Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 838077 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4820 poslato: Januar 22, 2018, 11:14:14 posle podne »
2.0 tdi 8V - BRT oznaka ( naslednik asz 96KW ) ... Prezadovoljan !!! i svakom  preporucujem  :25

Cicero dobro si izvukao ovaj deo texta gde sve lepo pise ...

Wele extra objasnjeno ...  :25 ali kad smo tu vec kako si zadovoljan sa tvojim Benzicem ... koliko si vec presao ... eto ako mozes malo i o tom motoru neku info iz prve

ruke ... :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4821 poslato: Januar 23, 2018, 12:51:42 pre podne »
Gedorina recenica "Sta ces mi ti sa 1.8T koji dodje jednom godisnje da mu zamenim ulje." 1.8T presao 87.000km za 7 godina, na satu 188kkm, Poslozio kod Cveleta sve kako Bog nalaze. Odlicno se slaze sa plinom, irdijumske svecice, kastrol 10/60 edz uvek, kn filter, MBC, crvene bobine, de cat, kantica za uljna isparenja i svaka zamena ulja ispiranje motora likvi aditivom. Motor osetljiv na fals vazduh, ali se resava zamenom vakum creva i postavljanjem boost satica. Pred prodaju i Miki i Cvele mu merili kompresiju u fabrickim vrednostima. Kada sam uzeo Pasata niko me nije pitao o Pasatu vec da li prodajem Golfa, a 5 meseci ga nisam stavljao u oglas iako se nije vozio :) Nisam mogao da se odvojim. Ipak 7 godina avantura je bilo iza nas, tesko moze da se objektivno opise u kratkom osvrtu. Bilo je vlaznih ociju kad je otisao, imao je ono nesto. Momak koji ga je kupio svrati ponekad, pa prepricavamo svoje anegdote sa tim autom :)

Ako si mislio na Crnog (Gedora Golfa zove crveni, a Lupa Crni  biggrin ) on je kod zene presao oko 30.000km, sad je na satu 210.000. Za ovih 5 i po godina menjao mu kablove za paljenje, instalaciju za ventilator klime, kuciste senzora rashladne tecnosti i fabricke kugle pre par meseci. Delovi su iz Autokomerca jer je takav motor - redak. Auto koji cuva vrednost, jeftin za odrzavanje, veoma zabavan za voznju 125ks na 970kg.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4822 poslato: Januar 23, 2018, 08:03:48 pre podne »
Meni su otišle te 2.0 CR dizne, mora reparacija od 360€ ali to ne znaci da su ti motori loši. Sve su to polovna vozila... 7 godina sam vozio 1.4 16V i ukupno sam uložio oko 200€ ne računajući jedan veliki i male servise. Pa opet to ne znaci da su ti motori odlični...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4823 poslato: Januar 23, 2018, 11:13:10 pre podne »
Citat
Moje misljenje je da ako je 1.9 bolji motor, zasto su ga onda poslali u penziju?

Meni nije jasno kako nisi primetio da se generacije tih motora smenjuju zbog promene ekoloskih standarda u eu i SAD. Jebe im se dal je bolji ili ne, jedino sto ih interesuje je profit.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4824 poslato: Januar 23, 2018, 12:29:27 posle podne »
Tako je Desmo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4825 poslato: Januar 23, 2018, 01:24:12 posle podne »
Wele  thumbup ... objasnjenje ...

po meni sad mnogo info za nekoga ko planira ili zeli da kupi ili priusti tako nesto ...  :46

Desmo svugde u svetu sve se svodi na profit ... kod nas je problem standard ... pa tako i sva nasa vw vozila ...koliko para toliko muzike uvek bilo

razlicita je stvar mogucnosti i kvalitet kupovine ... usput imas pozdrave iz servisa iz VS od Ivana  ;)

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4826 poslato: Januar 23, 2018, 01:44:47 posle podne »
Citat
Moje misljenje je da ako je 1.9 bolji motor, zasto su ga onda poslali u penziju?

Meni nije jasno kako nisi primetio da se generacije tih motora smenjuju zbog promene ekoloskih standarda u eu i SAD. Jebe im se dal je bolji ili ne, jedino sto ih interesuje je profit.

Otprilike je tako ako posmatras samo iz jednog ugla, ali nije jedini razlog i nije samostalan vec je uslovljen. Ima tu razloga za tri teme, ali posto sam odgovarao Ciletu, nisam hteo da sirim pricu. Vidis da je naratorski stil veoma uproscen. Uostalom ovaj forum je operisan od ozbiljnih rasprava. Dovoljno je reci da VW koji je u vrhu prodaje e-vozila i hibrida nema takvu temu na ovom forumu, a i kad se pokrene rasprava po obicaju najglasniji su oni sto najmanje znaju.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2018, 01:46:18 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4827 poslato: Januar 23, 2018, 02:09:50 posle podne »
Na zalost, mnogo pametnih i strucnih ljudi je napustilo forum...zbog takvih i slicnih stvari.
VW motorsport

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4828 poslato: Januar 23, 2018, 02:39:42 posle podne »
Wele, ne moraš specijalno zbog mene uprošćavati naratorski stil, ne poznaješ me, lako je moguće da imam isto ili i jače obrazovanje od tebe. Ne dozvoli da te zavara moje mesto stanovanja i slika golfa koga odavno nemam... Nisam ja baš tako naivan i neobavešten koliko se to tebi učinilo.
Ipak, ovo je forum o automobilima i o njima treba da pišemo a ne da analiziramo ličnosti i glumimo superiornost...
A inače, po čemu bih ja samo tvoje mišljenje uzeo zdravo za gotovo? Po čemu smatraš da si ti kompetentan za automobilizam?
Šta si ti po zanimanju:
Inženjer motoristike pred penzijom?
Šef razvojnog centra VW?
Šef centralnog servisa VW?
Ako nisi ništa od ovoga iznad onda si i ti jedan od internet stručnjaka kao i svi ostali i nemaš pravo nikog da vredjaš i nipodaštavaš.



Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4829 poslato: Januar 23, 2018, 06:19:42 posle podne »
Ciki, ako si ti dobro obavešten onda to veoma dobro prikrivaš. Drugima navodiš komplekse, pokvaren smisao za humor i neke budalaštine, ali ništa od toga da konkretizuješ i još se ljutiš za vređanje. Sve čekam da vidim taj neki zaključak, ali ispade na kraju ništa.
Evo pomozi mi, a da se ne uvrediš kako da nazovemo to što si rekao da svi beže od 2.0 TDI? Ja sam se potrudio da budem blag (ne kažem da sam uspeo), pa mi je budalaština prvo pala na pamet.
Totalno me ne interesuje šta voziš i gde živiš jer to mi ništa ne znači. Kao što ne slušam rulju, tako ni ne ocenjujem ljude po stvarima koje si naveo. Ti si se uhvatio za nečije tuđe reči, ali si ih pripisao meni.
Ovde nema VW inženjera, preostalo još par majstora koji retko prenose svoja iskustva. Ja sam samo izneo lična iskustva iz Gedorine garaže jer ni on više ne dolazi na forum da se ne nateže sa takvim kao što si ti, a čoveku kroz ruke prošlo na stotine tih motora za koje si ti saznao na moćnom guglu. Moj osvrt služi da ne dovodiš ljude u zabludu što ti sa svojim neznanjem i neiskustvom radiš. Svako će da prihvati mišljenje koje mu logičnije zvuči.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4830 poslato: Januar 23, 2018, 07:36:03 posle podne »
Meni se čini da nisi pročitao baš svaku moju reč pa da si nešto pogrešno protumačio.
Napisao sam da na ovom forumu mnogo ljudi kaže da je pametnije uzeti 1,9 , čak mnogo njih savetuje SDI kao najizdržljiviji i najjeftiniji motor za održavanje ako nemaš neke sportske ambicije i imaš živaca za umerenu vožnju...
Znači, ti si čuo od Gedore da je za tebe kao kupca bolje da kupiš 2.0 ?
Teoretski bi trebalo da je bolji taj savremeniji motor sa komon rejlom koji ima veću snagu, veći obrtni moment i manju potrošnju ali je i mene lično začudilo kad sam ovde čitao razne probleme sa njima i mnoge ljude koji su se razočarali u njih.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4831 poslato: Januar 23, 2018, 08:00:17 posle podne »
Je l' vozio ko u g5 sdi?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4832 poslato: Januar 23, 2018, 08:10:12 posle podne »
Ja vozim vec 85+++ km famozni 2.0 tdi pd sa 125 kw sa trenutno 253+++ na satu i to pravih. Svaki dan barem 25-30 km ide preko 180 km/h. Ne zalim ga ni malo niti mu titram jajca i uz redovne servise promjenio prednje kocnice i selene naprijed. Tako de te price ovaj valja ovaj ne valja mozete okaciti macku o rep. Pravila nema. Ima ih pun kufer 1.9 tdi kojem je klipnjaca izletila kroz blok. Cak mozda i vise nego roblema sa 2.0
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4833 poslato: Januar 23, 2018, 10:09:48 posle podne »
Prodao si e46?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4834 poslato: Januar 23, 2018, 10:38:05 posle podne »
SDI i TDI su nebo i zemlja. Nisam pitao Gedoru za savet vec sam probao auto, proverio mu istoriju, Gagi stavio na dijagnostiku za svaki slucaj i kupio auto. TDI blumousn u B7 nije iz problematicne serije... jos uvek.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4835 poslato: Januar 23, 2018, 11:22:57 posle podne »
Da li neko zna čemu služi potvrda AMSS kod uvoza? Šta u njoj piše?

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4836 poslato: Januar 23, 2018, 11:38:46 posle podne »
Znam wele da je razlicito samo me zanima kakav je, da li je ko imao iskustva sa tim motorom direktno.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4837 poslato: Januar 24, 2018, 08:15:14 pre podne »
Da li neko zna čemu služi potvrda AMSS kod uvoza? Šta u njoj piše?
Sluzi da ti drzava uzme 12000 iz dzepa, a ako to nemas nemozes da registrujes uvezen auto, a inace nizasta drugo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže iSpirit

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Lokacija: Beograd,Vracar
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Nemam trenutno
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4838 poslato: Januar 24, 2018, 02:02:55 posle podne »
Pozdrav ljudi.
Da li golf 4 tdi od 110 i 90 konja do 2000.god ima plivajuci ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4839 poslato: Januar 24, 2018, 02:55:58 posle podne »
Nema.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER