Autor Tema: Lepljenje plastike  (Pročitano 7879 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Lepljenje plastike
« poslato: Januar 20, 2010, 10:24:50 pre podne »
Pozdrav svima,

vezano za temu koju sam nedavno otvorio (Tema: Golf 4 2.0 PUKLA usisna grana), zanima me, cime se sve moze lepiti plastika ? Znaci, plastican deo za plastican, ali da nije lepak, vec neka gusta masa...

Naime, treba mi da zalepim poklopac na klapni usisne grane za usisnu granu posto su mi te zabice koje su ga drzale pukle. Ispod poklopca se nalazi jedna opruga koja ga gura, tako da...moralo bi nesto jako. Zapravo, skontao sam da bi mogle da se stave one celicne zabice da to drze, ali, ne mogu nigde naci te zabice. A, i ako stavim zabice, morao bi necim zalepiti taj poklopac u krug, da ne bi negde pustao vazduh.

Ivan
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 10:43:05 pre podne »
Da li ovaj tecni metal moze da zalepi tako nesto:

http://www.saratoga.it/eng/products_detail.asp?iProvenienza=1&IdProdotto={83C15E27-5AE7-45E9-BAA9-23122FD53288}

Zapravo, ne sme da bude mnogo redak...ako udje unutar klapne, unistice gumicu...tako da mora nesto gusto...a i ima tu 1mm lufta, tako da mora to da popuni lepo...
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 38
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2010, 12:34:54 posle podne »
Plastika moze da se zavari, znam tipa koji to radi, kada zavari tvrdi da je plastika na mestu gde je vareno jednako cvrsta kao i na drugom mestu gde nije pucala.

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2010, 01:18:47 posle podne »
ako hoces sam to bez plasticara, moj ti je sawet onaj lepak bison, raspitaj se malo sta je to i kako se radi s njim, karantujem ti da resawas problem njime. pozzz

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2010, 02:09:17 posle podne »
Evo ovako.

Prva varijanta koju ste mi spomenuli je plasticar...to otpada posto se ispod plastike nalazi vrlo osetljiva guma (vakuum), i, s obzirom da plasticari koriste pistolj sa toplim vazduhom koji greje npr 300-400-500 stepeni, zeznuce i tu gumu ispod, to mi je rekao plasticar.

Sto se tice lepka, ta plastika ne moze idealno da se prisloni jedna na drugu, ima malo lufta, zato bi mi i trebalo nesto malo gusce od super lepka...ne znam kakav je taj Bison, ali evo nasao sam neki Saratoga dvokomponentni lepak i on je redak, to je problem, jer ce i on tako redak doci do te gume i napravice sranje...progorece je najverovatnije...to je neka fina tanka mekana guma, k'o kondom :) A i ako je ne pogori, zalepice je gde ne treba :)

Probacu svakako sa tim tecnim metalom, da vidim sta ce sa tim biti...

Pozdrav, Ivan
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2010, 02:11:29 posle podne »
Probacu varijantu sa lepkom, da zalepim nekako pazljivo a da ne zakacim tu gumu...a onda cu tecnim metalom to da zalijem...da ne pusta :) Mislio sam i silikonom, ali ne znam da li ce to drzati i koliko dugo ce drzati na tim temperaturama...

Ivan
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2010, 05:29:24 posle podne »
da ti ja ne pricam pogledaj link, odaberi kakaw ti treba, nadji to u nekoj farbari pa nawali
http://www.farboline.info/shop.html?page=shop.browse&manufacturer_id=44&vmcchk=1

Van mreže sasam82

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 42
  • Lokacija: obrenovac
  • Karma: +0/-0
    • http://
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2010, 10:45:01 posle podne »
 

   a onaj lepak sto se reklamira subotom preko razglasa u bubanjpotoku,kao lepi sve,cini mi se da se zove plastofiks

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2010, 12:16:53 pre podne »
Ubih glavu pousavajuci da se setim kako se zove taj lepak iz bubanj potoka.Ja sam ga kupio letos i krpio oklop na motoru,lepak je cudo,svaka preporuka,sa njim slobodno mozes da okrpis usisnu granu bez posledica.Na dodnjoj pijaci sa leve strane odmah na ulazu...pored ima lik koji prodaje male motore...
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2010, 11:18:27 pre podne »
Kupio sam:

http://www.farboline.info/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=329&category_id=94&manufacturer_id=44

Zalepio sam, jedan poklopac se osusio i cini mi se da dobro drzi...samo me zanima koliko dugo ce drzati. Isprobao sam vakuum i radi lepo, tako da je lepljenje prvog poklopca uspelo. Jutros sam zalepio i drugi, videcu veceras sta ce biti.

Uzeo sam namerno taj lepak, a ne onaj sto se susi za 5 minuta. Ovaj je znatno gusci...providno je pakovanje lepka, pa se vidi kada se malo promucka :)

Nije skup...jeftiniji je nego tu na linku, kupio sam ga u Merkuru u Novom Sadu.

Jos kada bi samo negde nasao neke celichne zabice da stegnem to za svaki slucaj, bilo bi extra.

Ovakve neke zabice (crtao sam u paintu pa se nemojte smejati):


Gde to mogu naci?
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion

Van mreže ivan.stojanovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 418
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Lepljenje plastike
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2010, 01:47:09 posle podne »
Pozdrav svima,

problem resen zahvaljujuci svima vama.

Nasao sam u Merkuru u Novom Sadu dvokomponentni univerzalni lepak. Prvo sam njime zalepio te poklopce, a zatim sam uzeo neku dvokomponentnu smesu, isto Bison-ova, zove se Epoxy Repair (ima i Epoxy Repair Aqua za radove koji su pod vodom), time sam dodatno ojacao poklopce da ne popusti taj lepak posto poklopac konstantno gura opruga.

Uglavnom, resio sam problem na neko vreme, auto radi extra...taman imam sad vremena da nadjem polovnu granu ili da donesem novu povoljniju nego ovde gore iz Nemacke ili sl.

Ivan
Ivan Stojanovic
Golf Mk6 1.6 TDI BlueMotion