Autor Tema: Dual Blinker mod za Golf 4 (dva migavca u faru)  (Pročitano 15434 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Dual Blinker mod za Golf 4 (dva migavca u faru)
« poslato: Oktobar 03, 2020, 08:45:31 posle podne »
Za ovaj mod vam je neophodan far sa maglenkom marke Valeo ili far bez maglenke marke Valeo kome se donji poklopac (gde inace dolazi maglenka skida pomoci 3 srafa). Ovim modom gubite funkciju maglenke totalno, mada ruku na srce nisam je upalio 2 puta za ovih 5god.

Potrebno vam je:

2 kucista migavca fara (isto iz Valeo farova)
2 nosaca sijalice migavca
2 dzeka (ili 4 buksne)
Malo zice i lemilica


Posto se maglenka skida sa 3 torex srafa, vecina bi pomislila da se zmigavac samo usrafli, al malo morgen. Rupe se uopste ne gadjaju. Potrebno da je od tankog metala napravite nosac pomocu kojeg cete usrafiti migavac, Na slikama ispod je prikazano kako to izgleda kod mene, tj ceo postupak.





























Potom kada ubacite i usrafite drugi migavac, proverite da li je orijentacija migavca kako treba i da li je poravnat sa gornjim vec postojecim, ne pitajte kako znam da je posle jebeno ovo namestiti. Potom ako je sve OK, sa unutrasnje strane stavite malo ili malo vise kako kome odgovara nekog lepka, npr crni silikon, dvokomponentni lepak, nesto da dodatno osigura migavac da ne mrda. Potom prelazimo na instalaciju, na slici ispod je prikazan adapter koji sam na brzaka sklepao i koji zavrsava posao, jako prost + na +, a - na -  lollol





Ubacite sijalice, zatvorite poklopac i gotov. Zice od maglenke oblepite izolir trakom i gurnite negde sa strane. Vratite far na auto i testirajte modifikaciju.