Autor Tema: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...  (Pročitano 428440 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1540 poslato: Oktobar 25, 2019, 06:01:10 posle podne »
Majstore sta fali winteri osim ako nisi na Himalajima? Gde vi to toliko testirate te gume pa utvrdiste da wintera toliko lošija od ovih drugih par evra skupljih?
Ja živim u brdsko-planinskom kraju gde snega ima i kad većina vas već montira letnje, pa ne vidim da se neko žali na winteru toliko kao vi ovde..... Ne gledajte testove, zna se kako se danas rangiranje vrši u svemu, ko plati više ide gore....

Ne drži marka na snegu nego guma.....


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2019, 06:06:02 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže dusanmilosevic92

  • VW Početnik
  • Poruke: 53
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1541 poslato: Oktobar 25, 2019, 06:19:44 posle podne »
Ma pricaju gluposti, tigar odlicna guma. ‘Par evra skuplja’ na moju dijagonalu po 15-20e vise po tocku. 80e skuplje izadju iako je bolja 5-10% mozda ta sava (samo ne znam po cemu) ne vredi te doplate.
Da vozim 15” mogao bih da biram ali za 18 samo tigar dolazi u obzir, tj ta cenovna klasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1542 poslato: Oktobar 25, 2019, 06:40:55 posle podne »
Ja sam morao da kupim dve nove za zimski set. Uzeo sam u obzir Tigar i sledećih 5 skipljih, da tako kazem. Lassa, Sava, Hankook i Kleber. I za Lassu sam se odlučio, bila je od Tigra tek malo skuplja. Letnjom Lassom sam zadovoljan, da vidim kao će se zimska pokazati.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1543 poslato: Oktobar 25, 2019, 07:09:03 posle podne »
Majstore sta fali winteri osim ako nisi na Himalajima? Gde vi to toliko testirate te gume pa utvrdiste da wintera toliko lošija od ovih drugih par evra skupljih?
Ja živim u brdsko-planinskom kraju gde snega ima i kad većina vas već montira letnje, pa ne vidim da se neko žali na winteru toliko kao vi ovde..... Ne gledajte testove, zna se kako se danas rangiranje vrši u svemu, ko plati više ide gore....

Ne drži marka na snegu nego guma.....


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Druže, u tim takvim predelima ( slični su i kod mene uslovi ) ljudi i nemaju para za nešto skuplje od Tigra ili Kame.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1544 poslato: Oktobar 25, 2019, 08:36:35 posle podne »
Vozim Winter-u godinama, 3 godine u 15" i 3 godine u 16" i iz mog iskustva je odlicna guma za zimu. Jedino gde je losa jeste kada je mokro/kisa, hoce da klizne. Inace odlicno kopa po snegu i izvukla me je svugde. Naravno, vozi se iskljucivo zimi, a ne cele godine  :).

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1545 poslato: Oktobar 25, 2019, 09:19:59 posle podne »
Pitate za savet, javi vam se strucan lik sa iskustvom i onda palamudite i tvrdite suprotno. Zasto uopšte trazite savet ako znate odgovor? E to sto "malo prokliza na mokrom" vredi 10%...

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1546 poslato: Oktobar 25, 2019, 10:18:18 posle podne »
A ti si dosao ovde da se svadjas ili sta? Da ocenjujes moje iskustvo sa Tigrom i procenjujes da to vredi 10%? Zaista ne vidim cemu to, iskuliraj.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1547 poslato: Oktobar 25, 2019, 10:51:17 posle podne »
Majstore sta fali winteri osim ako nisi na Himalajima? Gde vi to toliko testirate te gume pa utvrdiste da wintera toliko lošija od ovih drugih par evra skupljih?
Ja živim u brdsko-planinskom kraju gde snega ima i kad većina vas već montira letnje, pa ne vidim da se neko žali na winteru toliko kao vi ovde..... Ne gledajte testove, zna se kako se danas rangiranje vrši u svemu, ko plati više ide gore....

Ne drži marka na snegu nego guma.....


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Majstore, stotine hiljade guma su mi prosle kroz ruke.
Vozi sta hoces, koliko mozes da izdvojis,niko ti ne brani. Ali mani se tvog iskustva a nista drugo probao nisi.

Ja na svoja auta sam jednom imao Tigar i Winteru davne 2005te(dobio nove uz auto). Od tad sam promenuo preko 20auta, i nikada je vise sebi nisam stavio niti planiram. A "bacao" sam pare na nekakve Dunlope, Micheline, Goodyear-ove, Continentale... Volim sebe i svoju bezbednost vise nego par desetina eura.

Jedna je stvar ako pricamo o materijalnom stanju, i ja to postujem bez bilo kakvog ruganja. Imas za Tigar, dobio na rate, na popustu nekom, kupio za kes nije bitno, novo je i toliko mozes da se pruzis. Glupo je ljudima koji jedva skrpe 150e za 4 15ice gurati Conti,Dunlop...a covek ima jos 10 drugih prioriteta. Ali je takodje glupo da za 160e ne uzme bolje gume.
A najgluplje od svega je kad neko trazi savet za dobru i kvalitetnu gumu, reci mu uzmi Tigar to je Michelin, sta ce ti bolje.

Cudni smo ljudi, opravdavamo nesto svoje, valjda zbog ponosa, pokazivanja bitnosti, unutrasnjeg mira, iako su te stvari lako dokazive i ocigledne. Nisu bitne gume, samo su ovde tema.

I najvaznije od svega, na snegu svaka zimska krece iz mesta bolje nego letnja. Ali ima tu i kako skrece, koci, drzi pravac. A gde je onih 90% vremena po.vlaznom i suvom, gde je bas taj Tigar kritican posle predjenih 5-10k km.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2019, 11:06:37 posle podne od strane dag81 »

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1548 poslato: Oktobar 25, 2019, 11:19:16 posle podne »
Da li si siguran da je Wintera od potpuno iste smeše guma 2019 kao i 2005 godine?

Van mreže JocaPa

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1549 poslato: Oktobar 26, 2019, 12:03:21 pre podne »
Ljudi hvala na savetima,svestan sam da cena diktira kvalitet ali pruzam se onoliko koliko trenutno mogu..ja da imam 350 400e za set guma bih imao problema oko izbora😁 inace prvi mi je i auto i nemam iskustva sa tim pa reko ajde da pitam,vidim da dosta ljudi kupuje tigar i kazu da su korektne al da opet ima navodno malo kvalitetnijih u tom rangu izmedju 5-6 hiljada:) pa gledam sta mi je najbolje da uzmem za taj novac:)  dakle maksimum bih dao do 6hiljada po gumi:)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1550 poslato: Oktobar 26, 2019, 12:05:22 pre podne »
A ti si dosao ovde da se svadjas ili sta? Da ocenjujes moje iskustvo sa Tigrom i procenjujes da to vredi 10%? Zaista ne vidim cemu to, iskuliraj.
Nisam dosao da se svadjam, nego mi nije jasno zato se ljudi ne potrude da prvo procitaju ovu temu pre nego sto postavljaju pitanja i donose zakljucke. Tvoje iskustvo sa vinterom je ocigledno lose, samo neces da priznas. To sto proklizne kad je mokro ti je ok, jer u tom trenutku pomislis - pa bila je najjeftinija.

Imao sam i winteru i savu s3 i sava je bolja. Prvo sto se tice voznje, drugo sto nakon 2-3 sezone vintera izgleda starije od save, vise ispuca itd. Ja ne znam koliko vi ocekujete da guma koja je 10-15% skuplja bude bolja?! Logicno bi trebalo da je bolja za tih 15%, ne da bude razlika nebo i zemlja, da je bolja, bolja je.

Na kraju da ponovim, da se malo potrudite i prelistate temu, videli biste koliko iskustvo dag ima i kakve vam konketne argumente daje, ne znam odakle mu vise volja, kad se uvek pojavi neko sa "strucnom" opaskom da je vintera za te pare najbolja. I dacija sandero je za te pare najbolja, jer za te pare i nema nista drugo.


Van mreže JocaPa

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1551 poslato: Oktobar 26, 2019, 07:26:56 pre podne »
A kleber krisalp hp3,misljenje iskustva? Vidim da je cena sa popustom oko 6500,a da je ljudi hvale i da je na testovima prosla dobro..pa ako je  bolja od nabrojanih bolje da dodam koji evro vise i kupim njih :57

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1552 poslato: Oktobar 26, 2019, 09:50:07 pre podne »
Oprostite jel ovo forum test vozača Michelin-a ili šta?
Ne sporim ničije iskustvo, zato forum i služi ali kad ti isproba te stotine hiljada guma @dag81 ja godišnje mojim autom pravim 80-100k  km pa nemam toliko iskustva... Moracu da se iskljucim iz ove teme...


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1553 poslato: Oktobar 26, 2019, 10:23:36 pre podne »
Nisam dosao da se svadjam, nego mi nije jasno zato se ljudi ne potrude da prvo procitaju ovu temu pre nego sto postavljaju pitanja i donose zakljucke. Tvoje iskustvo sa vinterom je ocigledno lose, samo neces da priznas. To sto proklizne kad je mokro ti je ok, jer u tom trenutku pomislis - pa bila je najjeftinija.

Slazem se, ne citaju se prethodne poruke, trazi se instant resenje bez ikakvog truda.

A sta ja necu da priznam, pa napisao sam da je guma losa na mokrom :). To sto ispuca nisam video, jer je i ne vozim duze od 3 godine kontinualno. Sledeci izbor ce verovatno biti nesto drugo, ako nista, a ono probe radi. Zaista nemam potrebu niti da branim Tigar, niti da druge kudim, niti imam ista od toga. Nije da stedim na gumama, letnji set je premium, ali jednostavno nisam imao potrebu za boljim zimskim gumama.

Ako ne gresim, @dag81 radi sa gumama i zato i ima toliko iskustvo koje nam je bitno ovde i hvala mu na tome  formidable.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1554 poslato: Oktobar 26, 2019, 02:16:05 posle podne »
@JocaPa, Kleber krisalp HP3 je ok tj ima dobru cenu, prosle god je bila cena jos bolja 6200. Vredi tih para, malo je meksi bok i zvalava malo, ali je dobra za taj novac.. Za 5500 preporuka za Savu Eskimo HP2.
Po iskustvima ljudi koji je voze(mojih kupaca), a i ovako stavih je zeni na BMW 1 195 55 16, i mogu reci da je bas ok i na ovih 25c. Napred je ta Sava pozadi GY vec4 season g2 rof. Drzi lepo u krivinama, ne kliza preko nosa i kad se pretera malo, za zenu ce biti skroz ok. Ako popusti prodacu pa cu staviti GY allseason jer nece prelaziti vise od 5-7000km god.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1555 poslato: Oktobar 26, 2019, 05:13:11 posle podne »
Djokicu, pogrešno si skapirao skroz. Pitaju ljudi da li uzeti tigar ili dati malo vise za savu. Koliko vidim, tvoj argument se vezuje za voznju po snegu. Ja iskreno po snegu vozim u proseku oko 15 dana u godini, tako da mi je bitno kako se guma ponasa na suvom i mokrom/bljuzgavici. Vintera je slajfala i pri kocenju blokirala tockove i na golf dvojci 1.6td kad je suvo. Sava se po snegu ponasa otprilike isto kao vintera, ali je u drugim uslovima bolja, to je poenta.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1556 poslato: Oktobar 30, 2019, 09:58:03 pre podne »
Presao sam oko 600km sa Savom HP2 za sada, zadovoljan sam kako se ponasa na suvom i mokrom, na suvom me je posebno iznenadila, potapao par puta u drugoj i vrlo malo pali ESP. Na auto-putu nisam primetio razliku u buci, letnje su mi Tigar Sineris koje sam dobio uz auto, mislim da su 2017. god. Na mokrom duplo bolja od te lenje, pogotovu pri kocenju na vecim brzinama.

Dag, hvala na savetu beer


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1557 poslato: Oktobar 30, 2019, 11:42:31 pre podne »
Zakazao 15.11. promenu pneumatika, u obzir imam Tigar Winteru ili Savu Eskimo S3+ 84T. Sava je skuplja po gumi za 600din, sto meni nije uopste tolika razlika, ali s obzirom da auto vozim po Beogradu samo i eventualno odem na Zlatibor na 10tak dana, mislim da mi nece trebati bolja od ovih komada kako ne idem niti zivim po brdovitim delovima, a kada idem na planinu koristim lance.
Inace dimenzije su 185/60/R15.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1558 poslato: Oktobar 30, 2019, 05:27:10 posle podne »
Izvini ako je glupo pitanje i ako sam neupucen...Zašto tek za 16 dana?
Jel nije kod nekoga moglo pre?
Ili ti baš hoćeš kod tog vulkanizera?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Zimske gume - Vaša iskustva, preporuke, saveti...
« Odgovor #1559 poslato: Oktobar 30, 2019, 05:28:38 posle podne »
danas kupljene dvije i namontirane pa vidjecemo...




« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2019, 06:18:12 posle podne od strane Modus »
VW fan