Autor Tema: Passat B6 2008 problem sa klimom i gepekom  (Pročitano 3104 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zklik

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: srbija
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6,77kw,105ks
Passat B6 2008 problem sa klimom i gepekom
« poslato: Jul 07, 2019, 06:42:31 posle podne »
Sistem klime je prazan ,nema freona,otiso sam do servisa i covek za dve sekunde utvrdi da kompresor ne valja,samo je prikljucio za punjenje freona i rekao upali auto i to je to,sada zanima me sta je to video da tako zakljuci ako u sistemu nema pritiska pa se kompresor nece ni upaliti dok se ne napuni klima?remenica kompresora se vrti normalno ali se vrti i onaj srednji deo,ali posle su mi rekli da se na tim kompresorima vrti sve i da je to normalno i da nije isto kao na passatu b5 prema cijem sam kompresoru gledao i kod njega se srednji deo ne vrti dok se ne ukljuci klima....
Sto se tice gepeka kada otkljucam auto gepek se normalno otvori rucno na samom gepeku ali nece preko kljuca daljinski ili sa prekidacem na vratima vozaca(nista se ne cuje kada stisnem),sta moze biti problem?Provereni svi osiguraci i sve ispravno.
Hvala unapred na odgovoru
« Poslednja izmena: Jul 07, 2019, 06:44:21 posle podne od strane zklik »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Passat B6 2008 problem sa klimom i gepekom
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2019, 01:35:50 pre podne »
To su takvi kompresori bez kvacila na remenici. Tako da se kompletna remenica uvijek vrti.

Na kljucu samo otkljucavas bravu gepeka ukoliko je auto zakljucano, kada stisnes ono srednje dugme. I cim zatvoris gepek, sam se zakljuca. To dugme na tapaciru ne radi ni kod jednog karavama, ukoliko je kos tebe karavan.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6 2008 problem sa klimom i gepekom
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2019, 01:19:31 posle podne »
Ako se ne vrti centralni sraf kompresor je zaribao. Tj pukla ploca iz nekog razloga, a uglavnom kad jednom pukne i ako nije zaribao samo zamenom ploce neces dobiti dugorocno resenje problema. Ploca je oslabljena i puca da ne bi pukao PK kais, vec da bi se remenica nastavila vrteti.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока