policajcima se uvek dodeljuju partneri koji su njihova potpuna suprotnost.

· Automobili koji se sudare uvek će da eksplodiraju u plamenu.

· Čak i pri vožnji potpuno ravnim putem neophodno je energično okretati volan s leva na desno svakih nekoliko trenutaka i stalno šaltati.

· Pošteni i vredni policajci po pravilu bivaju upucani tri dana pre penzije.

· Ako glumite nemačkog oficira, nije neophodno da znate nemački jezik - dovoljan je nemački naglasak.

· Šef policije uvek će da suspenduju svoga glavnog detektiva ili će mu dati 48 sati da završi posao. Takođe detektiv mora do sutra da dostavi šefu kompletan izveštaj.

· Što više muškarac i žena mrze jedno drugo, veća je verovatnoća da će se zaljubiti.

· Sistem za ventilaciju bilo koje zgrade savršeno je mesto za sakrivanje.Niko nikada neće ni da pomisli da vas u njemu traži i možete bez teškoća njime ići do bilo kojeg dela zgrade.

· Kada se suočite sa zlim međunarodnim teroristom, sarkazam i duhovitost su vaše najbolje oružje.

· Kada plaćate taksi, ne morate da gledate u novčanik dok vadite novčanicu - samo zgrabite jednu nasumce i dajte je. Bit će uvek tačan iznos cene vožnje.Kusur od taksiste nikada se ne traži.

· Kada su sami, svi stranci više vole da govore engleski.

· Skidanje do struka može muškarca učiniti neranjivim za metke.

· Ako treba da ponovo napunite oružje, uvek ćete imati dovoljno municije, čak iako je pre toga uopšte niste ni poneli.

· Ako vidite veliko staklo, neko će ubrzo biti izbačen kroz njega.

· Ako vidite telefon-zazvoniće.

· Ako vas neko lovi po gradu, možete se skloniti u paradi Svetog Patrika, koja se održava u svako doba godine.

· Ako odlučite da plešete po ulici, svako na koga naiđete, znaće korake tog plesa.

· Kada je osoba onesvešćena udarcem u glavu, ona nikada neće da dobije potres ili oštećenje mozga.

· Kada se vozi auto, normalno je gledati ne na put, nego u osobu koja sedi pokraj vas ili na zadnjem sedištu, za vreme celog putovanja.

· Na kompjuterskom monitoru nikada se ne vidi kursor, nego samo: "Enter password now".

· Preživećete bilo koju bitku u bilo kom ratu, osim ako ne napravite grešku i pokažete nekome fotografiju vaše voljene kod kuće.

· Televizijske i radijske vesti uvek objavljuju vest koja se podudara sa radnjom filma tačno u tom trenutku.Posle toga radio ili televizor se odmah isključuju.

· Izuzetno ja lako prizemljiti avion ako postoji neko u kontrolnom tornju da vam daje uputstva.

· Električna ograda dovoljno moćna da ubije dinosaurusa neće uopšte izazvati trajne posljedice kod osmogodišnjeg deteta.

· Tokom svih policijskih istraga neophodno je bar jednom posetiti striptiz-klub.

· Uvek je moguće parkirati neposredno ispred zgrade koju posećujete.

· Uvek možete da pronađete motornu testeru kada vam zatreba.

· Većina ljudi čuva album novinskih isečaka, posebno ako je neko od njihove porodice ili prijatelja poginuo u neobičnoj nesreći.

· Nikada ne možeš da izgubiš parnicu ako te brane glavni likovi.

· U Americi se niko ne vozi podzemnom, osim kad beži pred FBI-em ili ubicom.

· Nijedna žena ne planira udaju pre 40-te.

· Nijedna žena ne planira da ima decu pre 45-te.

· Ljudi kod kuće nikad ne idu u WC, ali dok su na poslu, pola vremena rade, pola provode u unisex WC-u.

· Kada se oznojen i prljav dokopaš sobe u nekom hotelu ili motelu obavezno bacaš prljavu torbu na krevet, a zatim na taj isti krevet skačeš sa blatnjavim čizmama i štrokavim farmerkama.

                            :53
Fenomenalno

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Filmovi
« Odgovor #1134 poslato: April 08, 2015, 10:48:28 posle podne »

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Filmovi
« Odgovor #1135 poslato: April 24, 2015, 10:57:00 posle podne »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Filmovi
« Odgovor #1136 poslato: Maj 25, 2015, 12:46:34 pre podne »
Bitka za Sevastopolj.

Priznajem, slab sam na neamericke filmove, ali ono sto Rusi prave u zadnje vreme su vrhunski filmovi.
Prica o najuspesnijem zenskom snajperisti kroz prijateljstvo sa suprugom Teodora Ruzvelta. Visoko budzetni film, odicno odradjen, a kao i svaki ruski film docarava slovensku dusu u teskim trenutcima.

https://www.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E

Inace pesmu u trejleru peva Gagarina sto je pevala na Evroviziji pre par dana.
Film je rame uz rame sa kvalitetnim The Brest Fortress koji je po meni dosta tezak i nesvakidasnji na ruski nacin.
Jos jedan interesantan film je Beli Tigar, onako osrednji film o ukletom nemackom Tigar tenku koji tek na kraju filma kroz dva zavrsna dijaloga pokazuje svoje preneseno znacenje i daje strasnu poentu filmu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže The Punisher

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Filmovi
« Odgovor #1137 poslato: Maj 25, 2015, 01:22:51 pre podne »
Ako volis ruske nove filmove skini seriju Likvidacija

Van mreže The Punisher

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Filmovi
« Odgovor #1138 poslato: Maj 25, 2015, 09:26:37 pre podne »

Van mreže Boki Mk3

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • ne brze od zivota...
  • Auto: Golf Mk3
Odg: Filmovi
« Odgovor #1139 poslato: Jun 17, 2015, 12:05:16 pre podne »
Vidim da je gore naveden film Americki snajper, gledao sam skoro... Klasicno Americko smece... Njihovi ratovi za naftu prikazani kao ubijanje potencijalnih terorista, cisti gradove u prvoj turi 10 marinaca i postaju heroji a na prvom mestu snajperista koji puca samo na civile koji kod sebe imaju oruzje.... ako se nameracite gledati bolje idite operite auto :)
Ko nema u glavi ima na google-u
Um caruje dok snaga ne popizdi... :)
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=55661.0