Autor Tema: vw Touran 19 tdi pd nece da primi gas po prvom paljenju  (Pročitano 1715 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zocan

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
vw Touran 19 tdi pd nece da primi gas po prvom paljenju
« poslato: Jul 14, 2019, 10:03:46 posle podne »
Pozdrav. Imam problem sa autom VW touran 19 tdi pd 77 kw 105 ks. Auto odstoji preko noci ili po prvom paljenju posle duzeg stajanja znaci ladan motor i jednostavno krenete prva druga lagano i nece da prima gas kao da turbina neradi i kad zaletim auto oko 60 km/h izbacim iz brzine i na brzinu oduzmem kontakt i dam i malo isturiram motor do 2000o/min prima gas i ide kao da nista nije bilo znaci bukvalno leti i to se ne desava stalno vec ponekad ali uvek po prvom paljenju hladan.

EGR ventil je stavljen nov glanc

Map senzor je stavljen nov

Protokomer kad iskopcam nekad ide dobro a nekad jos gore

Poluga na turbini se krece bez blokiranja i uopste nije ni bila zaglavljena

Ona crna lopta za vakum je zamenjena,neznam ni cemu sluzi ali je bolje isao bez nje sa blokiranim crevom

Crevo turbine je bilo malo izlizano sto ide na vakum pecurku turbine za vgt stavljeno novo

Na dijagnostici pokazuje nesto oko pritiska turbine abgas werkstat se pali nesto  bar su mi tako rekli pa hoce da peru geometriju ali smatram da nije potrebno posto ne zaglavljuje rukom nista i vakum aktuatori drze vakum.
 Na sta jos treba da obratim paznju ? Vidim da ima neka vakum kutija puno creva izlazi iz nje... Da nije mozda u tome problem? Auto ne vuce samo po prvom paljenju moze da se tera do 5000 o/min sve je ok u voznji.
Hvala puno ukoliko imate vremena za pomoc. pozdrav

Van mreže zocan

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
Odg: vw Touran 19 tdi pd nece da primi gas po prvom paljenju
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2019, 12:20:25 posle podne »
Niko nema misljenje o problemu?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: vw Touran 19 tdi pd nece da primi gas po prvom paljenju
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2019, 05:24:42 posle podne »
Ima druze krsten majstor koji je ocito tebi preskup
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže zocan

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
Odg: vw Touran 19 tdi pd nece da primi gas po prvom paljenju
« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2019, 10:15:38 posle podne »
Hvala druze odgovor ti je bas onih majstora koji nemaju pojma i nemoj da pises odgovore ukoliko ne zelis... A ako nekog zanima i mozda ima ovakav problem kao ja ...U pitanju je bila crna kugla (plasticna vakum boca pored meraca ulja motora). Pustala je vakum van da tako kazem  pa je remetila rad vakum ventila,jednostavno nema vakuma na crevu egr ventila i na aktuatoru turbine cim pokrenete rad motora,pregledate pre svega vakum creva komplet da nisu pocepana ,a problem sam nasao tako sto sam iz crne vakum lopte izvuko crevo i stavio sraf da bi blindirao crevo i  auto je odma isao bolje. Mozda nije puno korisno ali nece nikome da skodi ili da mu majstori ciste turbinu za  60e a popravka kosta 6e..Pozdrav i svima sve najbolje...