Autor Tema: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine  (Pročitano 9343 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« poslato: Maj 28, 2022, 10:10:59 posle podne »
 :30 Desava se odjednom par fleka ulja ispod auta, vidim sliva se niz povratno crevo/cev ulja od turba sto ide na karter, logicno... zamenim cev ali opet isto, sliva od nekud sanse nema da provalim odakle. Ima li ko iskustvo slicno ili ideju odakle moze biti? Da znam da moze sa turba da idem u turbo servis, ovde u okolini nemam nikog da je cuo za 1.8t, to se samo dizel guli... na cemu jos moze da pusta u tom delu, moze li na turbini nesto da strada pa da pusta na njoj iako vuce dobro i ne cuje se da zvizdi ni malo? Motor je agu 110kw a turbo najslabija varijanta, ako se ne varam k03.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2022, 11:07:56 pre podne »
Radi li ovaj forum ili sam ja nesto skrivio pa niko nista ne odgovara sta god pisem?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2022, 04:12:29 posle podne »
Svi su otisli na Instagram. :)
Moze da se desi i da je od dekla sa te strane, pa se sliva. Nije mi se desavalo nista slicno, ocisti sve sprejom za kocnice pa ce se videti valjda odakle krece.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2022, 09:42:45 pre podne »
 Ja vidim niko ziv nema 😁
Nedavno sam stavio diht dekla v reinz jer mi pustao malo unutar na svecicu.
 Pa ocistim sve sprejom ali se pojavi najpre bih rekao na spoju cevi dovoda ulja na turbo koji se ne vidi dok se ne skine turbo, citah negde da hoce od vibracija da pukne ta cev... ne preostaje mi nista nego da skidam turbo, nadam se da cu uspeti gledah neki snimak na yt, i svakako zamenim tu cev/crevo i ne znam da li odneti turbinu u turbo servis na proveru kad je vec skidam, ona se ne cuje i ok radi, neke potrosnje ulja naravno ima, otprilike 1.5 litar od zamene do zamene na nekih 7-8000km. Ja se cuh sa nekim iz servisa u Uzicu i on kaze moze ona da izbacuje ulje i ako se ne cuje i ok radi, tako da ne sumnjam da ce mi predloziti kompletan remont koji je od 250-350e sto bih i uradio ali se bojim sta se tu ugradjuje od delova kakvog je kvaliteta pa da ne naprave jos gore da ubrzo zujim ko hitna daleko bilo a sad se bar ne cuje i poteze solidno. Jos jedan problem koji se javlja je da ona puni pri ubrzavanju do nekih 0,5-0,6 bara i odjednom opadne pritisak pri nekih 4-5000 obrtaja. Stavio sam iz originala rasteretni ventil i jos da porucim n75 da zamenim i njega da vidim da nije do njega, ne znam sta jos...
« Poslednja izmena: Maj 30, 2022, 09:46:19 pre podne od strane vladegti »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2022, 01:51:42 posle podne »
Ako nema lufta nekog velikog i ako ne curi ulje direktno iz turbine nekako, ja ne bih dirao, tj. radio remont za sad. Normalno je da padne pritisak u obrtajima, mali je turbo.

Probaj da skines sam, valjda ce biti to crevo.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2022, 07:49:03 posle podne »
Pa otprilike tako ce biti, ne dira mi se jos turbina jer znam da nece biti neka sreca ni kada se remontuje, osim ako bas ne pusta na njoj ali videcemo. Sad jurim da mi u autokomercu poruce ovo crevo nego se danas ne javljase na tel pa moram biti uporan. Ne znam gde drugo da ga trazim a ne bih ni polovno stavljao a to bi mogao naci. A da li bih stavljanjem neke malo, da tako kazem, jace turbine dobio nesto a da ne moram da nista drugo da menjam, dizne, kuler, granu itd... znaci samo turbo neki koji pase na mesto ovog?
« Poslednja izmena: Maj 30, 2022, 08:17:14 posle podne od strane vladegti »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2022, 10:41:00 posle podne »
Pase ti K03s kao sto je kod mene, ali bez mapiranja neces dobiti bukvalno nista, a to kad bi radio, onda bolje i dizne.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #7 poslato: Maj 31, 2022, 03:31:22 posle podne »
Znaci k03s i dizne? I interkuler veci? Naravno mapiranje... Benz pumpa?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #8 poslato: Maj 31, 2022, 05:34:11 posle podne »
Pa sve zavisi sta hoces, idealno i veci interkuler, pumpa nije obavezna ako si siguran da je tvoja bas dobra, i fabricka moze da izgura do oko 200 konja. I za svako dizanje pritiska obavezan dobar rasteretni ventil, tj. diverter valve itd. Kod tjuninga jedno povlaci drugo, izduv je gotovo obavezno da raditi jer fabricki bas uzak, tako da razmisli da li ces da se upustas u to. Lako se dodje do cifre od 1500e i pre mapiranja, znam iz iskustva. :)

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #9 poslato: Maj 31, 2022, 06:06:59 posle podne »
E brate svega ce biti ali rasteretni ventil ako ti je dobar skidaj ga svako vece i nosi pod jastuk, nemacku sam prevrnuo i nema ga vise ga bosch ne radi, na kraju sam uzeo iz originala u ovlascenom neki "kayser" madjarski, kaze to ti je to, nema vise bosch. Imam i onaj neki metalni sto se otvara pa menjas neke opruge itd, ma bzvz sve, ne ide auto kako je isao nekad. Cvele mi kaze da mi taj rasteretni ne valja a ja dobar da rodim ne mogu. Sad cu da uzmem n75 u autokomercu da ga zamenim da vidim oce li sta biti bolje, i tako redom...

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2022, 03:35:24 posle podne »
Rasteretni sam ja uzeo taj metalni, ali original je Forge i nemam nikakvih problema. Oni daju dozivotnu garanciju, jedino se gumica moze sjebati nakon koznakoliko godina, to se zameni za 2 minuta.

Mogu da ti dam svoj ako hoces da probas stari original.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #11 poslato: Jun 01, 2022, 06:51:15 posle podne »
Koliko je para Forge i gde si uzeo? Ja imam ovaj...



Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #12 poslato: Jun 01, 2022, 09:53:25 posle podne »
Naleteo na nov kod nas na KP, inace je u Engleskoj oko 160 funti ja mislim.
Ovaj isto ima klip sa oprugom ili je membrana? Vidim da pise nesto Feder i da ima dve varijante :)

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #13 poslato: Jun 01, 2022, 11:39:46 posle podne »
Ima klip sa oprugom, tri opruge ima, do 0.7bara, od 0.7-1.5 i treca preko 1.5 ako se ne varam, slikacu sutra i rastavljen pa cu postaviti. Mozda je i dobar a nesto me drugo zeza, kad nadjem dobar n75 videcu sta se dalje desava. Jednom mi je neki lik u Cacku prestavio kablo jer je sumnjao da je u prekidu i stavio novi dzek sto ide na n75 i on stvarno prodisao, ali posle nekog vremena opet... sta god mu uradis i dobijes nesto sve je kratkog daha nekako, kad ga je Cvele sredio ne da je leteo neko vreme ali opet poce da zeza i nema snagu na visim obrtajima...

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2022, 01:35:31 posle podne »
Evo mene... danas primetim da nizbrdo kada dodam gas on zadimi belo neki dim, to se desavalo kada sam ga tek uzeo i onda mu sipam polusintetiku i nikad vise se to nije desavalo, presao 120.000km sa polusint ali zamene ulja na oko 7000km uvek... Od pre godinu dve predjem na sintetiku 5-40 liqui moly top tec i evo opet poceo...
Spremao sam se da skidam turbo i menjam onu cev dovoda ulja ali sad mi nista nije jasno, da li je uopste do cevi sto balavi niz turbinu ili nekako ona izbacuje ulje napolje pa je za remont... ona se ne cuje ako je to merilo koliko je dobra uopste... evo malo cena iz ovlascenog...

-Cev za dovod ulja 06A145778D je 16.200,00rsd sa pdv-om.

-Podloške su 228,00rsd po komadu.
-Šuplji zavrtnjevi za holendere su 1.248,00rsd po komadu.
-Gumica N  90090501 - 564,00rsd (7-10 dana rok isporuke).
-Zaptivka izmedju izduvne grane i glave motora   (  058 253 039 L ) - 1.620,00rsd (7-10 dana rok isporuke)
-Zaptivka izmedju turbine i izduvne grane  ( 06A 253 039 E )  - 780,00rsd (3-5 dana rok isporuke)
-Zaptivka izmedju auspuha i izduvne grane  (1J0 253 115 R ) - 888,00rsd  (7-10 dana rok isporuke)

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #15 poslato: Jun 15, 2022, 10:32:33 pre podne »
I opet samo ja... malopre provozam auto nekih 15ak km nizbrdo i vidim nekad i ne zadimi kad ga pustim bez gasa da ide ide, dodam gas nema dima....  ali vecinom ima. U povratku sve uzbrdica, gazio, ubija kako ide, lepo radi, sve fabrika. I po gradu polako idem krenuo ka kuci da ga parkiram, kad lampa od ulja crvena i pisti... motor radi perfektno, nema promene zvuka. Ugasim, upalim ne sija lampa i doteram do garaze. Pisao sam u drugoj temi da mi se desavalo da se pali ova lampica crvena i nisam menjao davac, nakon toga vozio ga i nije do sad se palila. Evo ulje na meracu ok, antifriz u boci isto... osim sto ovo oko turbine negde izbacuje ulje ali i pored toga i ovog sto dimi nivo ulja je ok, turbina se ne cuje... E sta raditi?? Da li moze da sve ovo pravi cev za dovod ulja do turba?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13065
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #16 poslato: Jun 15, 2022, 06:21:51 posle podne »
Je li sigurno beli dim, da nije plav? Probaj da se vratis na staro ulje i vidi da li se desava isto. Proveri i na dijagnostici da li prijavljuje senzor ulja.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #17 poslato: Jun 15, 2022, 11:43:36 posle podne »
Simptomi gumica ventila. Zagrej ga i ostavi da radi u mestu 10 min pa isturiraj trebalo bi da dimi i da prestane. Lampica od ulja se pali jer ti je mozda zapuseno sito uljne pumpe u karteru. Skini karter to sredi odma prolupace ti motor.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2022, 12:09:19 pre podne »
Ne znam, onako u retrovizoru izgleda kao kada digne neku prasinu pa tako zapusi, jedino da nekome dam auto a ja da idem iza da gledam... Nema sita skinuo je neko nekad, kad sam skidao karter videh da ga nema... a turbina da je do nje morala bi se cuti jel? I da li mora da se skida glava kada se menjaju gumice ventila? Meni nesto sumnjivo ovo ulje liqui moly 5-40, da nije retko pa pali lampu...
Kada sam mu sipao polusint mobil 10-40 ,nekih 10ak godina i vise, bio je prestao da dimi nizbrdo, nikad se to vise nije desavalo, i sad sa sintetikom opet... Moram probati opet mobil 10-40... a cekam laptop sa popravke pa da kacim na vcds, uzeo sam je pre pola godine a nista je nisam koristio osim da aktiviram sirenu da se oglasi prilikom zakljucavanja 😁
« Poslednja izmena: Jun 16, 2022, 12:14:36 pre podne od strane vladegti »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 1.8t pusta ulje kod turbine
« Odgovor #19 poslato: Jun 16, 2022, 01:15:19 pre podne »
10-40 je samo gusce na hladnom startu, kad se motor zagreje isti k kao 5-40. Druga cifra treba veca ako oces to sto oces. Probaj to sto sam ti napisao videces da su gumice. Skini glavu uradi kako treba i vozi