Autor Tema: TPMS i sklapanje retrovizora  (Pročitano 19677 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže codename

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 6
TPMS i sklapanje retrovizora
« poslato: April 28, 2020, 01:23:02 posle podne »
Pozdrav,
Na VW CC 2012 na instrument clusteru imam lampicu za pristisak u gumama TPMS ali nigdje nema da prikaze trenutni pristisak u gumama. Cak nisam ni siguran da imam senzore u gumama (ne znam kako da znam osim da skinem tocak). Takodjer, tipku TPMS nemam ni kod mjenjaca ni u kaseti. U opcijama MFA imam da ponisitim vrijednosti za TPMS kad napusem gume, ali nemam nigjde prikaza trenutnog pritiska u gumama. Zasto onda sluzi ova lampica i ova opcija u MFA? Jel se ona pali kada pritisak u nekoj gumi nije ok, ali ne kaze u kojoj niti koliki je pritisak?

Drugo pitanje je kodiranje vezano za sklapanje retrovizora kada se vozilo zakljuca. Da bi to radilo moram na kljucu drzati 2 sekunde lock da bi sklopio retrovizore. Moze li bez 2 sekunde drzanja na kljucu, vec odmah normalno kad se zakljuca da sklopi retrovizore, ne razumijem zasto VW sve mora komplikovati...

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2020, 02:06:54 posle podne »
On preko abs modula racuna obim tocka, i ako se taj obim promjeni javi ti lampicom. Nemas senzore u tockovima tako da ti ne moze dati vrijednost pritiska.

Koliko ja znam ne mpze, mada ima par kolega koji se vise razumiju oko vcds-a o kodiranja.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2020, 07:07:54 posle podne »
....., ne razumijem zasto VW sve mora komplikovati...

Ne diraj VW :D salim se
Razmisli ovu situaciju, sneg i led, retrovizori zalede. Ti kliknes da zakljucas, retrovizor pokusa da se sklopi, kad ono nece (ne moze). . . dalje bude kako bude.
A ovako, ti zakljucas, oni ostanu otvoreni i sacuvas svoje retrovizore/motorcice. Kada nije sneg i led, ti zadrzis 2 sek, sklopis ih, i dovidjenja.

Drugo je pitanje, koliko nam je zaista neophodno da se oni sklapaju bas svaki put kada zakljucamo, realno...

Zvucim kao da te ubedjujem u nesto, ali zapravo ne radim to, nego onako pricam/pisem.

Ne znam napamet da li moze da se kodira kako ti hoces, ako saznam/vidim/procitam, pisem ovde.

Ovo za pritisak u gumama, bas kako je napisano, radi preko senzora abs-a koji meri broj obrtaja tocka. Ako guma ispusti malo, prepozna veci broj obrtaja tog tocka i prijavi ti na tabli.
« Poslednja izmena: April 28, 2020, 07:12:23 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže codename

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 6
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2020, 08:36:20 posle podne »
A kod svih ostalih brendova radi normalno (Skoda, BMW, Audi sto sam uspio vidjeti) i samo se VW sjetio da misli na snijeg i led? E bas su inteligentni.  Ma daj molim te...
« Poslednja izmena: April 28, 2020, 08:39:58 posle podne od strane Modus »

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #4 poslato: April 28, 2020, 09:05:34 posle podne »
Nemoj da se ljutis, u pravu si, nisu inteligentni.
Ako si video na Skodi (sad se setih i ja sam, i to me bas nerviralo sto sklapa odmah, a ne na drzanje tastera), onda ocigledno je stvar do kodiranja, moze da se promeni. Pominjem samo Skodu, zato sto su kod nje ista kodiranja kao na VW. Na Audiju je malo drugacije, nije isto (ili je pak teze ukodirati neke stvari). A BMW je skroz druga prica.

Samo ja mislim da je veci procenat ljudi koji koriste to samo da bacaju sminku kako se njima retrovizori sami sklapaju, nego sto je to zaista potrebno.

Van mreže codename

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 6
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2020, 09:21:10 posle podne »
Kako god, mnogo bih volio da se to moze iskodirati. Dosta sam Googlao i trazio na Youtube i nasao sam da moze ali  niko nije napisao kako.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2020, 03:18:13 posle podne »
Mercedes npr ima problem sa tim sklapanjem cestim jer se guzvaju-glodju kablovi i na kraju ili ne radi zmigavas ili nesto od tih stvari u retrovizoru tako da ne znam je li pametno to raditi

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
Odg: TPMS i sklapanje retrovizora
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2022, 08:29:06 posle podne »
Pozz zanima me da li neko zna koji tpms bi trebalo da idu za passat b6 2009 godiste, tj koje senzore bi trebao da trazim po kojim oznakama i da li senzori od audia a4 bi mogli da se upare sa passatom (fabricki).
Auto mi ima opciju za tpms i pali mi na tabli kad kliknem ali nista ne pokazuje posto ih nemam u tockovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro