Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2693299 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23440 poslato: Novembar 24, 2017, 03:31:23 posle podne »
Ja volim da razgovaram argumentima ukoliko je moguce. Ako cemo da se gadjamo pretpostavkama kao babe onda sam tu na terenu gde sigurno ne poentiram. Prvo nisi mi odgovorio ko tebi treba da da zaradjenu platu od 1000€? Drzava, poslodavac, ujedinjene nacije... Ko? To plata pala sa neba sam napisao u slucaju cak ni da ne radis nista kao idealni osnov za neke da skapiras sta je novac.
Ako je to tako kako ti kazes. Jug radi za 300€ (gornji iznos tvog navoda), a u Beogradu radis za 1000€ hajde da racunamo. Stan u BG mozes da nadjes za 200€ za pocetak, troskove rezije kazes da su isti. Prehranu i reziju placas i na jugu i na severu i na zapadu i istoku. 500€ razlike za mesec dana x 12 meseci to bi bilo 6000€ godisnje. Karta do BG je ~30€, ne treba ti viza niti bilo sta drugo. Samo par sati voznje. Sta te sprecava, osim tastature, da godisnje zaradjujes 6000€ vise nego sada? Radi u Beogradu 10 godina, ulozi novac nazad u svoj kraj i budi svoj gazda. Dodjes u BG sa 20 godina, sa 30 se vratis kao gazda. Koji deo nisam shvatio dobro?
Imam kolegu, odlican radnik, jos bitnije odlicna osoba, dosao iz Valjeva. Napravio je istu ovu racunicu, doveo zenu, dobio dete i bori se. Pricam sa njim otvoreno osluskujem njegove stavove jer mi je bitan radnik. U firmi smo presli 100 zaposlenih. Imamo kolege sa Kosova, iz Krajine, Repulike Srpske, Vojvodine, Loznice, Ljubovije, Banja Luke, Crne Gore, Uzica, Novog Pazara, Valjeva... ko zna odakle sve. Dosli ljudi da se bore za zivot, nisu se zadovoljili sa onim sto im je bilo ponudjeno. Gvarana je otisao gde mu je racunica bila bolja iako i dalje ko saban baca otpatke po ulici :) Ja nisam radio tamo gde nisam video isplatljivost na dugorocnom planu. Imao sam losih i gorih situacija u zivotu, ali iz svake se izvuce neko iskustvo. Beznadje se pobedjuje prvo u svojoj glavi. Neko ovo razume, neko ce da razume kada napuni neke godine, neko nikada. Razliciti smo... ne pravi se namestaj od svakog drveta.
Pruzam drugaciji pogled na zivot, ne bili nas vise se pomerilo sa mrtve tacke, a to sto je moj nacin predstavljanja "prst u oko" ne zamerite.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23441 poslato: Novembar 24, 2017, 04:13:43 posle podne »
I kad svi odu u BG da traže bolje, šta i ko će da ostane u ostatku zemlje? Ili da se naseli tu? Na jugu se to zna. Ovi drugi, koji su već dosli do Nisa i Vranja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2017, 04:16:18 posle podne od strane Fitipaldi »
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23442 poslato: Novembar 24, 2017, 05:36:38 posle podne »
Buraz nikad to nece biti isto..Kolko zaradjuje varilac prohroma u Bg,a koliko juzno,reci cu ti u inbox ako te zanima..A troskovi zivota,tj mesecna korpa je cak mozda i skuplja juzno nego u bg-u,jel bg ima velike trzne centre,kvantaze itd a o mesecnim akijama da i ne govorim..Struja i voda su iste da kazem..E sad da sam ja ostavio 30 000e u dzep i umesto sto sam gradio kucu ovamo,da sam kupio stan u bg i dosao da zivim tamo,ziveo bi bolje 5 puta to ti garantuje brat.Znaci nije isto ni blizu bg i juzno.. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23443 poslato: Novembar 24, 2017, 07:19:02 posle podne »
Kod vas je tužno, ali nije ni na severu veselo... Radnik koji ima platu 300 evra i penziono osiguranje je presrećan.

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23444 poslato: Novembar 24, 2017, 08:41:40 posle podne »
Citat
a to sto je moj nacin predstavljanja "prst u oko" ne zamerite.

Čak šta više, tvoje predstavljanje je, meni lično, zanimljivo. Čitajući tvoje komentare stičem utisak kao da čitam nečiji CV, svaka ti čast na samoreklami  tapsac ....
Priznajem da ti zavidim i ako bih išta voleo u životu, onda je to da budem kao ti kada porastem.

Slažem se sa svime što si napisao u predhodnim postovima, sve to lepo zvuči ali po onoj narodnoj tastatura trpi sve.

Meni je sve jasno, mislim na odabir kandidata, praćenje direktora u drugim firmama, postavljanje dijagnoze i prepisivanje terapije nama sirotinji koji radimo za platu od 200e, ... sad sam skapirao i da si u samom vrhu., ako ne i na samom vrhu, menadžmenta firme i posebno mi je drago zbog toga ALI mi SAMO jedna stvar nije jasna.

Kada si sve ono što si naveo kao primer da jesi, izmedju ostalog i digitalno pismen, objasni ti meni kako to da si pri kupovini pasata morao da pitaš ženu koje ćeš felne i dimenziju guma staviti na isti.

Znači, odlučuješ o sudbini radnika, direktora, držiš slovo na forumu ... čak si se pohvalio i tvojom zaslugom kada je firma zanovila vozni park sa crafterom i kedijem ... ALI kada su trebale felne i gume za pasata, morao si da pitaš suprugu za savet.

Sad pitaj Fitija, Mikulu, Nenada, BladeBG i druge da li i oni pitaju žene za savet kada menjaju gume.

Spominjao si argumente pa ti zato i postavi ovo pitanje. Hteo sam poodavno ovo da te priupitam ali nisam bio u prilici. Sad su se kockice sklopile pa .... ...  :26 ....

Tvoj odgovor znam, ima ovde još nas koji umemo da čitamo govor tela i izmedju redova  ;) ...  :26 ...


...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23445 poslato: Novembar 24, 2017, 09:05:17 posle podne »
Drugaro kažite mi gde to na jugu ima za 300e da se radi?
Ovde jedva da ima posla, za jedno radno mesto od 21-25 hiljada hvataju se veze, juri se po strankama pa opet na jedno mesto dođe po 20 kandidata. Ostali rade kod privatnika od za plate od 15-20 hiljada.
Da ne pominjem one jadnice sto rade kod kineza za 12000. I to kod mene čak i "imamo sreće" što ima par fabrika koje su preselile pogone iz eu ovde a kako ke tek u okolnim mestima ne želim ni da vam pričam koliko su ljudi očajni. Jedino ko je na selu i da ima nešto imanja i mehanizacije on može da zaradi tu nema šta ali mi koji smo po manjim gradovima ke užas.
Kupuju se cigare na komad, neki i one smotuljke rezanog duvana za 100 i 200 din, jaja na komad, pola kvasca, salama po 100 grama ona najjeftinija, svaki dan gledam kako ljudi kupuju u prodavnicama, čak i ovi s polovnom robom zatvaraju prodavnice.... jedino kockarnice i kladionice i ko je u državnij službi funkcioniše. Ostalo go ku*ac. Prilika nema, zajebeš jedan posao drugog nema, dok u Bg uvek neki sličan možeš da nađeš veliki je grad.
 
Da se ne lažemo po oglasima se vidi jad i beda u koju tonemo, ja sam ceo dan po gradu i znam kakva je situacija na terenu a i iz kafane.  Leskovac, Niš i jug prvi koji im puni  budžet po redu je parking servis i saobraćajne kazne. Od toga 70% ide u Beograd. A odraše dušu dnevno samo u VL ne znam kolko kazni naplate.... e zamislite kad tih 30% je prvi po cifri u budzetu koliko para ide za glavni grad. Hoćete još?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23446 poslato: Novembar 24, 2017, 09:20:48 posle podne »
Djokicu lepo reci ljudima da kupe kartu do BGa i resili su sve probleme u zivotu

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13675
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23447 poslato: Novembar 24, 2017, 09:47:28 posle podne »
Imam rodjaku koja je zavrsila drzavni ekonomski fakultet u Nisu. Radi u pekari za 18000. Nema gde nije konkurisala a da je imalo veze sa strukom. Zadnji put je konkurisala za kafe kuvaricu u opstini iako je diplomirani ekonomista.
Plata je oko 23-24 hiljada ali dzabe. To je bilo pre par godina. I dalje radi za 18000 u pekari.

Komsija radio u veleprodaji pica 8 godina. Za to vreme samo je dva puta primio celu platu. Svaki mesec su mu odbijali od 2 do 4 hiljade na ime manjka ali ne u toj radnji nego u drugoj. I tako u krug.

Ako napustis sledeci gazda trazi preporuku sa prethodnog posla. Odes kod gazde a on ili nece da ti da ili te ocrni.

Wele, kazes da svi treba da dodju u Beograd i okusaju srecu.
Koliko treba novca da ponese da ima da zivi dok ne nadje posao?
Minimum 1000€ da ima za stan, hranu i komunalije barem 2-3 meseca.
Ako ima nekog onda moze da ostane neki mesec vise.

Kako da skupi te pare sa platom od 18000?

Kao sto Sale rece. 70% para od naplate parkiranja ide za Beograd a 30% ostaje Krusevcu.

Sestrina kuma u tom isto parking servisu radi za 23000 sa visom skolom.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23448 poslato: Novembar 24, 2017, 09:55:17 posle podne »
Da nema vama beogradjanima vojvodine ziveli biste vi moj penis.Ja bi voleo da vojvodina bude drzava a beograd da ostane u srbiji.Sve pare odose u beograd.Vojvodina moze celu evropu da hrani  a sta vi imate u beogradu samo beton i park.70-80 posto hrane koju jedete je iz vojvodine i tih istih firmi u vojvodini u kojoj ljudi rade za 200-300 evra vecina.Bitno da vi u beogradu imate dobre plate,vele kad si tako pametan ajde dokazi nam kako mi da uspemo iz sela,Idi zivi na selo i pocni od nicega sa platom od 200-300 evra pa bi te onda pitao.Nemogu svi da dodju u beograd da zive kako ti kazes,dosta ljudi ima porodicu,kucu,bolesnog oca ili  majku na selu i jednostavno su spreceni i nisu u mogucnosti da docu u bg da zive a mozda bi hteli.Sve si ti vele upravu i realno pricas ali spusti malo loptu niko nevoli sto je siromasan i bedan a posteno radi.To sto si ti na visokoj poziciji i imas dobru platu nemogu svi,zamisli da su nam svi direktori pa ko bi radio onda za tu crkavicu.Pare su glavni uzrok svadje u porodici,ako neverujes uzmi 300 evra i zivi mesec dana od njih pa ce ti se sve samo kazati.Pare su jako bitan faktor u zivotu pogotovo u danasnje vreme jer pare sve pokrecu.

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23449 poslato: Novembar 24, 2017, 10:34:25 posle podne »
Covek je sve rekao
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23450 poslato: Novembar 24, 2017, 11:37:33 posle podne »
Ova rasprava je debelo otisla u Q. Citam,gledam,razmisljam... Sada cemo doci i do toga da je Beograd kriv. Naslusao sam se prica nasih dragih lala sa severa nase lepe zemlje kako ih Bg krade. Ne draga gospodo. Ne krade vas Bg nego vas kradu stranke i politicari za koje glasate. Te iste lale,koji hoce otcepljenje i koji daju glas(cast izuzecima) strankama koji kradu njih. Ti isti ljudi koji su se nakrali para od pranja novca Varadinske duge,podzemnih kontejnera u Sremu itd... Tu istu Varadinsku dugu tj most su gradili radnici iz Nisa. Tako je,ljudi iz Srbije od kojih vi trazite otcepljenje.Sever Srbije nas hrani tako je,a ko to placa? Pa isti ti koje optuzejete da kradu.U pogresne ljude pucate drage lale. Kazete Bg se gradi. A gradi se,kada ti dodje grupa sa fantomkama i buldozerima u 3h ujutro da rusi objekte i da gradi fiktivne objekte i soping molove.Svi hoce otcepljenje,svi hoce samostalnost a kad treba da se pokrene prica onda idu ja nisam za to ali te koji hoce ja ih postujem i cenim... Krenite od vas samih gde gresite pa tek onda polemisite gde drugi grese.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2017, 11:42:26 posle podne od strane Dragicevic »

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23451 poslato: Novembar 25, 2017, 12:21:15 pre podne »
Imam rodjaku koja je zavrsila drzavni ekonomski fakultet u Nisu. Radi u pekari za 18000. Nema gde nije konkurisala a da je imalo veze sa strukom. Zadnji put je konkurisala za kafe kuvaricu u opstini iako je diplomirani ekonomista.
Plata je oko 23-24 hiljada ali dzabe. To je bilo pre par godina. I dalje radi za 18000 u pekari.

Komsija radio u veleprodaji pica 8 godina. Za to vreme samo je dva puta primio celu platu. Svaki mesec su mu odbijali od 2 do 4 hiljade na ime manjka ali ne u toj radnji nego u drugoj. I tako u krug.

Ako napustis sledeci gazda trazi preporuku sa prethodnog posla. Odes kod gazde a on ili nece da ti da ili te ocrni.

Wele, kazes da svi treba da dodju u Beograd i okusaju srecu.
Koliko treba novca da ponese da ima da zivi dok ne nadje posao?
Minimum 1000€ da ima za stan, hranu i komunalije barem 2-3 meseca.
Ako ima nekog onda moze da ostane neki mesec vise.

Kako da skupi te pare sa platom od 18000?

Kao sto Sale rece. 70% para od naplate parkiranja ide za Beograd a 30% ostaje Krusevcu.

Sestrina kuma u tom isto parking servisu radi za 23000 sa visom skolom.


Zakuvalo se ovde :53 

Skolujes se 16 godina, zatim radis ceo zivot dzabe taj fazon (za drugog, da mu pomognes da ispuni svoje snove) :53, tuzno

Ne vredi, mora se rizikovati, mnogo ljudi bi pokrenulo nesto svoje itd. al problem je taj "pocetnicki kapital", kako doci do toga.

Zato, covek mora imati najpre ideje, plan, zatim volje i hraborsti da ih prati - "dobra ideja menja svet".  :) 



tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Matke GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1518
  • Age: 26
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +45/-89
  • Pol: Muškarac
  • Mirom na rat idite i ratom mir cinite!
  • Auto: Golf mk2 GTI Pussy Wagon
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23452 poslato: Novembar 25, 2017, 12:28:25 pre podne »
Ja nzm cemu vodi ova raspravka i dokle ce vise da traje...jel ce ovo neko iz vlasti da gleda pa da se smiluje,nece...

SNADJI SE PA ZIVI SVOJ ZIVOT...

Niko ti nece davati pare pomagati kao sto ti mozes sam sebi da pomognes...radi kako oces stici,legalno ileglano al nije mesto o tome pricati ovde i polemisati bas zvog toga sto nas ima svakakvih,ja nmg stvarno da pojedine razumem,200e,200e 2000e 2000e kako ko zaradi i kako se ko snadje oduvek je bila prosta racunica,tako da racunam da na ovome i ostane...

Nema sta ko da se buni meni je ovo malo a meni mnogo ja necu ovako ja necu onk nego skupi jajca pa zapad ili bg ili tri lepe picke materine pa radi i snalazi se sta koji penis tu mrse muda pojedinci koji hoce i drzavu da rastave...ajd... :+
. . /Pussy Wagon\ . .
=/____________ \=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/ |
l_\____________/_l

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23453 poslato: Novembar 25, 2017, 12:29:31 pre podne »
@Dragicevic druže ti nisi shvatio, kad kažemo Beograd mi ne mislimo na grad i beograđane, već na to što pominješ, sto ku*čeve agencije  čak i za svemirska istraživanja, svaka ima odbore, sekretarice, dojebnice, pi ar-a, marketing menadžericu, kafe kuvaricu, i da ne nabrajam.... svi ti što su na državnu sisku ali sa izmišljenim radnim mestom to je problem. Pazi agencija za bezbednost saobraćaja. Pa koji penis moj imamo ministarstvo za to onda?
Da ne ulazim u detalje trebalo bi mi više nego što ima cela ova tema.... znate na šta mislim..... paraziti birokratski i političarski koji muzu sve nas su problem. Imamo tolika ministarstva i agencije da pokriju cele sjedinjene amerikanske državice.

@matke Tdi  sinak idi uzmi od tate 200 din i napusti temu. Tek kad dobiješ decu razumećeš neke stvari.
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2017, 12:31:08 pre podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Matke GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1518
  • Age: 26
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +45/-89
  • Pol: Muškarac
  • Mirom na rat idite i ratom mir cinite!
  • Auto: Golf mk2 GTI Pussy Wagon
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23454 poslato: Novembar 25, 2017, 12:33:03 pre podne »
dbr dbr samo ti teraj tako,koji se vi penis bunite procitaj poruku moju gore opet i vrati se par stranica pa procitaj poruke od drugih ljudi i dbr razmisli dal ce ovo opet da napises ;)
. . /Pussy Wagon\ . .
=/____________ \=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/ |
l_\____________/_l

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23455 poslato: Novembar 25, 2017, 01:31:04 pre podne »
@djokicsale tebe razumem. Znam sta hoces ti da kazes. Ali se ovo odnosi na one koji gaje separatisticke ideje i optuzuju da ljudi koji zive u BG uzimaju novac. Znam ja vrlo dobro sta je taj neko hteo da kaze i na sta je mislio. Da li se taj neko zapitao koliko je mladih izgubilo zivot u poslednjih 25-30g u nasoj drzavi bas zbog tih istih separatista? Koji hoce bolji zivot tako sto ce otcepiti deo drzave i puj pike ne vazi? Hranice pola evrope? Koja bre evropa? Ona evropa koja nas udara po usima stalno i gde rec jednu (ne)mozemo da kazemo? Gde ima da ti pokupuje pola fabrika i zemljista a kapital i profit koji je stekao odnese van? Tu evropu cemo mi da hranimo? Ja ne sporim tezak zivot u ostalim delovima Srbije.Nikada to nisam radio. Ali kriviti samo jednu stranu da je kriva je nebuloza. Pa sami Nemci su bili u gadnim govnima.Imao sam priliku da pricam(stekli smo prijateljstvo kasnije) sa Nemcem iz Frankfurta koji obozava Srbe i Srbiju. Kaze da je Nemacka imala slicne probleme dok je bila podeljena na 2 dela(istocni i zapadni deo). Naravno istocni je optuzivao zapadni deo Nemacke kako su krivi za sve i kako je Berlin taj koji je upropastio celu drzavu i doveo do podele. Videli su da optuzivanjem jednih drugih nece nista postici. Stavili su prst na celo,i razmislili gde su gresili svih tih godina. Debelo su razmislili,i opametili su se.Sada vidimo gde je ista ta Nemacka sada. Nazalost prijatelj moj iz Nemacke rodom iz Frankfurta kaze da prave sebi novi problem,koji preti njihovoj zemlji. gde ce posledica tek biti. Iz tog novog problema je on i zavoleo nasu drzavu. Treba da ucimo od pametnijih od sebe. I da pocnemo od sebe prvo.Da i mi stavimo prst na celo i kazemo:sta je ovo i da li ja mogu nesto da promenim prvo kod sebe? Ako ja to mogu,odlicno.Ako taj neko ne vidi moj kvalitet odlazim tamo gde ce mene da cene i postuju. Pa bre ja kada vidim razne asistente,agencije,pi arove i ostale kurce prevrce mi se zeludac. Ali ja ne krivim tog sto je dosao do tog radnog mesta.Vec onog koji ga je postavio na to radno mesto,a zna se ko to radi.Gledaju se periferne stvari a ne gleda se sama srz. Moja majka kao diplomirani farmaceut ne radi. Radila je kao privatnik pa i sami znate kako je to raditi kao privatnik u ovoj nasoj zemlji.Zena ostade bez posla u tom BG o kome se pricaju hvalospevi.Dve moje drugarice,zavrsile medicinsku skolu.Htele da se zaposle u svojoj struci isto u BG. Al sipak mesta bila rezervisana za clanove partije.Ovde u BG,sam kao kelner pored studiranja radio u Strahinjica Bana za 200e. Drugarica u koja nije primjena u supermarketu za 34k. Decko sa zavrsenim faxom za prof istorije radi u jednoj firmi za sokove za 38k din isto BG plus placa kiriju za stan. Poenta je da nigde nazalost nije lako,u BG ces naci posao ali ne nesto astronomsko vise placen nego u tvom rodnom mestu. Pa bre ljudi napustaju i BG da li ste vi svesni toga? Odlaze nema ih kao sto napustaju i ostale delove zemlje.Evo dojucerasnja nasa braca se otcepila od nas. Zauzeli direktorske fotelje a u svoju domovinu i rodna sela posecuju samo za praznike i sefuju onima koji su rodjeni u BG i vrse presiju nad njima. Sto o tome ne raspravimo ovde? To nije problem ili je nesto drugo u pitanju? Ti isti koji su hteli samostalnost i otcepljenje. Pa idite tamo drago gospodo,sta ste trazili to ste i dobili a ne da grejete guze u koznim foteljama. I ti su krivili BG isto. Da ja vise ovde ne bih kakio raspravljati vise necu. Nikome ja ne zelim ovde da namecem svoju politiku i moja baljezganja ovde.Ali vala i za drugog vazi isto to. P.S udarite katanac na temu da ohladimo svi glave ko ljudi i da se vratimo boljim temama i raspravama. Zivi mi bili  :26

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23456 poslato: Novembar 25, 2017, 01:45:29 pre podne »
Hteo sam da ti kažem  @matke gti lako je tebi kad si mlad dok još nisi formirao porodicu da odeš, kad dođu deca ne ide to baš tako lako, pogotovo da se ostavi porodica i preseče korenje...

@Dragicevic nije da mi iz ostalih delova  Srbije mislimo da cvetaju ruže u Bg ali znaš li da je nekome bolje da radi i za tih 30.000 u Bg nego da  ne radi. Kažem ti ljudi rade kod kineza za 12.000. Ej ceo mesec. Podeli to sa 30 dana ispadne ti dnevnica 400 dinara. Da je lepo ne bi išli mnogi da rade u Slovačku za 400-500e mesečno..... daleko za te pare ali kad nemaju drugu opciju, ima ljudi koji neće da idu da jurcaju po strankama i da lepe plakate... 
Ovde kod mene uspeh ko se zaposli u dve fabrike za 25 hiljade platu. Mesec ima 30 dana, znači nema ni hiljadarka dnevno, a uđi u prodavnicu da vidiš šta ima za hranu za 1000 din. Za samce možda i ok, ali porodicu ko ima? I svelo se da se van bg radi za hranu i račune a penzioneri za lekove.... pa i to ide na komad, odloženo, čekove....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23457 poslato: Novembar 25, 2017, 02:17:01 pre podne »
Meni nije jasno poreklo ove mrznje prema glavnom gradu i njihovim ziteljima. Ja kada popizdim u saobracaju i kada bi nekome sve po spisku setim se da taj neko moze da mi bude komsija i da je on neciji brat, sin, otac, prijatelj. Da se sretnemo npr u Grckoj da bi mi bilo drago da sretnem zemljaka. Na to dodam laganu italijansku muziku i krenem od sebe sta mogu bolje da uradim u nekoj situaciji, a ovaj savet sam dobio od prijatelja te sam ga prihvatio. I deluje. Nema svrhe urusavati licno i tudje zdravlje oko saobracaja i drugih nebitnih stvari. Ovaj iz Aleksandrovca mi deluje uplaseno u prenaseljenom mestu, pa mu je takva i reakcija. Naravno da je pokazao i nivo licne kulture. Jednostavno mu nije prirodno takvo okruzenje. Panslavenska ideja tj ujedinjenje svih Slavena je po meni jedino trajno resenje Slavena u Evropi, a ovde imamo situaciju da ljudi u jednoj maloj Srbiji uspevaju da se mrze po stranama sveta. Mrznja i strah je sredstvo manipulacije jer tada ljudski mozak iskljucuje ceoni deo zaduzen za logiku i aktivira zivotinjski nagon za prezivljavanje.
Ivane ne znam odakle, taj novac koji ti pominjes se zove investicija. Ne mislim da svi trebaju da okusaju srecu u Beogradu samo sam koristio matematiku i logiku na primedbu Nenada da se u Beogradu 3-5x vise zaradjuje. Prethodno sam pisao da ljudi mogu sami da pokusaju nesto lokalno da rade. Ne znam da bi uspelo, ali definitivno ne bih trosio vreme na kuknjavu. Ti i dalje mislis da fakultet, visa skola ili doktorat garant za visinu plate. Nije.
Travele dobro dosao nazad u raspravu. Ti i ja nismo kompatibilni za raspravu, meni se stalno cini da ja tebe ne razumem sustinski. Nekad pomislim da sam budala sto pisem ovakve stvari ovde po forumu umesto da cutim kao i ostali koji znaju o cemu govorim. Kolika god da je nepravda, kradja ili usrana situacija u ovoj drzavi trenutno, nikakvo kukanje po internetu nece pomoci. Dajte da vidimo sta moze da se uradi. To vidim da neke ljude vredja, ali ne znam zasto. Da sam se uklopio u kuknjavu izgleda da bih bio vrlo podoban iako bi im to samo stetilo.
O kojoj reklami govoris? Radim kod privatnika, nemam avionsku platu, korektna je i mora takva da bude, ali imam zdravo radno okruzenje koje mi dozvoljava da dam svoj maksimum. Vlasnik firme veruje mojim lucidnim idejama, zna da volim VW i da se razumem u kola. Juce dodjem na posao, a na stolu

Video covek negde VW magnete za frizider, pa mi kupio :) Zbog takvog odnosa dobija radnika koji radi kao za svoju firmu. Novac mu nije najbitna stvar i zato kad kupujemo kola prepusti meni da odaberem jer ima poverenja u mene. Sta je tu pogresno? Da ne bude samo "reklama" ja sam dva puta hteo da dam otkaz ovde jer se principijelno nisam slagao sa nekim stavovima, ali smo nasli dogovor na kraju. Kada sam jednom Gedori rekao da dajem otkaz covek hteo da me bije nekim crevom  biggrin. Kome treba da se reklamiram? Zavariocima na forumu? Ne budi smesan. 99% ljudi ovde ne moze ni da zamisli kako uredjen sistem izgleda. Da li je bolje da postoji ovakva neka firma u Srbiji koja hrani 100 porodica ili da ne postoji? To je samo kako ti projektujes sliku u svojoj glavi, a te navodne reklame sam pominjao kao osnov iskustva iz kojeg iznosim stavove. Ko me zna licno zna kakav sam, a kakav sam takav sam, uzmi il` ostavi. I naravno da me interesuje sta moja zena misli jer volim i da cujem njen sud, a i zajednicki je novac u pitanju. Vremenom je i ona postala VW ljubitelj tj "fan" kako kazu u Srbiji. Evo ako te interesuje izbor je pao na Taladega felne od Golfa6 R ili Durban od Golfa7 Hajlajn, pa ako natcis negde da se prodaju povoljno ti javi.
Da li bi se bolje osecao da govorim Vucicu pederu di su nasi novci i da krivim Amerikance i vanzemaljce sto radim za dvaes iljada? Mene osudjujes sto pokazujem primer da moze drugacije, zato sto govorim da se ne treba predavati? Suludo ako mene pitas.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23458 poslato: Novembar 25, 2017, 03:49:03 pre podne »
Velika magla napolju...

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #23459 poslato: Novembar 25, 2017, 06:26:46 pre podne »
I ja imam magnet   big_boss ... Niti sam ga dobio niti sam pitao ženče da li smem da ga kupim i okačim na friz bez njenog odobrenja.

Jednostavno, čim mi je zapao za oko  :65 ... Jbg, kod mene se zna ko nosi suknju a ko pantalone.

...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...