Autor Tema: VW Golf 3 2.0 8V - problem oko filtera za gorivo  (Pročitano 4402 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljko.k

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 3 2.0 8V
VW Golf 3 2.0 8V - problem oko filtera za gorivo
« poslato: Maj 16, 2020, 06:38:56 posle podne »
Pozdrav svima ljudi.
Unapred da se izvinim na mojem neznanju.
Od skoro sam vlasnik pomenutog golfa. Problem je u curenju goriva na filteru goriva. Crevo koje ide od rezervoara do filtera, taj "neki" konektor ili kako vec je pukao ili istrulio i kako upalim auto curi bas podosta. Prevrnuo sam internet kako da resim taj problem. Naj pribliznije sto sam nasao je da kupim crevo (1m), debljine 0.8mm i dve selne. Skinem staro crevo sa filtera, i drugi kraj sa pumpe, stavim po selnu na svaki kraj i to je to. Tako sam upucen preko FB stranice. Da li je to stvarno tako jednostavno? Kod par majstora sam bio, i svi su me prosledili negde drugde. Pokusao bi sam ako je stvarno tako kednostavno. Molim za pomoc, savet, placam pivo po svakom centimetru creva :)

Unapred Zahvalan

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: VW Golf 3 2.0 8V - problem oko filtera za gorivo
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2020, 09:30:42 posle podne »
Ne znam kako to izgleda fabricki na trojci, ali kod mene na kecu smo tako povezali spoljnu pumpu za benzin. Na trojci je taj filter valjda ispod auta, ako je taj promer - 8mm, ne vidim zasto ne bi tako odradio. Vidi samo procesljaj par radnji i i kupi najskuplje crevo za benzin koje nadjes, nikako Topran, istrulelo mi je nakon godinu dana.