Autor Tema: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???  (Pročitano 5039 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jaguar011

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« poslato: Septembar 24, 2009, 11:05:10 pre podne »
Zuji mi pumpa vec 10-ak dana bas se dosta cuje, pa da li neko zna kako da je izvadim da je ocistim?????   I koliko kosta nova pumpa?

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #1 poslato: Septembar 24, 2009, 12:44:58 posle podne »
pumpu ces tesko da ocistis , mozes samo sito na pumpi da izduvas kompresorom, predpostavljam da ti je pumpa ispod zadnjeg sedista, traba da ima plasticno poklopac sa 3 srafa, kad to skines imas 2 creva da raskacis i dzek za napajanje, onda imas okrugli prsten sa novojem koje trebas da odvijes , krenes sa nekim srafcigerom i cekicem u suprotnom smeru od kazaljke na satu, kad skines taj prsten onda vadis pumpu, malo levo-desno i izlazi, zapamti kako si je izvadio da je tako vratis da ti nebi plovak pokazivao pogresan nivo goriva. PS ovako je na mk4 , na mk3 nisam siguran ali bi trebalo da je isto ako je ta potapajuca pumpa u pitanju. A ako je ispod auta ona valjkasta pumpa ona je cini mi se jos laksa imas 2 creva da raskacis i dve buxne i skines nosac i to je to. Ako saznas broj pumpe javi mi na pm pa mozda imam nesto, imam i nove i polovne neke, zavisi koji je broj pumpe. Ako nisi menjao skoro filter za gorivo , zameni mu to, jer ako je zapusen pumpa se muci da salje gorivo kroz filter i hoce nekad i zbog toga da zuji.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2009, 01:19:36 posle podne »
I nemoj da pusis dok to radis  bleh
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #3 poslato: Septembar 25, 2009, 11:14:31 posle podne »
Pumpa je u plasticnom kucistu koje mora da se okrene na levo da bi se izvadila.u rezervoaru ima deo na koji se pumpa stavi i kad se okrene zabravi se da se nebi pomerala.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže jaguar011

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #4 poslato: Septembar 25, 2009, 11:31:08 posle podne »
zaboravio sam da napisem da je u pitanju golf 3

Krle

  • Gost
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2009, 08:55:20 posle podne »
Pumpa ti je u gepeku, blizu naslona zadnjeg sedista sa desne strane auta... Ako imas plinsku bocu od 60 L onda moras da skidas i nju, jer ne moze da se izvadi pumpa a da se boca ne vadi.... ako imas tocak bocu, ili nemas uopste plin, onda nema problema, mislim da se skida ovako kako je shvexoman objasnio, ili je skoro isti princip.. ako sam radis, uzimaj papir i olovku i pisi sta si uradio, pa posle samo idi unazad... lollol lollol Ja sam pre par meseci menjao pumpu i tad sam umesto boce obicne od 60l stavio tocak bocu, i polovnu pumpu sam platio 60 evra, ali original VW, a ako kupujes novu, dobro se raspitaj sta kupujes, potrazi savet od nekoga ko je imao iskustva sa novim pumpama, jer je tesko naci original, a i skupe su dosta... ja sam nasao novu za 50 eur, al mi je sam prodavac rekao da je turska, i da mi je ne preporucuje... pa ti vidi, nemoj da te neko prevari... Pozdrav

Van mreže jaguar011

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2009, 07:41:21 posle podne »
Zamenjen filter goriva.... Pumpa se vise ne cuje...........  clap

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: pumpa u rezervoaru - kako je izvaditi???
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2009, 11:23:29 posle podne »
nema na cemu  beer