Autor Tema: Novi izduvni sistem na 1.9TDI ?  (Pročitano 2511 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Novi izduvni sistem na 1.9TDI ?
« poslato: Novembar 26, 2016, 04:23:43 posle podne »
Pozdrav svim clanovima,

Posedujem Golf 4 1.9TDI 1998 (motor 2001). Pre neki dan sam menjao prednji branik i dok je auto bio podignut da rampi, primetio sam da mi je cela izduvna grana zardjala debelo. Takodje primecujem kad se vozim na duze relacije da se u kabini oseca miris dizela, bio sam u servisu gde su mi rekli da mi je neka mrezica na izduvnoj grani losa,i da su cevke u ne bas tako dobrom stanju.

Interesuje me sledece:

Koliko izradnja celog izduvnog sistema moze da,kosta ako se radi o ne rdjajucem celiku (stainless steel )
Koliko da li bih nekom modifikaciom tog novog izduvnog sistema dobio vise KS ili malo bolji zvuk auta ?
Koliko bi pravljenje, savijanje i kacenje tih cevi i sklapanje izduvne grane moglo vremenski da traje ?
Da li da zadrcim fabricki precnik cevi ili da ga prosirim ?


Pitanja koja sam gore postavio, postavio sam takodje u par servisa, putem mobilnog, i svaki servis mi je rekao da moram auto doterati do njih, ostaviti i da ce mi javiti za par dana. Ja sad da idem iz Arandjelovca za Novi Sad ili Suboticu da bi mi rekli samo koliko ce da me kosta, to mi se ne isplati. Ako je neko vec radio ovo sto cu ja da radim, bilo bi lepo da mi skrati muke i napise :D

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Novi izduvni sistem na 1.9TDI ?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2016, 06:38:20 posle podne »
ja sam pre 2 god, poskidao katalizator, protocni, i zadnji lonac i umesto toga stavljene cevi, to je kostalo 4000 din

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Novi izduvni sistem na 1.9TDI ?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2016, 10:14:19 posle podne »
A,zašto ne bi otišao negdje na Auto otpad i kupio cijeli originalni izduvni sistem sa nekog drugog Golfa koji je u dobrom stanju? To možeš i sam zamjeniti. Treba ti kanal ili dizalica,malo priručnog alata i neko da ti malo pomogne i pridrži dok radiš. Bar Golfova 4 ima po otpadima,a ako nađeš dobar izduvni sistem na otpadu,bit če 100 puta kvalitetniji od bilo kog zamjenskog koje če ti postaviti u auspuh servisu.. Katalizator nemoj kupovati,jer ti ne treba. To izbaci i stavi cijev umjesto njega.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Novi izduvni sistem na 1.9TDI ?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2016, 11:18:18 pre podne »
Ja sam radio komplet auspuf na 1.9 tdi fi76 + fi60 sa zadnjim loncem izaslo me je oko 15k dindzi. Razlika se itekako oseti u ubrzanju.