Autor Tema: vw sharan 7m, problemi  (Pročitano 3797 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
vw sharan 7m, problemi
« poslato: Septembar 24, 2020, 01:44:25 pre podne »
Pozdrav,
potrebno mi je par savjeta u vezi problema na sharan-u iz 2005.god. 1,9tdi 96kW
Kupio sam ga  congratulations prije nekih godinu ipo i od tada mi je život postao još zanimljiviji  :14
Imam par problema na sharan-u koje ne uspijevam da riješim
1. uliva voda na strani suvozača, nijesu odvodi ispod haube, nije malo trouglasto staklo, ne bi trebalo ni da je vjetrobran
2. centralna brava ima svoj režim rada, u većini slučajeva otključava/zaključava vozačeva vrata, rezervoar i gepek, ali nekada danima radi sve normalno, sva vrata. Povremeno se dešava da se auto samo otključa. Nema pravila kada se dešavaju ove situacije.
3. koliko je punjenje alternatora, kod mene je oko 13,5V a, kada je veća vrućina i radi klima, (dupla), bude oko 12,8V do 12,4V. Promijenjen alternator i nije se značajno promijenilo.
4.webasto ne znam po kojoj logici radi, ali znam da po nekada radi, a to nije kada je jači mraz
Vodio ga kod nekoliko majstora i od svih dobio odgovor, to je vw sharan, to je tako, ne isplati se popravljati.
volio bih da čujem da li i kako se može srediti stanje.
...

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2020, 08:10:30 pre podne »
Prvo se predstavi, jer je tako po pravilima foruma da ti ne zaključaju temu.

1. Imao identičan problem, izvadi sve na suvozačevoj strani i viđećeš na limu kao spoj, lim na lim. Uzmi K+D Wurth i izmaži to duž cijele linije, trebalo bi riješiti problem, bar je kod mene riješilo. Pojma nemam odakle je dolazilo, ali znam kad sam to zasilikonirao da je prestalo.

2. Provjeri sve žice u gumenim harmonikama između stuba i vrata, pogotovo na zadnjim vratima.

3. Mislim da je to to, ali nisam 100% siguran⁹

4. Webasto iliti Eberspracher radi na ispod 10°C i samo kad je temp.antifriza ispod 70°C, ako se ne varam. Inače ako kad prestane da radi skroz, u pumpici su potrošene četkice, a ona se nalazi izviše bočice za kočionu tečnost.


Takve majstore sam i ja susretao, isto kao da je svemirski brod. Došlo je do toga da nema niko ko može da mi riješi curenje klime u CG. Cijelo ljeto sam izgorio u njemu.
TDI POWER

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2020, 08:15:21 posle podne »
mislio sam da je dovoljno što sam popunio podatke profila. Gdje i šta još treba da popunim?
Hvala.
...

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2020, 08:23:09 posle podne »
ovo što se tiče dopunskog grijanja i ja sam negdje pročitao da je tako, ali kod mene obično radi iznad 10 stepeni ako je vlažno vrijeme, na suvi mraz nijesam primijetio da radi. Na temp oko -25, planina, nije radilo.
...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6851
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2020, 06:20:38 posle podne »
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?action=profile;u=31713  sto se tice webastog obrati se Djuki

kad padne na +4 C moj webasto se automacki pali ... najcesci kvar je mala pumpa ispod topeda tj iznad posude gde ulje za kocnice ... mora da zuji ...cetkice su

problem ...moras odatle poci ... onda ces videti jer sve Ok

ovo ostalo dobar elektricar moze da ti resi sve ili sto je murr rekao proveri kontakte izmedju vrata i 5 vrata negde ti je prekid pa brljavi

prelistaj teme o Sharanima nacices otprilike sve sto ti treba  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Djuka1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 936
  • Age: 49
  • Lokacija: Приштинa - Грачаницa
  • Karma: +30/-6
  • Pol: Muškarac
  • Ђука
  • Auto: VW Sharan T(DI)
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2020, 09:33:07 posle podne »
Prvenstveno pozdrav svima. Sto se tice problema sa autom hajde da podjemo redom:

1. Mur je mislim vec odgovorio
2. Najcesci problem je dotrajala instalacija koja bi najbolje bilo da se komplet zameni, mislim samo deo izmedju stuba i vrata. Naravno najbolje da se svo 4-ero vrata dobro pregleda i resi komplet.
3. Nisi trebao da menjas alternator eventualno da si promenio kolektor i regler i sve bi bilo Ok. Sto se napona tice tako i treba da bude.
4. Webasto, odnosno u slucaju Sharana, Eberspracher radi samo onda kad je spoljan temperatura niza od 10 stepeni i temperatura rashaldne tecnosti ispod 60 stepeni. u tvom konkretnom slucaju treba prvo uraditi dijagnostiku automobila u delu Aux heating i ocitati greske pa tek onda videti o cemu se radi. Problem je najcesce model Eber-a jer onaj koji ti imas a to je D5Z-F je inace problematican jer su ECU postavili izanad gorionika pa on jednostavno "sagori" kontrolnu jedinicu koja nije bas jeftina. Ja imam isti model iz 2006 godine ali sam promenio sa starijim modelom u neznatnu modifikaciju instalacije i mnogo se bolje pokazao. Najcesci problem su istrorene cetkice na recirkulacionoj pumpi koja se nalazai na pozarnom zidu i nakon prestanka njenog rada Eber se "zakljuca" i ne radi sto kod tebe nije slucaj pa bi ja pre posumnjao na senzore temperature u samom uredjaju. 

Na kraju, sto se tih "majstora" tice moj savet ti je da te ČOBANE promeniš jer ili nemaju pojma ili ih mrzi da rade. Od Sharana ne odustaj jel je to veoma zahvalno vozilo....

Ako šta treba i može da se pomogne tu smo ... 

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2020, 11:13:09 posle podne »
puno vam hvala, svima, na savjetima i preporukama. Poku%u0161a%u0107u da ne%u0161to sam uradim, mada %u0161ta god sam do sada radio na njemu bilo je vi%u0161e %u0161tete, jer se ni jedna plastika ne mo%u017Ee skinuti a da se ne slomi.
Ovo mi je prvo auto na kojem ne volim ni%u0161ta da radim sam.
Iako me Djuka savjetuje da ne odustajem od ovog auta, trudim se da bude tako, mada sam svakim danom sve vi%u0161e razo%u010Daran i najradi bih bio muko moja pre%u0111i na drugoga, ali ga niko ne%u0107e.
Nijesam navikao na kola koja povremeno rade, a onda ne rade.
Na vi%u0161e dijagnostika je stavljan, ali nijedna ne vidi gre%u0161ku.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2020, 11:49:29 posle podne od strane posmatrac3 »
...

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2020, 08:03:57 pre podne »
Definitivno jedan od najgorih VW što se plastika tiče. To se slažem. Jako krte plastike ima i zubi pucaju kao od šale.
TDI POWER

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2020, 01:13:44 pre podne »
opet sa problemima, nijesam uspio riješiti ni jedan od ranije nabrojanih problema, a novi stižu.
Pojavio se neobičan zvuk kod stiskanja kvačila. U trenutku odvajanja kao da nešto melje. Sledeća stavka je kada stoji u mjestu, van brzine, često se cijelo auto zatrese.
Da li postoji neki pouzdan način da se utvrdi pređena km? Ovog sharan-a sam kupio zbog, kako mi je garantovano, pređenih 70.000km.
Ako ima sve ove probleme na 100.000km, (prešao sam 30.000km njime), šta da očekujem sa više km?
...

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2020, 05:18:12 pre podne »
Bez uvrede, ali da li zaista veruješ da je auto koji se kupuje za transport ljudi star 15 godina prešao samo 70.000? Ja za, svoje potrebe sa takvim kolima prelazim toliko za jednu godinu...  koliko da je loš kvalitet, neće ni četkice ni to sve da strada da taj auto stvarno ima toliko.....


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2020, 07:03:39 pre podne »


opet sa problemima, nijesam uspio riješiti ni jedan od ranije nabrojanih problema, a novi stižu.
Pojavio se neobičan zvuk kod stiskanja kvačila. U trenutku odvajanja kao da nešto melje. Sledeća stavka je kada stoji u mjestu, van brzine, često se cijelo auto zatrese.
Da li postoji neki pouzdan način da se utvrdi pređena km? Ovog sharan-a sam kupio zbog, kako mi je garantovano, pređenih 70.000km.
Ako ima sve ove probleme na 100.000km, (prešao sam 30.000km njime), šta da očekujem sa više km?

Vozim Golfa 4 sa takvim zvukom kvačila, evo preko 40 000km. Sve normalno. Spremaj pare za set kvačila.

Za kilometražu probaj sa Car Vertical sajtom.
TDI POWER

Van mreže posmatrac3

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Berane, Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Sharan 7M
Odg: vw sharan 7m, problemi
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2020, 11:11:02 posle podne »
Bez uvrede, ali da li zaista veruješ da je auto koji se kupuje za transport ljudi star 15 godina prešao samo 70.000? Ja za, svoje potrebe sa takvim kolima prelazim toliko za jednu godinu...  koliko da je loš kvalitet, neće ni četkice ni to sve da strada da taj auto stvarno ima toliko.....


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока

U trenutku kupovine sam preko prijatelja provjeravao km u ovlašćenom servisu i na osnovu tih informacija je djelovalo sve ok. Zato sam ga i kupio, jer sam računao da će me poslužiti par godina uz redovno održavanje. Ali sada više ni u šta nijesam siguran.
...