Autor Tema: Preporučeni servisi  (Pročitano 191295 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #20 poslato: Maj 22, 2012, 08:11:50 posle podne »
70 posto ljudi nema pojma koliko je to "majstor" sirok pojam

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #21 poslato: Maj 22, 2012, 08:17:28 posle podne »
Ja volim da koristim izraz "majstor". Ali vrlo odmereno, zato i cenim prave majstore. Tebe jos nisam upoznao ali sam cuo dosta dobrih kritika. Prvom prilikom cu doci kod tebe na zamenu ulja. Nadam se da radis i tako jednostavne stvari. ;)
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #22 poslato: Maj 22, 2012, 08:52:43 posle podne »
ljudi nebitno je kako izgleda servis , evo ja juce odem u fordov ne ovlasteni servis u Veterniku (koji izgleda jako lepo) da majstor pogleda mog focusa za nekog svog prijatelja i kaze on meni crkla pumpa od benzina posto auto losije radi na benzin (a ima plin) !!!!! ja u cudu odem danas u bosh servis u Petrovaradinu , momci ociste dizne koje su bile prljave i provere pumpu koja daje 4bar koliko je i fabricki propisano (naravno izmereno nekim uredjajem), a on mangup je to zakljucio pomocu svoje dijagnostike koja izgleda kao digitron i kojom se nije mogao konektovati 45min na comp od auta
vazno je voziti auto kod majstora koji stvarno zna svoj posao i koji saradjuje dobro sa prodavnicama delova u slucaju defekta da mu priznaju to i onda on moze da da garanciju

iskoristimo ovu temu da pomognemo jedni drugima da bi nasi ljubimci bili sto ispravniji

Van mreže jovanmarkovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 416
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #23 poslato: Maj 22, 2012, 10:29:25 posle podne »
kada se radi o zupcastom ja licno idem u servis. Sve ostalo moze i kod majstora. Ljudi odrade to za 4 sata,vodenu pumpu memjamo staru za novu i nova me kosta onda 50% jeftinije i sledeca zamena je u zavisnosti od auta.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #24 poslato: Maj 22, 2012, 10:31:34 posle podne »
a jesi li siguran da pumpa koja ti je ugradjena u vw servisu nije taus?

Van mreže jovanmarkovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 416
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #25 poslato: Maj 22, 2012, 10:58:04 posle podne »
pravo da ti kazem nemam pojma. Kazu ako je vasa pumpa originalna onda podleze zameni. Sledeca zamena zupcastog po njima je za 4 god, garancija na delove 2 god. Menjao sam na polu 1.9sdi, 2008god je kostalo 38000 din i 150.000km interval zamene, a majstor mi je trazio oko 20000din i na 60000km opet zamena i auto da mi stoji kod njega 2-3dana. Kad sam se preracunao otisao sam u vw. Kada sam otisao nestala im struja,oni se izvinili i sutra dan kada sam opet otisao jer smo pomerili servis sve su zavrsili,oprali auto i izvinili se jos jednom sa 10% popusta. Super. Taj auto je od zamene do sad presao oko 80000km i za sada je sve ok.

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #26 poslato: Maj 22, 2012, 11:46:24 posle podne »
Razlka je između zamenjivača delova i majstora..svako može da zameni deo,ali treba naći problem i rešiti ga..uglavnom vozimo auta stara 10,15 god i u svakom momentu tu ima nešto za zamenu..najviše volim one kada odem kod njih sa jednim problemom,oni zamene nešto,ispostavi se da nije do toga,ali kažu pa i to je bilo za zamenu angry2...ma nemoj.. batine..izgled i opremljenost servisa ne garantuju dobrog majstora ili majstore..
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže chemise

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #27 poslato: Maj 23, 2012, 05:53:03 posle podne »
Ja bih napravio razliku izmedju ozbiljnog servisa i majstora. Ozbiljan servis MORA koliko toliko da izgleda pristojno (a ne kad udjes da izgleda kao raspustena banda ), ima sav potreban alat , stoje iza svoga rada i dijagnoze u svakom pogledu, ima odradjen lager delova(a ne idi kupi ovo ,kupi ono..). Imao sam priliku da vidim na prijateljevom autu sta znaci kad oteras odlican auto (passat cc) u sumnjiv servis navucen povoljnom cenom , jer kod nas majstori SVE prihvataju , avion da mu doteras moze, znaci oni su uspeli da mu ubiju tablu i zapale deo instalacije i posto polovnu nisu mogli da nadju morala nova iz autokomerca i kad su culi cenu padanje u nesvest ,jao nemamo dovojlno novca i jedva mu skupili za trecinu i sta sad da da ih prebije nista mu neznaci jer go se nesvlaci, i sta ces auto na slep i pusti klosare. Poenta je u tome da ko radi on i gresi ali moras biti u stanju da pokrijes svoje greske a ne kao ovi , ljudi iznajmili neku garazicu, kupili dve polovne dilzalice , kinesku dijagnostiku , kineski alat sve u svemu da prodaju sve sto imaju nemogu da se otkupe.
Majstor je drugi pojam i kvalifikacija , samo neko ko je zanat naucio gde treba a ne na ulici moze da se zove majstorom , cim on pocne sa pricama od ovog auta cu dati napasem ovo od onog ono taj nije video ozbiljan servis.
Svako ko se ozbiljno bavi bilo kojim poslom mora da uvek stremi ka boljem i da unapredjuje svoja posao i ti u supi mozda mozes da pocnes ali nikako  da tu i ostanes, pre svega postuje svoje kolege a ne tipa ja sam strasan majstor  ko god mu dotera auto on ispljuje servis u kom je prethodno bio kao ovi nemaju pojma , a  ceo zivot provede u nekoj rupi a ovi sto su ulozili u svoj servis su lopovi i neznalice.Tako da svaki majstor koji vredi i unapredjuje svoj posao vec posle par godina moze da izraste u ozbiljan servis kojih ima po Beogradu

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #28 poslato: Maj 24, 2012, 12:13:44 pre podne »
Razlka je između zamenjivača delova i majstora..svako može da zameni deo,ali treba naći problem i rešiti ga..uglavnom vozimo auta stara 10,15 god i u svakom momentu tu ima nešto za zamenu..najviše volim one kada odem kod njih sa jednim problemom,oni zamene nešto,ispostavi se da nije do toga,ali kažu pa i to je bilo za zamenu angry2...ma nemoj.. batine..izgled i opremljenost servisa ne garantuju dobrog majstora ili majstore..
u pravu si 100% za sve sto si rekao....
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže glumerys

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
    • WrongDream
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #29 poslato: Maj 25, 2012, 02:25:38 pre podne »
Čitao sam po forumima kad se uzme auto bez servisne da se preporučuje veliki servis komplet, takođe sam čitao da dalovi koji su bili menjani da nisu pokazivali znakove dotrajalosti, istrošenosti, da su bili ispravni

razumem za filtere i ulje to je potrošno i to se menja

npr. zašto da menjam zupčasti kaiš ako je ispravan? ili nešo drugo ... pretpostavljam da majstor zna  da proceni ispravnost boodala

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #30 poslato: Maj 25, 2012, 02:31:31 pre podne »
I zupčasti je potrošni materijal i menja se dok je još uvek ispravan i nije dotrajao jer u suprotnom skidaš glavu i menjaš ventile u najboljem slučaju

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #31 poslato: Maj 25, 2012, 09:12:45 posle podne »
Ja bih napravio razliku izmedju ozbiljnog servisa i majstora. Ozbiljan servis MORA koliko toliko da izgleda pristojno (a ne kad udjes da izgleda kao raspustena banda ), ima sav potreban alat , stoje iza svoga rada i dijagnoze u svakom pogledu, ima odradjen lager delova(a ne idi kupi ovo ,kupi ono..). Imao sam priliku da vidim na prijateljevom autu sta znaci kad oteras odlican auto (passat cc) u sumnjiv servis navucen povoljnom cenom , jer kod nas majstori SVE prihvataju , avion da mu doteras moze, znaci oni su uspeli da mu ubiju tablu i zapale deo instalacije i posto polovnu nisu mogli da nadju morala nova iz autokomerca i kad su culi cenu padanje u nesvest ,jao nemamo dovojlno novca i jedva mu skupili za trecinu i sta sad da da ih prebije nista mu neznaci jer go se nesvlaci, i sta ces auto na slep i pusti klosare. Poenta je u tome da ko radi on i gresi ali moras biti u stanju da pokrijes svoje greske a ne kao ovi , ljudi iznajmili neku garazicu, kupili dve polovne dilzalice , kinesku dijagnostiku , kineski alat sve u svemu da prodaju sve sto imaju nemogu da se otkupe.


druze zaposli ti pet radnika daj im plate nek tisvi budu prijavljeni i redovno im uplacuj sve sto treba da se uplacuje. imaj na lageru dijelove koje si pomenuo, kupi sve potrebne originalne alate za marku vozila za koju si se opredijelio da radis.

znas kad ces kao gazda takvog servisa imati matematiku da mijenjas kvacilo za 50eu ili veliki servis za neke pare za koliko ga rade majstori po "supetinama"? nikad!
zatvorio bi ga posle 1 mjeseca rada.
sta mislis zbog cega ljudi dolaze kod obicnih majstora sve vise i vise?
zato sto nemaju za zivot, za neke najosnovnije potrebe, za hranu, za klince,  za ovo za ono.
ljudima koji u prosjeku rade za 350-400eu je muka od prodavanja magle koja se prodaje u ovlastenim servisima gdje se mijenja i sta treba i sta netreba. uzmi daciu logan kojoj nista ne fali i koja je tehnicki od mogucih 100,      101 posto ispravna i otidji u hit auto
trazi kompletan pregled i predracun za usluge.  pasce ti mrak na oci kad cifra predje 500 ili 700eu.
takvih slucajeva ima na stotine
neznam u kom svijetu ti zivis, ali ako mozes sebi priustiti i tecnost za brisace kupuj u ovlastenom servisu.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #32 poslato: Maj 25, 2012, 09:15:31 posle podne »
Bravo majstore. Ja tecnost za brisace kupujem u Metrou, 5l 200 kinti.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #33 poslato: Maj 25, 2012, 09:19:37 posle podne »
 tapsac tapsac tapsac

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #34 poslato: Maj 25, 2012, 11:02:26 posle podne »
Na žalost tačno..
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #35 poslato: Maj 25, 2012, 11:59:38 posle podne »
 tapsac tapsac

Van mreže chemise

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #36 poslato: Maj 26, 2012, 11:03:17 pre podne »
Jedna stvar je reci po velikim servisima nemaju pojma (sto nije tacno) ili pokusali su da me izvacare. Znaci da bi bilo koji ovlasceni servis poslovao i bio ovlasceni oni MORAJU da imaju minimum jednog majstora sa sertifikatom a taj sertifikat se ne dobija na livadi , tako da o nivou znanja nema mesta za raspravu dok o postenju ima mesta koliko hoces. Servisi koji rade po supetinama se zale kako narod nema para , nemoze da naplati svoj rad a sami su krivi sto sami sebi ubijaju cenu (a ne kao u drugim granama da se makar solidarisu i drze do sebe) rada jer koliko god da spustis cenu uvek ce se naci neki lik koji ce to da odradi jeftinije, tako da je jedini nacin da opstanes je da se izboris kvalitetom,a kad postignes odredjeni standard docice i ozbiljni automobili sa ozbiljnim parama( npr. q7 diskovi , disk plocice, zamena 800eura za manje od sat vremena)jer dokle god radis g2 i g3 ima da crknes od gladi(zadnji lager 650din,znaci smesno). Na primer ti si kupio alat za zamenu silen blokova i platio ga xxx eura i normalno da za zamenu po propisu trazis toliko i toliko (zamena silena preko kosta kao vatra zbog specijalnih alata) a onda dodje lik koji silen zameni cekicem za 10-15 eura i normalno taj silen ti crkne sutra i kao kriv je kvalitet delova i putevi a ne on sto ga je nepravilno ugradio. Nije bas bez veze ona narodna koliko para toliko muzike.
Ukoliko ti neko dolazi zato sto menjas kuplung za 50 eura ( a realno je 120-150) on ne dolazi kod tebe kao vrsnog majstora i zato sto ima poverenja u tebe i tvoj rad jer da mu usput neko ko pije pivo ispred prodavnice ponudi da to odradi za 45 eura(uopste nije bitno kako) ti si ispao iz igre. Ljudi smatraju da majstori treba da rade za maltene dnevnicu a u jedan servis mmora da se ulozi toliko , neko da hoce da radi za dnevnicu uopste nemora de se zeza sa servisom ,ulaze u alat i opremu,keser u sake i na gradiliste.Poenta je da moras da drzis do sebe i prave musterije ce doci . U tom slucaju bi naslov teme bio trazim jeftin servis.

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #37 poslato: Maj 26, 2012, 03:02:42 posle podne »
Malo se raspitaj i progooglaj iskustva ljudi sa Porscheom i Autokomercom pa će ti neke stvari biti jasnije a to mogu da ti potvrde i ljudi sa foruma (majstori) koji su tamo i radili ;)...to što ti neko naplati 3 puta skuplje nije garancija da je dobro urađeno..
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže bure1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd-Lekino Brdo
  • Karma: +8/-14
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #38 poslato: Maj 26, 2012, 05:20:48 posle podne »
pre 5 i kusur godina ostane mi drugar sa audijem 80 87 godiste u defektu preko puta auto komerca.otvori haubu vidi kajs od alternatora puko.kad je vec tu predje u auto komerc i  bonk od cene koju su mu rekli.21500 dinara stim,ako mu jos nesto fali na autu mora da mu zamene jer je takva politika kuce.izadje odatle sav osamucen zove drugara mehanicara koji dodje sa zvezdare zameni mu sve to i uzme mu 2000 din.toliko o ovlascenim servisima.bitno je od koga je taj sto radi u supi i na livadi ucio zanat,a ne gde radi.

Van mreže chemise

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5
Odg: Preporuka za VW servis
« Odgovor #39 poslato: Maj 28, 2012, 09:52:47 pre podne »
Joca iz autoservis Plus i nemora da zna nista jer on nije majstor vec vlasnik servisa i to nesmatram kao neki minus ,a ovlascen je iskljucivo samo za praznjenje dzepova naivnim mustrijama , kakva skoda kakav seat (uvalljuje kineske delove za debele pare, iako im napomenes da hoces kvalitetean deo), ali bi mogao dobro da radi kad bi zaposlio bar jednog majstora koji ima pojma o zivotu ( to su ovi sto su ucili zanat na ulici , znaci mozes da im kupis sav alat ali dzabe ,to glupo ima i da umre,znaci ljudi  ubedjuju da prosle godine na +30 c , golf 5  1,9TDI tesko pali vruc zbog grejaca za koje svako normalan zna da tad i nemaju funkciju).Tako da taj servis mozes smatrati do pola zavrsenim , znaci odlicni uslovi za rad , samo nema ko da radi. Ti u Beogradu imas par daleko ozbiljnijih servisa , bolje opremljenih sa alatom i opremom ali sto je jos vaznije strucnim kadrom.