Autor Tema: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5  (Pročitano 14092 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« poslato: Decembar 06, 2018, 11:47:36 posle podne »
Pozdrav svima posto mi se nije svidela plava boja (kojoj je osvetljenje dosta oslabilo) instrument table odlucio sam to da promenim,lemljenje mi nije strano jer sam u srednju elektro isao. Odmah da napomenem da nije preporucljivo da radite ako niste vesti sa lemilicom jer ima dosta cipova i magistrala koje mozete ostetiti.

Sve sto vam je potrebno jesu diode, u mom slucaju 5050 smd white i klasicne crvene koje mozete kupiti u svakom led shop-u,lemilica,pumpica,kalaj,unimer  i dosta strpljenja  biggrin

Skidanje km/h sata ide tako sto skinete plastikicu sa kozom iznad volana,izvucete volan skroz ka sebi i ka dole,imate dva srafa odsrafite i lagano povlacite ka sebi imate dva dzeka sa onim sigurnosnim zabicama na levom i desnom kraju table.








Posto ste izvadili sat sledi rastavljanje imate dva srafa na krajevima odsrafite i mislim dve zabice sa jedne i 4 sa druge strane (videcete) pazljivo sve to izvucete i onda okrenete deo gde su dzekovi ka dole tj naslonite na sto i vadite ovu providnu plastiku sa prstenovima (to radite da ne bi polomili grafiku ili tastere za digitalni sat i kilometrazu. Sve sto radite pazljivo bez naglih pokreta jer je plastika dosta osetljiva.

i to izgleda ovako




Ne znam iz kog razloga sledeci postupak nisam slikao  bonk ali cu vam detaljno objasniti obrtomere za brzinu,gorivo ,temp i obrtaje skidate tako sto lagano prstom okrenete do kraja u smeru kazalke na satu i kad zastane nastavite vrteti u istom smeru ali vadeci ka gore. Za svaku kazaljku isto. Postoje grafike koje su iz jednog dela ova moja je bila iz dva dela



 
Prvo vadite levu grafiku



pa desnu



u principu nije bitno koju cete prvu izvaditi vec morate je okrenuti da bi izasla pravilno da izadje iz svog lezista (skontacete kad vidite)

Posle toga ide skidanje metalcica koji drzi digitalni sat i km sa zadnje strane imaju po 4 kao zabice koje manjim klestima mozete da zaokrenete i lagano izvadite metal tako x2 ,posle toga vadite displej sata i km i preporuka da zabelezite ili stavite negde tako da znate kako su stajali kad ste izvadili jer sam ja 2 puta vracao jer nisam dobro uklopio od km pa nije dobro radio.

Kad ste zavrsili sve to ostaje vam bela plastika koja sluzi za usmeravanje svetlosti diode na grafiku ono sto bi preporucio da opet sednete u auto i ubodete levi dzek i upalite svetlo da bi ste znali koje diode tacno menjate,obelezite markerom.

Nezno skinete plastiku za usmeravanje svetlosti jer ima par zabica sa zadnje strane i onda mozete da se bacite na posao.

Kad sve rasklopite to izgleda ovako






Ja sam uzeo unimer i proverio sve diode koje sam uzeo za tablu i desilo se da par komada nisu radile pa i vama predlazem isto.

Crvene diode





Bele diode







VEOMA BITNA STVAR JE DA ZABELEZITE ILI PAZITE NA POLARITET DIODE i mozete polako da odlemljujete i zalemljujete diodu po diodu sve pazljivo.








Preporuka : Kad zalemite jednu diodu nadjete magistralu i proverite da li svetli dioda od magistrale do magistrale pomocu unimera. I tako posle svake.

Kad sve to zavrsite proverite ,sklopite isto tako kako ste rasklopili i pazite na metalcice koji pricvrscuju digitalni sat i km dobro zabice vratite da vam se ne desi kao meni  lollol

Tabla pre












Tabla posle















Nadam se da sam vam pomogao,sve sto vas zanima pitajte tu sam da pomognem!   thumbup

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2018, 08:31:07 pre podne »
Odlično!
Koliko su mcd te diodice?
Malo mi djeluju prejake.

Sad kupi foliju i ekrane od sata i kilometraže odradi u negativ da izgledaju kao fis ekran.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2018, 04:09:50 posle podne »
Ne znam tacno,uzeo sam najace i meni se svidja kako sijaju moze preko dimera brajtnes da se smanji

Ne znam na koju foliju tacno mislis

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2018, 05:35:11 posle podne »
Bravo kralju, odradio sam kod sebe, istu grafiku table imam, iste prstenove, ispalo mrak. Otisao sam korak dalje i zamenio par dioda tj. zmigavci su sad crveni, ABS je zelen, jer to kod mene stalno sija  lollol , a ono checkengine stam stavio crven, mada to kod mene nikad ne pali al da bude drugaciji. Lepo objasnjeno, samo oduzima dosta vremena, al ko ima ceo dan da izdvoji i ume da lemi bez da spali pola diode, neka pokusa :D

Van mreže doktor79

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2019, 11:40:00 pre podne »
Svaka cast, izgleda extra.

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2019, 05:42:51 posle podne »
Bravo kralju, odradio sam kod sebe, istu grafiku table imam, iste prstenove, ispalo mrak. Otisao sam korak dalje i zamenio par dioda tj. zmigavci su sad crveni, ABS je zelen, jer to kod mene stalno sija  lollol , a ono checkengine stam stavio crven, mada to kod mene nikad ne pali al da bude drugaciji. Lepo objasnjeno, samo oduzima dosta vremena, al ko ima ceo dan da izdvoji i ume da lemi bez da spali pola diode, neka pokusa :D

Hvala hvala,pa da u sustini moze svasta zanimljivo da se uradi..

@doktor79
Hvala  biggrin biggrin
« Poslednja izmena: Januar 13, 2019, 05:56:16 posle podne od strane Modus »

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2019, 02:28:25 pre podne »
Све похвале за рад, потрудио си се максимално. Скидам  :46 за овакав уложен труд.

Табла лепо изгледа, него да ти препоручим један пројекат а то је да замениш луфтере и ставиш од Jette то годиште јер код Golf IV су направљени без диода а код Jette има диоде и много лепо сијају као код Passat B5+, само кад узмеш луфтере онда узмеш и инсталацију која је на њима аи много се просто повезује. По мом мишљењу даје шмек ауту као и амбијентално осветљење, јесте то ситни детаљ али баш ти детаљи улепшавају ауто. majstor1


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže vwgr32

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Promena boje instrument table Golf 4,bora,pasat b5, b5.5
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2019, 07:33:45 posle podne »
Све похвале за рад, потрудио си се максимално. Скидам  :46 за овакав уложен труд.

Табла лепо изгледа, него да ти препоручим један пројекат а то је да замениш луфтере и ставиш од Jette то годиште јер код Golf IV су направљени без диода а код Jette има диоде и много лепо сијају као код Passat B5+, само кад узмеш луфтере онда узмеш и инсталацију која је на њима аи много се просто повезује. По мом мишљењу даје шмек ауту као и амбијентално осветљење, јесте то ситни детаљ али баш ти детаљи улепшавају ауто. majstor1

hvala puno,projekat je zapocet,naruceno je ambijentno osvetljenje cim stigne ugradjuje se ,lufteri su takodje u planu ali finansije kako dozvoljavaju tako se radi auto. Pozdrav!!