Autor Tema: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?  (Pročitano 5839 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dukley

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5
RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« poslato: Oktobar 02, 2017, 12:01:00 posle podne »
Pozdrav,

Imam audio uredjaj RCD300, onaj stariji tip koji ima crna dugmad, i naravno, ne cita mp3 cdove. Narucio sam preko neta AUX kabl, sa buksnom koja se ugradjuje na mjesto izmedju menjaca i pepeljare, a povezuje pozadi uredjaja umjesto cd changera. Kada sam sve povezao opet nisam mogao prebaciti na CDC pritiskom dvaput na dugme CD na radiju, nista se ne desava. Treba mi informacija da li ovaj audio uopste podrzava CD changer i ako podrzava kako da aktiviram tu opciju? Po netu sam nailazio na podatak da je to moguce preko VAG-a aktivirati. Je li to tacno? Ako jeste odoh odma na dijagnostiku  clap  clap.
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2017, 07:14:45 posle podne od strane Joca »

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: RCD 300 stariji tip (crna dugmad)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2017, 04:31:59 posle podne »
Kod mene u golfu je isti radio sa cd changer-om u naslonu za ruke i radi sve kako treba... cak i ako pritisnem dva puta dugme za cd cuje se kao da nesto dodatno radi, verovatno trazi aux...
Verujem da na dijagnostici to ukljucujes bez problema. Probaj da nadjes detaljno upustvo na youtube da bi uradio kako treba...


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Van mreže boskovasiljevic90

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK5 1.6 8V 2004
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2022, 01:02:44 posle podne »
Ćao svima, da ne bih pravio novu temu nadovezaću se na ovo pitanje. Takođe imam RCD 300 sa crnim dugmićima, Golf MK5 2004. U naslonu za ruku imam samo dugme za hlađenje komore nikakve druge izlaze/ulaze a ista je situacija i u ladici suvozača. Znači ljuti STOCK. E sad, ja bih hteo da ugradim bluetooth zajedno sa mikrofonom (koji naravno nema u autu ali sam našao mesto kod sijalica gde treba da stoji) i zanima me kako to da izvedem. Pronašao sam moooooore uređaja ali većina njih ne odgovara za RCD 300 pa me zanima da li je neko od vas imao sličnu situaciju i kako je rešio? Cilj mi je da povežem telefon sa radiom puštam muziku i da mogu normalno da razgovaram preko mikrofona koji je skriven gore. Transmiter sam probao i radi ali iskreno, jako je loš zvuk i ne želim to. Hvala unapred!  clap clap clap

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2022, 01:22:03 posle podne »
Код мене је био фабрички рцд 300, а у наслону за руке цд шаржер... Е сад ја сам га извадио јер сам убацио мултимедију.
Ту у наслону доле је џек који се укључујр у њега, али је то све фабрички спојено у џек који иде у радио позади...

Sent from my vw mk5


Van mreže boskovasiljevic90

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK5 1.6 8V 2004
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2022, 02:32:18 posle podne »



Ako misliš na ovo, ja to nemam ispod naslona za ruku. Samo komoru koja ima u sebi točkić za ventilaciju.  majstor1

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2022, 02:59:57 posle podne »
Баш то...
Ако хоћеш могу да пробам тај кабал да извучем па ако хоћеш да пробаш код тебе да ли би радило...

Sent from my vw mk5


Van mreže boskovasiljevic90

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK5 1.6 8V 2004
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2022, 10:11:04 posle podne »

Da podjednostavim, može li ovo na rcd300 najobičnijem mogućem da mi reši problem?  majstor1

Van mreže boskovasiljevic90

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK5 1.6 8V 2004
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2022, 09:52:50 posle podne »
Ako neko bude naleteo na moj prethodni post, čisto da javim da sam poručio i čekam da skoči iz Kine  :65
Imam i dalje nedoumicu gde ću crvenu (12v+) i crnu (12v-) da nakačim ali valjda ima neka šema pinova za RCD 300.
Ako neko već zna nek pomogne i nek bude detaljan.  :26

Van mreže Kompresor

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2022, 12:21:45 posle podne »
pozdrav ljudi. Potreban mi je hitan odgovor. Da li mogu da se prepakuju tasteri na radiju RCD 300. Imam sa crnim tasterima i hocu da prepakujem na srebrne sa drugog radia?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: RCD 300 stariji tip, jel podrzava CD changer?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2022, 07:14:08 posle podne »
Vidio sam da ljudi ofarbaju tastere pa poslije simbolje na laseru urezuju i ne može da se provali uopšte da je bilo šta farbano izgleda kao original. Baš kod mene u gradu imaju ljudi koji se bave reparacijom ne samo radija, već svih prekidača na taj način.