Autor Tema: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...  (Pročitano 4622 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tweety95

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3
Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« poslato: Januar 11, 2023, 08:49:31 posle podne »
Radi se o Audi A3,2004. godiste,2.0 TDI sa 103 kw.
Ovako,prilikom povratka sa mora 2021, na nasoj granici gde sam cekao 2+ sata odjednom je auto samo poceo da trese,krenuo je beli dim...dosli smo na red,pregledano je sve na granici i onda pun gas ,auto je tresao kao kad neko podigne auto i trese napred-nazad,da skratim,sve to je proslo tokom zime,doslo vreme za registraciju,a na prethodnoj su mi rekli jer ja auto ne vozim na otvorenom putu da ga vozim par minuta na 80 u 3. brzini sto sam i ucinio ali je auto napravi takav "smoke screen" na starom autoputu da se nista videlo nije,popalio sve lampice i onda prestalo samo od sebe,otisao jos malo,stao,okrenuo kljuc i ugasio ali sam negde prilikom okretanja kljuca,par milisekundi pre osetio da se auto sam ugasio...nista,remontovana glava motora,sve dizne ,svi ventili zamenjeni jer su izgoreli,to se desilo u 2022.  i nista pomoglo nije,auto trese,otisao kod drugog majstora u Leskovcu odakle sam,ja mislim da je to najbolji i najskuplji majstor u mom gradu,pregledao sve i rekao dizne,nijedna ne valja iako su remontovane,zamenio 3 ali jedna je ostala jer ih nije bilo i sa takvim autom sam otisao na more i vratio se,a na tom putu je na ravnom isao dobro,primao gas.vpozio ga 180 jako kratko,vise kao test da vidim hoce li da povuce i normalno ali cim je mala uzbrdica tresao je kao lud pa su me cak i na granicama pustali,a citiram carinika sa nase "pustaj ga ajde ne lupaj mu pecate,gledaj sta dimi" ...da bi pre mesec dana se desilo opet isto,porpavka 900 evra,prva je bila 1200,zamenjena glava motora,dizna se nadula ili sta vec,nisam majstor,ne poznajem strucni recnik ali mislim da je majstor rekao da je "podula"... i ostetila glavu pa je morala da se menja,kupio 2 dizne i opet nijedna dizna ne valja,auto za godinu dana 2000 kilometra preso nije jer trese,radi na 2 klipa,cuje se kao traktor,trese,prilikom paljenja vergla li vergla,zamenio akumulator,nije to,bio kod elektricara,sve sredjeno,a nista nije sredjeno pa sam kupio jos 2 dizne,polovne je ko da palca 350 evra za nove mada to bi bilo pravo resenje u startu ali ko je znao i evo da idem kod majstora ovih dana da mi zameni mada i ja i covek sa otpada sumnja da su dizne u pitanju jer od 12 dizni koje su promenjene/radjene nijedan ne valja ,a ja saumnjam na regulator pritiska/map senzor pa kada budem otisao kod majstora jer ima puno posla reci cu mu prvo to da ocisti pa onda sve ostalo,a sada je red na vas,ada,zamenjena i turbina...
Hvala svima koji ce reci bilo sta i to unapred.

Van mreže tweety95

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2023, 02:21:52 posle podne »
Otisao juce do majstora,stao ispred njegove kuce,a sto se auta tice nabio pun gas,dima koliko vam dusa zeli i nesto puklo u motoru i to ispred kuce majstora ,a 3. put u ovoj godini...
Podigao haubu,a motor okupan u gorivu i antifrizu,dosao majstor,pogledao i rekao da je glava motora na prvi pogled dobra ali da sumnja da je dizna probila glavu ili klip i onda je uzeo kompresor,ubacio u klip,a vazduh je krenuo da izlazi na crevo antifriza koje je inace izbaceno iz lezista,to sam zaboravio da dodam pa je zato motor bio okupan antifrizom i majstor je rekao da to nista ne valja i da je najveca havarija do sada...a za sve to je kriva zena vozac koja je isla na sredini puta ispred njegove kuce,ja stao jer nije bilo mesta da se mimoidjemo i onda krenuo i sve otislo do vraga...Na kraju majstor rekao da je motor nabio pritisak,izbacio crevo antifriza sa sve selnom i da je dizna koja je dobra probila glavu motora i uzeo da popravlja,a ja rekoh mani ga vise,ide na otpad jer ne vredi,od prethodne havarije za koju je placeno 900 evra je predjeno 117 kilometara i ja se u audi/vw ne vracam jer su toliko losi barem oni za koje ja imam para,a nemam za neki nov vec za 14+ godina star auto tako da audi jedno veliko ne.

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2023, 04:01:50 posle podne »
Koliko godina imas ti druze?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2023, 06:11:14 posle podne »
 blink blink blink

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2023, 07:07:28 posle podne »
 pop1
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2023, 09:56:00 posle podne »
Leleee...
VW fan

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Zanima me svacije misljenje u vezi dole opisanog problema...
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2023, 10:47:21 posle podne »
Ja da sam na tvom mijestu otisao bih odmah prvom majstoru i trazio pare nazad. Za mene sveto pravilo vazi kad dodjem kod majstora. Ako znas napraviti uzmi i napravi. Nemoj mi mijenjati dio po dio o mom trosku da ustanovis kvar. Ako ne znas kazes fino ne znam idi dalje. Ali ako uzmes da radis, ne napravis a naplatis onda ja fino dodjem nazad i kazem ili sad vrati pare ili napravi to da radi. Mislim da postenije ne moze. Niko nikog ne tijera ni na sto, ako vec mislis da si majstor onda stani iza svog rada. To i tebi preporucujem, fino kod svih tih majstora i uzmi svoje pare nazad.