Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 840713 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5140 poslato: Februar 21, 2019, 10:52:00 posle podne »
Koliko često se menja taj lanac kad ti je to toliki problem?

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5141 poslato: Februar 21, 2019, 11:10:17 posle podne »
Zorane, sto napadas coveka? Raspituje se da vidi sta su mu opcije, a ti samo podbadas. Opusti se covece  big_boss

Van mreže zvezdan984

  • VW Početnik
  • Poruke: 125
  • Lokacija: su024
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat b6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5142 poslato: Februar 21, 2019, 11:24:48 posle podne »
Hocu da kupim MK6 2010/2011 i u dilemi sam da li uzeti 1.4 TSI od 122KS ili neki dizel. Cuo sam da TSI ima problema sa lancem koji bih svakako zamenio odmah nakon kupovine ali ne znam da li mi je to garancija da nece puci kasnije.

Mesecno prelazim ne vise od 800km i to je glavni razlog zbog cega gledam benzinca. Sta mi vi preporucujete iz vaseg iskustva?
Po ovome se dizelas isplati

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5143 poslato: Februar 21, 2019, 11:36:16 posle podne »
A 3100€ razlike u startu u korist benzinca, na 50000km je benzinac potrosio nek bude i 1000e vise goriva opet je u plusu finansiski gledano oko 2000e znaci tek na 150000km bice isto i tek tad krece usteda u gorivu u korist dizela. To je najgora varijanta sa 1000e razlike a realna razlika je po tom gore racunu 600e i po tome tek na 250000km krece usteda u korist dizela

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Februar 21, 2019, 11:38:11 posle podne od strane mikula »

Van mreže TeaseR

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5144 poslato: Februar 21, 2019, 11:40:06 posle podne »
Koliko često se menja taj lanac kad ti je to toliki problem?

Lanac je dosta ljudi menjalo na predjenjih 10-15k km ili cim pocne da im se cuje taj famozni zvuk. Velikom broju ljudi je lanac prezupcio i polupao sve ventile, mada su tada ta vozila bila u garanciji.

Razmisljam da ipak idem na dizela, 1.6 105ks ili 2.0 110ks. Sta je po vama bolja opcija? Znam da 1.6 ima siemens dizne, dok 2.0 ima bosch-ove za koje kazu da su bolje.

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5145 poslato: Februar 22, 2019, 08:00:51 pre podne »
Hoces da kazes da lanac menjaju na 10-15.000km?
Ako je tako onda je to totalno nenormalno menjati lanac uvek kada se menja i ulje.

Da li je ista situacija i na 1.6 fsi motoru kada je u pitanju lanac i njegovo menjanje?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka


Van mreže TeaseR

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5146 poslato: Februar 22, 2019, 11:17:38 pre podne »
Ljudi su menjali preventivno jer je bilo dosta slucajeva sa TSI motorima da lanac prezupci i polupa sve. Ima dosta dosta slucajeva i preko i kod nas, ne samo po pitanju golfa vec i skoda, seat, svi modeli u koji su se ti motori ugradjivali.

Da prelazim dosta, ne bih ni sekund razmisljao, odmah bi uzeo 2.0 TDI ali posto mesecno predjem oko 800km, nije mi potreban mada razmislicu jos.

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5147 poslato: Februar 22, 2019, 12:00:08 posle podne »
Hoces da kazes da lanac menjaju na 10-15.000km?
Ako je tako onda je to totalno nenormalno menjati lanac uvek kada se menja i ulje.

Da li je ista situacija i na 1.6 fsi motoru kada je u pitanju lanac i njegovo menjanje?

Bilo bi lepo kupiti dizelasa, ali ako ste i malo realni bacicete pogled na strane sajtove i videti da auto oko 2005. godista nije presao manje od 350.000, a pitanje je da li je i to orava km, a samo da napomenem da su cene tih auta solidno velike pa kada se uzme u obzir prevoz i carina i ono koliko se ugradi neko ko ih uvozi smesna je cena za koju se orodaju kod nas. Automatski to prvo treba da izazove sumnju o tome da li je km prava, plus da ne pricam to u kakvom je stanju auto uvezen. Vrlo cesto uvoznici imaju svoje servise u inostranstvu sto povlaci da kupuju da ne kazem sta, lepo ih limarijski i mehanicki nabudze da sve zvuci fino i prodaju jadniku u Srbiji koji uskoro najebe.

Uvoznicima se jedino isplati da kupe krsinu koja je najverovatnije lupana i da ga tamo srede i onda uvezu, a da kupe auto koji je u voznom stanju i korektan se sigurno ne isplati jer taj auto i u Austriji, Italiji i Holandiji IMA CENU KOJA JE SLICNA ILI CAK VISA NEGO STO SU CENE KOD NAS.

Da li je realno da svaki touran 1.9 godista od 2003-2008. u Srbiji ima od 160.000-220.000km, s tim da najveci broj primeraka ima km ispod 200.000km?

Ljudi, pa u inostranstvu se auta voze i ne stoje u garazama i ne voze ih penzioneri od stana do groblja i nazad. Dizela kupuju da bi ga vozili dok sve funkcionise kako treba i posle ga prodaju Srbinu i Bugarinu da se pati sa skupim popravkama.

Ja licno prelazim oko 80 km dnevno od kuce do posla plus sto se jos malo predje i mimo toga. Na godisnjem nivou samo kuca-posao iznosi oko 22.000km, plus jos malo da racunamo oreko nek bude 25.000km. Znaci ja za 4 god predjem 100.000km, za 8 god 200.000, za 12 god 300.000km, za 16 god 400.000km.

Ovo koliko ja predjem sa mojim autom, naravno benzincem sa stag-om, je smesno u ondosu na km koju predju vozila u Austriji, a da ne pricam u Holandiji gde je oko Amsterdama autoput pa se od kuce do posla prelaze ogromne km.

Ako nisam u pravu slobodno me ispravite.

Ja sam 99% samo za kupovinu benzinca i ugradnju plina jer vec 10-ak godina tako vozim i po meni je najisplatljivije jer je ekonomocnije sto se potrosnje tice cak oli od famoznog dizela, a i odrzavanje je jeftinije nego na dizelu.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka


Van mreže TeaseR

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5148 poslato: Februar 22, 2019, 12:14:48 posle podne »
Da. Menjali su im za dzabe jer su tada bili u garanciji, al sad vise nisu.

https://forum.krstarica.com/showthread.php/608302-Turbopunjivi-motori-kod-VW-a-i-Audija-su-katastrofalno-losi-i-crkavaju-kao-ludi

http://forum.skodaforum.rs/motor-i-menjac/lanac-problem-1-2tsi/

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=45087.0

Ima jos mnogo ljudi u US i Evropi da im se to desilo. Nisam siguran da li je dozvoljeno sherovati linkove sa drugih foruma. Ukoliko nije, molim moderatora da obrise linkove.

Mislim da 1.6 fsi nema tih problema, al nisam istrazivao pa ne znam.

Slazem se sa tobom, sve ovo sto pise 180, 190k km je laz. Pa samo treba otici na sajt, izabrati 2013-2015 godiste i videce se ista kilomteraza. Pogotovo u inostranstvu, ljudi prelaze dosta zbog auto puta, masa njih radi u drugom gradu ali opet, pre bih uzeo auto sa 300k km na satu koji je bio na auto putu 90%, nego neki sa 150k km gradske voznje, kreni stani, rupe itd.

Da li neko zna koliko su servisi za 1.4 TSI od 122 KS?

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5149 poslato: Februar 22, 2019, 07:19:08 posle podne »
A znas kad ces znati koji je vozen kreni stani, a koji na autoputu?
Nikad :)
Ja vec nekoliko meseci trazim auto i sve sam dalje...
Moze se naci realna kilometraza ali problem u Srbiji jeste sto su uvezli leševe od automobila i ti ako hoces da uvezes pravi auto sa pravih 150k kosta te 2000e vise (npr.golf6), a ne mozes ga prodati za tih 2000e vise jer su cene leseva u srbiji oko 7000e, a ti platio 9000. I sad ako hices da vozis auto 3 godine i prodas, puci ces samo tako.

Ja gledam golf klasu i samo mi se golf6 svidja, a naci dobru sesticu kod nas je jako tesko.

Jel zna neko nesto o ovom autu:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13901065/volkswagen-golf-6-tdi-16

Van mreže TeaseR

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5150 poslato: Februar 22, 2019, 08:16:52 posle podne »
I ja isto samo 6icu gledam i definitivno sam odlucio da uzmem dizel. Zvao sam ovlasceni servis da pitam koliko kosta zamena lanca sa sve zatezacima i sta jos tu ide, oko 106000din + ruke 14000din.

Gledam 1.6 105KS ili 2.0 110/140KS

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5151 poslato: Februar 22, 2019, 10:30:41 posle podne »
U normalnom neovlašćenom servisu izađe mnogo manje... sa istim delovima i kvalitetnijim rukama...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5152 poslato: Februar 22, 2019, 11:34:45 posle podne »
Zorane, sto napadas coveka? Raspituje se da vidi sta su mu opcije, a ti samo podbadas. Opusti se covece  big_boss
Nije mi namera nikog da napadam nego su mi čudna njegova razmišljanja... pa se pitam odakle mu te informacije...
Nisam čuo da benzinac troši isto kao i dizelaš i da mora da mu se svake godine menja lanac?  :9

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5153 poslato: Februar 23, 2019, 12:11:15 pre podne »
To ti je politika auto industrije kratko-trajni motori veca zarada,istu stvar ima bmw sa n47 agregatima(2.0d) sa lancem pri menjacu mijenjas ga sto bi se reklo uz mali servis

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5154 poslato: Februar 23, 2019, 09:57:29 pre podne »
@Teaser, da li si ti mozda greskom napisao ovu cifu da lanac kosta 106.000din ili je to stvarna cifra?
Ako je stvarna cifra onda je sigurno od zlata.

Ja prodajem mog megana dvojku karavana 1.6 sa stag qbox-om vec dva meseca i nista. Imam pravu km od 240.000km, auto je kupljen nov u Jagodini, sve vreme odrzavam u servisu Francuz u Jagodini, znaci nema prevare i mnogo im je da daju cifru koju ja trazim zato jer ima indijanaca koji prodaju isti auto i to iz glupe Svajcarske za 2000e i manje. Uzmimo glupo logiku koju niko ne koristi prilikom kupovine jer je vecina ljudi ogranicenog uma. Prvi korak je pogledati cena auta u inostranstvu i u konkretnoj zemlji odakle je uvezen taj auto sa malom km i na taj nacin ce se utvrditi da taj auto tamo kosta isto kao kod nas, nek bude da ima i nekih koji su malo jeftiniji, tj u opsegu od 1500-2500e.
Sledeci korak je matematika, ali posto u zemlji imamo bas mali broj strucnih matematicara jer je njihova nestasica, samim tim nam je i nacija neobrazovana jer ih uce nestrucni. Zasto to kazem? Evo zasto. Npr taj megan 2 koga baja prodaje u srbiji za 2000e je morao da kosta oko 500e i menje u toj bajnoj Svajcarskoj na prvom mestu, zatim na tu cenu dodaj transport od minimum 400e, plus carinu koja je za za vozila van EU visa nego za vozila iz EU i sigurno je 600 ili vise eura plus da nesto zaradi baja koji ga prodaje, bar 300e, a sigurno se nije zajebavao da ga uvozi i da zaradi samo toliko, onda ukuona cena tog megana izadje 1800 i mozda jos koja stotina preko.

Samo lud covek moze da kupi takvog megana jer je sigurno imao neku tesku zajebanciju cim je prodat za tako malu cifru, a cena im je u toj zemlji mnogo visa.

Samo da vam ispricam jos jednu oricu u vezi neke zafire iz Svajcarske sto sam zvao coveka da pitam da mi kaze nwsto vise o njoj. Taj prodavac ima servis u Svajcarskoj i navodno je Srbin odrzavao auto kod njih i resio da kupi nov auto i zafiru je prodai, a ona je fantasticno sve vreme kod njih odrzavana. 
Pitanje glasi: Da li je taj prodavac cak mogao jos dok je auto u Svici da ga sredi limarisjksi i meganicki ako je bio na neki nacin unisten i da ga onda proda nama budalama? Naravno da je mogao.

Ako gresim ispravite me slobodno.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
« Poslednja izmena: Februar 23, 2019, 10:00:08 pre podne od strane toda81 »

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5155 poslato: Februar 23, 2019, 10:23:05 pre podne »
Taj u Svajcarskoj ne kupuje na komad vozila već bar 7-8 komada koji staju na jednu slepku. Znaci pola placa kupi odjednom. Tu ima 2-3-4 vw ili Audija a ostalo su francuzi, italijani i ostali koji dobija za male pare. I naravo da vrate kilometrazu. A o vozilima korištenim kod nas i na zapadu ne treba trošiti reci.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže TeaseR

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5156 poslato: Februar 23, 2019, 12:16:19 posle podne »
@toda81 nije greskom, toliko su mi rekli da kosta u ovlascenom servisu. Sigurno je dosta manje kada bi se radilo van ovlascenog.

@zorancile nigde nisam napisao da lanac mora da se menja svake godine, to su iskustva drugih ljudi koji su imali problema sa lancem i ovlasceni servis ih je menjao, nisu ih menjali o svom trosku. Takodje nisam napisao da benzinac trosi isto kao dizel, vec da ovaj moj trenutno trosi oko 8l dizela, pa ako ovaj TSI trosi 10l benzina, to mi dodje na isto otprilike.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5157 poslato: Februar 23, 2019, 12:24:29 posle podne »
Toda, cene u oglasima i trzisne cene preko se razlikuju isto kao i kod nas.
Dodaj na sve to popust na kolicinu od 7-8 leseva koji staju na kamion.
Vozi tog megana i uzivaj 😁

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5158 poslato: Februar 23, 2019, 01:04:44 posle podne »
Drugari, bas tako, pored svega gdobiju popuste sto kupe gomilu krseva i obda budu jos vise u plusu.

Ja sam mastao da kupim turana 1.6 sa 75kw koji je klasican benzinac i da mu ugradim plin, ali je bio samo jedan u oglasima i prodat je tako da se tu zavrsava moje mastanje. Razmisljao sam i o zafiri b 1.8 u koju bih takodj ugradio stag, ali sve jw sada daleko i ne gine mi da vosim megana bar neko vreme.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka


Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5159 poslato: Februar 23, 2019, 06:10:27 posle podne »
Koliko golf 6 2.0 tdi moze najnize prosecnu da spusti?  Na otvorenom je voznja 80%