Autor Tema: Turbina upada u safe mod Golf 5  (Pročitano 3093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zexs

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Turbina upada u safe mod Golf 5
« poslato: Maj 26, 2019, 12:01:39 posle podne »
Pozdrav. Imam problem sa autom u pitanju je Golf 5 2.0 tdi 140ks. Pocelo je da mi se desava pre nekih mesec dana da mi auto konstantno upada u safe mod tj. kao da mi gasi turbo kada hocu da ga poteram i kad krenem da ga teram u visoke obrtaje odjednom auto stane, bukvalno sam mu drzao pun gas drugom i on zakuca u 3000 rpm i ne mrda...Par puta mi se desilo i kada idem polako tipa 30-40 km/h, mada mi se vise desava u visokim obrtajima. Zakacim ga na dijagnostiku pokazuje mi "prevelik pritisak turba" evo slika tacnije sta pise ( https://imgur.com/saKN7w5 ) Stavljali smo drugi maf i map senzor i isto se desava, cistio sam EGR..E sad zanimljivo mi se desava da sam danas iskljucio EGR ventil tj. skinuo sam ono crevce sa njega i zapusio oba kraja da ne falsira, probao sam auto par krugova po ulici drzim mu pun gas 1-2 brzina bukvalno ga teram u blokadu i nije mi upao ni jednom u safe mod, barem za sada... Ali opet mi auto ne povlaci kako treba nema mi nekako tu snagu koju je pre imao.. Da li neko zna u cemu je problem? Posto pretpostavljam da je jos neko imao slicnih problema sa ovim motorom... :9

Van mreže pasha75

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: sarajevo bih
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Turbina upada u safe mod Golf 5
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2019, 12:10:21 posle podne »
Pozdrav. Imam problem sa autom u pitanju je Golf 5 2.0 tdi 140ks. Pocelo je da mi se desava pre nekih mesec dana da mi auto konstantno upada u safe mod tj. kao da mi gasi turbo kada hocu da ga poteram i kad krenem da ga teram u visoke obrtaje odjednom auto stane, bukvalno sam mu drzao pun gas drugom i on zakuca u 3000 rpm i ne mrda...Par puta mi se desilo i kada idem polako tipa 30-40 km/h, mada mi se vise desava u visokim obrtajima. Zakacim ga na dijagnostiku pokazuje mi "prevelik pritisak turba" evo slika tacnije sta pise ( https://imgur.com/saKN7w5 ) Stavljali smo drugi maf i map senzor i isto se desava, cistio sam EGR..E sad zanimljivo mi se desava da sam danas iskljucio EGR ventil tj. skinuo sam ono crevce sa njega i zapusio oba kraja da ne falsira, probao sam auto par krugova po ulici drzim mu pun gas 1-2 brzina bukvalno ga teram u blokadu i nije mi upao ni jednom u safe mod, barem za sada... Ali opet mi auto ne povlaci kako treba nema mi nekako tu snagu koju je pre imao.. Da li neko zna u cemu je problem? Posto pretpostavljam da je jos neko imao slicnih problema sa ovim motorom... :9
Egr 100% a sto se vuce tice jesi li siguran mozda se furas da je isao brze?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Van mreže Zexs

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Turbina upada u safe mod Golf 5
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2019, 12:23:45 posle podne »
Ranije kad mu dam gas na uzbrdici bas u blizini moje kuce osetim kako auto povlaci bukvalno te gura u sediste, a sad vuce ali nije mi to to

Van mreže Zexs

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Turbina upada u safe mod Golf 5
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2019, 10:11:23 posle podne »
Evo da obavestim clanove i sve one koji imaju isti ili slican problem kao ja sa turbinom. Problem je bio sa varijabilnom geometrijom turbine. Turbina treba da se skine sa auta da se rasturi i ocisti. Nadam se da sam nekome pomogao.  :) Greska je bila na dijagostici prevelik pritisak turba kod greske P0234

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Turbina upada u safe mod Golf 5
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2019, 11:50:40 posle podne »
I jaa sam imao isti problem. Koliko su ti naplatili? Smatram da me je moj majstor odrao.

Van mreže Zexs

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Turbina upada u safe mod Golf 5
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2019, 10:39:08 posle podne »
I jaa sam imao isti problem. Koliko su ti naplatili? Smatram da me je moj majstor odrao.

Mene je kostalo 50e