Autor Tema: Podizači stakala i zaključavanje...  (Pročitano 1570 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ..Jettaman..

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Kaludjerica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • "Svi voze benzinca samo Vin Dizel"
Podizači stakala i zaključavanje...
« poslato: Septembar 15, 2019, 10:48:28 pre podne »
Pozdrav društvo! Vozim od skoro pasata b5.5 2001 god. 1.9tdi... E sad problematika je ta da je počeo da brljavi opasno... Da krenem od podizača,upalim kola krenem da vozim, stakla neće da se spuste, ugasim svetla pa upalim i gle čuda prorade tako jedno vreme e a sad neće ni na taj način...a zaključavaju mi sva vrata sem ovih iza vozača,tj ona se zaključaju i otključaju...gepek vrata otvaram na dugme iz kabine...do malopre...od pre dva sata neće ni na dugme...počeo sam da se nerviram
Ne znam da li su ova dva problema povezana..pa sam hteo da pitam da li je neko imao sličnih problema...
Hvala

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Van mreže medolinos

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • brmmm
  • Auto: Golf 2 1988, Zucko
Odg: Podizači stakala i zaključavanje...
« Odgovor #1 poslato: Septembar 15, 2019, 11:55:24 pre podne »
Pozdrav,

Proveri osigurace, ako vec nisi, zadnja vrata ti detektuje board? sto se tice zadnje brave, sto je otvaras na dugme? Uglavnom imao sam problem da mi nije radilo otkljucavanje vratanca rezervoara i problem je bio kod podizaca prozora je gubio napajanje. Moguce je da je kod tebe isti problem. I da sve brljavi zbog toga ili ti ostaje modul ispod vozacevih nogu, da je primio vlagu, proveri, zadigni tepih, a pre toga skini lajsnu unutrasnju, koja drzi tepih. Nije tesko.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока


Van mreže ..Jettaman..

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Kaludjerica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • "Svi voze benzinca samo Vin Dizel"
Odg: Podizači stakala i zaključavanje...
« Odgovor #2 poslato: Septembar 15, 2019, 01:36:40 posle podne »
Pozdrav,

Proveri osigurace, ako vec nisi, zadnja vrata ti detektuje board? sto se tice zadnje brave, sto je otvaras na dugme? Uglavnom imao sam problem da mi nije radilo otkljucavanje vratanca rezervoara i problem je bio kod podizaca prozora je gubio napajanje. Moguce je da je kod tebe isti problem. I da sve brljavi zbog toga ili ti ostaje modul ispod vozacevih nogu, da je primio vlagu, proveri, zadigni tepih, a pre toga skini lajsnu unutrasnju, koja drzi tepih. Nije tesko.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока
Osigurači dobri...ipak je do modula ispod tepiha, malopre sam vadio, bilo je vode i kontakti su oksidirali... Hvala na savetu

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Van mreže medolinos

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • brmmm
  • Auto: Golf 2 1988, Zucko
Odg: Podizači stakala i zaključavanje...
« Odgovor #3 poslato: Septembar 15, 2019, 01:44:38 posle podne »
Brava ako ti ne radi na gepeku javi, da ti pomognem, menjao sam i mikroprekidace nije neki posao, a valja i bravu taman onda da ocistis i podmazes.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока


Van mreže ..Jettaman..

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Kaludjerica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • "Svi voze benzinca samo Vin Dizel"
Odg: Podizači stakala i zaključavanje...
« Odgovor #4 poslato: Septembar 15, 2019, 01:49:40 posle podne »
Brava na gepeku i dalje neće...ni na ključ ni na prekidač u vratima...najgore što nisam kući na dežurstvu sam...nemam od alata ništa...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Van mreže medolinos

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • brmmm
  • Auto: Golf 2 1988, Zucko
Odg: Podizači stakala i zaključavanje...
« Odgovor #5 poslato: Septembar 15, 2019, 01:57:42 posle podne »
Brave imaju mikroprekidace i motor, ako nece, nista od toga verovatno je modul. Ako ti bord ne detektiju vrata i nepale ti se svetla vrisnuli su ti mikroprekidaci. Imas dva u gepeku, jedan u bravi i sluzi da detektuje vrata bord i upali ti svetlo, a drugi daje signal motoricu da otvori vrata kad stisnes na gepeku ili prekidacu kod vrata.

Prvi se menja zajedno sa bravom, a drugi ima zamenski da se nabavi. Ali kod tebe je modul, prvo ustanovi kuda ulazi voda, da li kod vrata, a i b stuba ako imas siber ili su ti zacepljeni odvodi ispod akumulatora.

Послато са SM-N910C помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2019, 02:04:20 posle podne od strane medolinos »