Autor Tema: Za novije generacije 1.9TDI 105ps  (Pročitano 8591 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« poslato: Januar 12, 2009, 06:49:01 posle podne »
Kao sto naslov kaze odnosi se na novije generacije 1.9 tdi motora tj od 2005god e sad dokle nemam poima ,znaci na Vw modelima koji su to godiste ako neko nekad bude hteo da uzima neka obavezno obrati paznju na zamajac,znaci samo servis i skidanje menjaca da se proveri,evo meni se pre nekoliko dana nesto cudno pocelo desavati na koliko i sad se stvorio trosak od 100000din(serem se u taj kvalitet,iskreno)Pocelo je tako sto je auto kad radi u mestu nekako poskakivao motor,jednostavno stojite na semaforu i osetite da vam po bulji nesto trese(veoma malo ali...) ,i tako malo po malo ,posle je pocelo da se cuje jace ,da trese vise i kad sam otisao u servis cim sam uterao kod majstora i rekao sta se odprilike desava odma je rekao zamajac ali bice bolje da se skine i menjac i pogleda,i kad je skinuo nema sta "zamajac",kad sam ga pitao kao je odma znao a on "pa sta da ti kazem,veruj mi da neznam ni sam koji si do sada dosao sa tim problemom,u zadnjih par meseci radio sam nekoliko golfova V i par tourana..."Tako da znate ako nekad neko bude trazio,gledao,planirao da kupi,jer su im to kako kaze majstor "male mane"(od 100000din) :S
Iskreno nisam mogao da verujem kad mi je rekao jer kao VW,marka ,nemac.....a to mu se desava,do skoro sam imao astruG i presao oko 200000 i nista ama bas nista ni svecice nisam menjao,na suzukiju koji sad sestra vozi isto nista a ima preko 220000.....

strasno....

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2009, 07:42:42 posle podne »
pa mora da su im sada mnogo jaki motori :) da imaju mnogo veliki obrtni momenat pa kidaju sve :)
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2009, 08:14:30 posle podne »
da pa vidis toga se nisam setio :)

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2009, 10:55:49 pre podne »
Pa koliko je presao taj tvoj Touran...sigurno nije malo presao

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2009, 01:48:03 posle podne »
to ti je generlno problem kod svih vw ne samo kod novijih

ja sam letos to radio na mom pasatu.komplet zamajac lamela i korpa kosta oko 550evra novo.i ruke oko 100 su mi izasle

to obicno crkava na predjenih 150000-200000km

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2009, 05:27:04 posle podne »
88000km,toliko je presao ,a ceh je izasao 100,288din danas mi je gotov auto sutra idem po njega,bilo bi lepo tj lakse podnosljivo da je tako kao sto kazete da se to desava na 200000 ali nije.Ako je to mana kod svih VW onda u qu...
Neverovatno koliko su popustili sa kvalitetom ,a pogotovo zavrsna izrada...strasno

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2009, 05:39:10 posle podne »
88000km,toliko je presao ,a ceh je izasao 100,288din danas mi je gotov auto sutra idem po njega,bilo bi lepo tj lakse podnosljivo da je tako kao sto kazete da se to desava na 200000 ali nije.Ako je to mana kod svih VW onda u qu...
Neverovatno koliko su popustili sa kvalitetom ,a pogotovo zavrsna izrada...strasno

da nisi vuko nesto sa autom...neku prikolicu ili tako nesto
ja sam moj zeznuo kad sam vuko auto prikolicu.veliki teret je bio i tacno znam da sak ga tad zeznuo

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2009, 08:39:01 posle podne »
Nema sanse da rikne zamajac na toj kilometrazi,jesi auto kupio nov pa znas da je toliko presao? I gde to radis kada kosta preko 1000 eura?

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2009, 08:58:56 posle podne »
 e sada ne znam gde radis auto. predpostavljam u ovlascenom servisu cim je tolika cifra u pitanju. to jeste problem ne samo na vw-u nego malte ne na svim brendovima novije generacije. to je jednostavno dobvar koncept los dizajn. tebe su bas otkinuli.taj istio set za tuarana iz originala je oko 50000 din. ja ga skoro menjao. inace postoji fora da se taj problem trajno resi. postoje setovi gde se izbacuje plivajuci i stavlja obican zamajac sa setom kvacila. nije budzenje ako se pitate nego postoje bas preavljeni za pd motore.uskoro radim jedan pa cu vam postaviti slike
Say no to spark plugs!

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2009, 02:09:11 pre podne »
Pa mislim 100.000 dinara je preterana cena.... A taj auto je morao preci vise da bi riknuo zamajac...

VW-TECH  Kakav je sistem kod AHU motora na mom Golfu,bese obican sistem lamele i korpe?

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #10 poslato: Januar 14, 2009, 08:14:11 pre podne »
Kilometraza je prava kupljen je kod nas nov u Autokomercu pre skoro 4god(vidis da ima sanse Rogi ),vukao nista nisam nikada ,nemam ni kuku ali i ako nesto stavim u njega to je max 200kg max znaci ko da nista ni nestavljam.

1 sam isao u autokomerc jer tamo radim i servise od uzimanja,ali kada su mi rekli za ovo i kada su saopstili koliko bi izaslo otisao sam do Porse-a u Borci i tamo isto odvezao cisto da vidim sta ce mi oni reci i ista prica "zamajac" ali oni su jeftiniji za nekoliko hiljada din od Autokomerca i tu sam radio(na tu sumu,na ovo vreme znaci i 1000din a i jos sto sam imao dosta puta probleme u Autokomercu sa onim kretenima u servisu,ali bas kretenima)

ko neveruje mogu da slikam racun pa da okacim da vidi :)

kada sam zvao i raspitivao se za cene u autokomercu preko fona bila je jedna cena(oko90000)a kad sam otisao 2,a u Porse-u samo 1 i na kraju 1

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #11 poslato: Januar 14, 2009, 09:10:21 pre podne »
ma da to su uradili i mom drugaru  kada je otisao u komerc. rasurili auto rekli neku nenormalnu cifru ( isto bio touaran) i ostavili auto dve nedelje ispred servisa. ja otiso sa slepom pokupio ga i za trecinu para zavrsili pos'o. jbg!
Say no to spark plugs!

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2009, 10:20:14 pre podne »
ma da bre ovi rasturaju sa cenama.a iskren da budem nista nisu bolji od bilo kog majstora koji se razume u vw

radio bih redovan servis kod njih i nista vise

ti si bas posteno platio sve.sto je mnogo mnogo je

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2009, 01:24:08 posle podne »
sto se mora mora se,jbg da sam radio u komercu bilo bi vise,malo pre sam doterao auto i sada je ok :)  mora i da bude za te pare.

A kao servis Porse je po meni dosta bolji tj i jednostavniji(papirologija)i ljudi,bar za sada :) ja sam u komercu imao ogromne probleme,bas ogromne,tj njih boli qur... sta pise na papiru np:kada sam 1 isao na servis u napomenama sam napisao da provere brisac jer nije radio (crkao) i ja lepo odem ostavim auto,prosetam se malo vratim se platim ,sednem i krenem,odem po neki tepih kod Vuka i pomislim daj da proverim brisac kad ono nista ,sve po starom,popizdim i vratim se a vec je bilo 13h a subota rade skraceno ,uletim u servis i to odma na garazu uteram auto iako se skoro svi bunili i onda sam doveo do kola lika koji je bio na odrzavanju Tourana i kazem mu da ponese papir od servisa (zakazivanja)kad je doneo(a cela ona hala gleda u mene i svi se pitaju sta ce li mu to ) e kad je doneo ja mu lepo kazem "ajde sam konju jedan pizdati materina citaj ovo na glas"ali bas tim recima odma se skoro svi pobunili ali kad su videli da se nesalim i da sam pukao skroz svi se odaljili,kad je video da pise za brisace kao nadlezan je onaj ko je ovo pisao "jebo ja mater i tebi i njemu i direktoru koji ga stavio tamo da radi"posle lik pretio da ce da dovede nekog kao direktora,ako je neko bio tamo mozda zna onog debelog ima facu ko lubenica,kad je on dosao poceo ja mogu da zovem miliciju....Ma koja milicija mater ti....dok oni dodju progutaces celu garnituru kljuceva.....

auuu samo kad se setim,a taj lik kao neki budza sad radi u Porse-u video sam ga kad sam oterao auto tamo.Em sto su u komercu nadrndani svi ,kad sam trebao da menjam plocice ja rekao neka necu sad,a lik kao pa moras to ti je ovo to ti je ono -pa znam sta je to to su kocnice i sluze da stanem zato nemoj da mi pricas i ubedjujes kad NECU.

Komerc nikom nebi preporucio ali nikom.(mozda sam sve ovo vec spomenuo ali ponovo sam se iznervirao kad sam se setio,svega detaljno)

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #14 poslato: Januar 14, 2009, 04:01:40 posle podne »
pa to ja druze i pricam. radio sam u porscheu i to bas u vagenu. znaci momci su bili mladji od mene ali su bar hteli da uce posao i radili su onako.. po  PS-u. e tu se promenilo dosta garnitura majstora i trenutno su onako... sta znam. svracam kod njih s vremena na vreme. ali cisto da znate nije toliko problem u majstorima koliko u prijemnim referentima i pratecoj ekipi. majstor radi ono sto mu se kaze a uvek sve sto nevalja svale na vec pomenutog. znam to dobro jer sam nguzen 100 puta i to bez veze. i naj bitnija stvar koja funkcionise na takvim mestima je da kad god ides ono kao covek vozaju te ko budalu. e , a kad uhvatis da im j...s kevu onda sve zavrsavaju. steta jer stvarno su imali potencijal ali su ga ubili sa mnogo reklamacija i neorganizacijom
Say no to spark plugs!

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #15 poslato: Januar 14, 2009, 07:21:13 posle podne »
skola mora nekako da se plati e sad jedino sto nikad da se zavrsi :)

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #16 poslato: Januar 16, 2009, 12:01:17 pre podne »
Zar crkavanje zamajca ispod 100 000 km nebi trebalo da se smatra fabrickom greskom?
Cak sam nekad na vestima i cuo da se u inostranstvu pozivaju vlasnici zbog nekih fabrickih nedostataka cije se otklanjanje ne naplacuje. Desava li se tako nesto kod nas?

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #17 poslato: Januar 16, 2009, 07:46:48 pre podne »
od toga nma nista,ja kada sam hteo da mi srede cd player dok je bio u garanciji tj nije imao jos 3 god i kada sam oterao oni kao ne ne prosla ti garancija od 2 god :) .Ni ja nisam verovao ali tako je ,a znam kad smo uzimali da je bilo 3 god ili 100000km na motor ,5god na elektriku,10(mislim da je ) za limariju. Nema od toga nista kod nas,sad odes oni ti pricaju 3 god,a posle ides kad ono 2god :) ,klosari obicni

Van mreže hallamiti

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2009, 02:29:43 pre podne »
sto se mora mora se,jbg da sam radio u komercu bilo bi vise,malo pre sam doterao auto i sada je ok :)  mora i da bude za te pare.

A kao servis Porse je po meni dosta bolji tj i jednostavniji(papirologija)i ljudi,bar za sada :) ja sam u komercu imao ogromne probleme,bas ogromne,tj njih boli qur... sta pise na papiru np:kada sam 1 isao na servis u napomenama sam napisao da provere brisac jer nije radio (crkao) i ja lepo odem ostavim auto,prosetam se malo vratim se platim ,sednem i krenem,odem po neki tepih kod Vuka i pomislim daj da proverim brisac kad ono nista ,sve po starom,popizdim i vratim se a vec je bilo 13h a subota rade skraceno ,uletim u servis i to odma na garazu uteram auto iako se skoro svi bunili i onda sam doveo do kola lika koji je bio na odrzavanju Tourana i kazem mu da ponese papir od servisa (zakazivanja)kad je doneo(a cela ona hala gleda u mene i svi se pitaju sta ce li mu to ) e kad je doneo ja mu lepo kazem "ajde sam konju jedan pizdati materina citaj ovo na glas"ali bas tim recima odma se skoro svi pobunili ali kad su videli da se nesalim i da sam pukao skroz svi se odaljili,kad je video da pise za brisace kao nadlezan je onaj ko je ovo pisao "jebo ja mater i tebi i njemu i direktoru koji ga stavio tamo da radi"posle lik pretio da ce da dovede nekog kao direktora,ako je neko bio tamo mozda zna onog debelog ima facu ko lubenica,kad je on dosao poceo ja mogu da zovem miliciju....Ma koja milicija mater ti....dok oni dodju progutaces celu garnituru kljuceva.....

auuu samo kad se setim,a taj lik kao neki budza sad radi u Porse-u video sam ga kad sam oterao auto tamo.Em sto su u komercu nadrndani svi ,kad sam trebao da menjam plocice ja rekao neka necu sad,a lik kao pa moras to ti je ovo to ti je ono -pa znam sta je to to su kocnice i sluze da stanem zato nemoj da mi pricas i ubedjujes kad NECU.

Komerc nikom nebi preporucio ali nikom.(mozda sam sve ovo vec spomenuo ali ponovo sam se iznervirao kad sam se setio,svega detaljno)

ne bi ja ni porse!!! drugar vozio mk4 jedno pet puta kod njih, auto nesto nije hteo dobro da ide posle servisa koji su oni radili, jebo se sa njima mesec dana dok nisu provalili da su pogresno uzubcili motor.KATASTROFA

Van mreže ToUraN

  • VW Početnik
  • Poruke: 54
  • Age: 39
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Za novije generacije 1.9TDI 105ps
« Odgovor #19 poslato: Januar 23, 2009, 08:09:28 pre podne »
Ma to su ti nasi servisi ,ajde da sto pre zavrsimo ,pa da malo sedimo.....boli njih du... za tudj auto ,u Comercu kad predas auto i ako te nemrzi da stojis malo pored izloga u salonu i posmatras svoj auto ,1 izadje neki napaljeni klinac i kad sedne odma gas,ko da je na relliu ,par puta sam izasao i rekao ajde malo lakse nije tvoje,a oni a ti si ?? pa auto je moj....   ma strasno,kako se ponasaju prema klijentima.Mislim da to mora da bude mnogo bolje skoro da te nose bi trebali,jer kad god udjes kod njih 15000din moras da das a uopste nije malo...