Autor Tema: Golf 4 1.9 TDI trese pri brzinama vecim od 100km/h  (Pročitano 1038 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZonFa

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9 TDI
Golf 4 1.9 TDI trese pri brzinama vecim od 100km/h
« poslato: Novembar 13, 2017, 11:54:04 pre podne »
Mozda nije pravo mesto za ovu temu ali ne znam gde je otvoriti.

Imam veliki problem, auto nece da predje 130km/h, u crevu za vazduh se znatno vidi ulje, turbina ne radi kako treba, kada se auto ugreje krece da trese pri brzinama vecim od 100km/h. Bio sam u dva ovlascena auto servisa jedni kazu da je do turbine i da je potreban remont dok drugi kazu da je do motora. Moze li neko vase misljenje ili savet? Hvala

U pitanju je Golf 4 1.9 TDI  113kw/150ks.
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2017, 02:48:36 posle podne od strane Joca »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Veliki problem
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2017, 12:32:11 posle podne »
Po tome sto si napisao turbo ti sigurno nije dobar, cim pusta ulje u usis. A to sto se trese nema veze na turbom. Objasni malo bolje to podrhtavanje. Moze zbog dizni da zeza ili zbog zamajca, da je neki drugi mehanicki problem u samom motoru, tresao bi i lupao odma pri paljenje

Van mreže ZonFa

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9 TDI
Odg: Veliki problem
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2017, 12:45:43 posle podne »
Pri manjim brzinama auto ide normalno dok pri brzini od 100km/h i kad se auto malo vise ugreje, krece tresati, nakon toga spustim brzinu i teram polako i auto nastavlja tresati neko vreeme i prestane, ne znam dali nije mozda do nosaca.


Dao sam mehanicaru u ovlascenom servisu da skine turbinu i posalje na remont, jer sam bio siguran da je do turbine, danas me zove i kaze da je turbina stigla na remont ali da nije do turbine vec do motora, ali meni je sa motorom sve uredu bar za sad, to sto gubi snagu i vuce ko obican dizel smatram da je takodje do turbine.

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Veliki problem
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2017, 12:50:40 posle podne »
Imao sam taj motor i taj auto pa ti pricam neka svoja iskustva. To sto ne ide je do turba ili do protokomera, a to sto trese ti je najverovatnije do zamajca.

Van mreže ZonFa

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9 TDI
Odg: Veliki problem
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2017, 01:01:47 posle podne »
Verujem ti druze, meni je za sad bitno samo da znam da nije do motora da ne dajem pare uzalud.