Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #680 poslato: Februar 04, 2014, 12:09:28 pre podne »
brate , ali vozis s8 sa 340 ks :)

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #681 poslato: Februar 04, 2014, 12:17:37 pre podne »
A to jeste, ali sta znam, kad neko vozi S8 u cemu je poenta ugradjivati plin, verovatno ima para i da mu sipa nitro. Tih 340ks treba da se oseti kroz benzin a ne kroz plin, inace nije to to.  Na tolikim ks osetis kako ti benzin tece venama i uzivas u tom osecaju, a plin, plin je plin, ima neki sirotinjsi stereotip, i nije mu medto u S8, kvari dozivljaj.

Van mreže acix

  • VW Početnik
  • Poruke: 185
  • Age: 40
  • Lokacija: bosna i hercegovina
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5 1.8T
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #682 poslato: Februar 04, 2014, 12:44:51 pre podne »
khamis ne gubi se 20-25% gubi se nekih 2-3% a to moras biti profi vozac da bi osjetio  B)
pusti forume i net,nadji nekog ko vozi na plin sa dobrom opremom i nek te provoza i objasni ti iz prve ruke razliku u voznji,potrosnji i ustedi
ja vozim 1,8T na plin i sigurno mi manje trosi novca nego 1,9tdi,inace mi je to 4 auto na plin i namjenski sam trazio ovaj motor i cim sam ga uzeo odmah je u njega isao plin i sada samo   driving

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #683 poslato: Februar 04, 2014, 01:06:18 pre podne »
Khamis, ocigledno neke lose forume pratis. Ja sam se vozio u nekoliko auta na plinu koja odlicno idu. Ne volim ni ja plin, ali samo kazem, isplativ je, nije narod lud sto kod nas bar 70% benzinaca ima plin. Ko vozi auto svaki dan i prelazi dosta, isplati se.

Da ne gledamo finansije, tj. cenu goriva, mogu sigurno reci da bi 90% foruma vozilo benzinca. I za entuzijastu koji voli da malo forsira, samo benzinac, pa makar i na plin bio. Nista bez obrtaja, pogotovu kad spojis nekoliko krivina u dizelu to osetis.

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #684 poslato: Februar 04, 2014, 01:39:00 pre podne »
khamis ne gubi se 20-25% gubi se nekih 2-3% a to moras biti profi vozac da bi osjetio  B)
pusti forume i net,nadji nekog ko vozi na plin sa dobrom opremom i nek te provoza i objasni ti iz prve ruke razliku u voznji,potrosnji i ustedi
ja vozim 1,8T na plin i sigurno mi manje trosi novca nego 1,9tdi,inace mi je to 4 auto na plin i namjenski sam trazio ovaj motor i cim sam ga uzeo odmah je u njega isao plin i sada samo   driving
ceo google sam prevrnuo i svi kazu da je veca potrosnja na plin, cak i one firme koje se bave ugradnjom, i svi koji imaju plin kazu da im je veca potrosnja na plin, niko ama bas niko nije rekao da je potrosnja ista. Imam puno drugara i svima vise trosi na plin, mada su to uglavnom starija vozila koji oni voze sa obicnim plinom.  I sad preteravas sa ovim da je isplativiji od 1.9 tdi. Ja vozim 1.9 td, trosim 7 l, odnosno 9.5 eura na 100km, sto je ekvivalentno 12 l plina. Moj drugar ima 1.8 mk3, nema plin, ali benzin trosi kao ludo po gradu, oko 15 se vrti.

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #685 poslato: Februar 04, 2014, 02:24:37 pre podne »
nije zato sto ja sad vozim dizela...ali da imam benzinca,vozim ga na benzin ili necu ni da vozim.
svi vole benzince a ugradjuju plin...moje misljenje ;)

Van mreže acix

  • VW Početnik
  • Poruke: 185
  • Age: 40
  • Lokacija: bosna i hercegovina
  • Karma: +9/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5 1.8T
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #686 poslato: Februar 04, 2014, 08:46:35 pre podne »
kod mene za 9,5€ naspes preko 15l plina  ;)

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #687 poslato: Februar 04, 2014, 10:08:55 pre podne »
1.8 u mk3 ako trosi 15l benzina je gadno rastelovan i ko zna sta mu fali.

Ima jedan jako dobar vic, koji moze da se primeni i na ovo:

-Ti vozis na benzin, nemas plin?
-Da.
-Koliko godisnje predjes km?
-15 000.
-Da imas plin, na godisnje bi ustedeo 500e, za 10 godina bi mogao da kupis jos jedan auto.
-Pa gde je tebi taj drugi auto?

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #688 poslato: Februar 04, 2014, 10:53:03 pre podne »
Ja vozim na plin, sekvent. I mogu reci da razlike ama uopste u voznji nema. Ali stvarno ni najmanje ne primecujem razliku, a poznavalac sam automobila i i najmanju promenu uopste na autu primetim. Kod nas vlada stereotip u vezi obicnog plina, koji se primenjuje na sekvent. Kod prvog moze da trosi i 30% vise, kod sekventa je propisano 2-3%, ali ne moze bas tako, pre ce biti 5-10%. Sto uopste nije neka razlika. Meni benzin trosi 10 litara, a na plinu 10.5-11. I taj ko kaze da je ludost ubaciti plin, jer je samo na benzinu draz, bla bla, mislim da mnogo gresi, jer pre svega nije vozio auto u tom sklopu, nego je cuo kod ovog onog, kome uredjaj verovatno nije niti postavljen kako treba, niti nastelovan. Zvuk je isti, ubrzanje isto... jedino miris iz auspuha drugaciji. :) Tako da, ja pre svega gledam matematiku, benzin me trenutno izadje oko 1500 dinara na 100, dok na plinu ispod 1000, i to sad kad je poskupeo, leti ispada oko 800. Nije mozda duplo manje, ali i 35% pa vredi... I uvek bih pre vozio benzinca na plinu, nego dizela, mislim da nisam izmislio toplu vodu. biggrin

Licno, jos uvek nisam vozio auto na struju, i imam neke predrasude, ali mislim da Teslin auto od 300 i kusur konja dokazuje da ce se dobiti jeftina voznja, sa mnogo snage. pa sad mi mozemo da pricamo, ma kakva struja, to je ovo ono, i plus auto nema zvuk, ma bzvz... Ko zna, mozda se plin izbaci u Srbiji za 20 godina, pa na to mesto na pumpi dodju punjaci. ;)

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #689 poslato: Februar 04, 2014, 11:28:17 pre podne »
Nije rastelovan nego toliko cirka u pravoj gradskoj voznji. Moze on i manje, na otvoreno mu trosi mnogo manje ali kada ga bacis u gradu, na krace relacije, kreni-stani, onda potrosnja mnogo skace. 1.8 benzinac ne moze ispod 11 pa da iskoristis sve vestine stednje u gradu. I taj sekvent ide na novija vozila, sekvent na starije vozilo maltene nije normalno, jer cena prevazilazi i samu  cenu auta. Ja pricam relno.  Nemam nista protiv plina ali jednostavno nije vise to tako isplativo kao sto je bilo, a tek nece da bude. Sada vec nije isplativa ugradnja obicnog plina, a defunitivno ce izgubiti svaki smisao kada benzin bude skuplji 30% od plina, tada ce oni koji su imali obicni plin morati da izbacuju plinski pogon. Dizel ce uvek da se subvecionise zbog javnog i gradskog prevoza, masina itd, dok plinu samo cena ima da raste, jos kad se rascvrta afera oko Srbijagasa, sve to treba da se ima u vidu, posebno ovi koji ugradnjom sekventa tu ugradnju nameravaju da izvade za 2-3 godine.

Van mreže fleepy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 670
  • Age: 37
  • Lokacija: Lozovik
  • Karma: +18/-23
  • Auto: Golf 3 ABF EDITION
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #690 poslato: Februar 04, 2014, 09:25:02 posle podne »
Nema bas toliko veze koliko vredi vozilo... Nego koliko ces ti da ustedis uz svoju voznju. Inace, dizel je dostigao i prestigao benzin, tako da verujem da ce se jos malo napraviti razlika izmedju njih. Tako da ce razlika u novcu izmedju ova dva goriva biti slicna. A sta ce biti s plinom, to niko ne zna i da li ce se isplacivati u buducnosti. Na kraju krajeva, ako bude zatrebalo, izbacicemo svi, ali smo opet ustedeli do tada. ;)

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #691 poslato: Februar 04, 2014, 10:10:37 posle podne »
@ Khamis

Meni je auto trosio leti oko 13 a zimi je isao i do 15-16 litara benzina na 100km.

Isao kod raznih majstora i niko nije mogao da spusti potrosnju.

Ugradio sam obican plinski uredjaj, tj vakuumski.
Potrosnja mi se krece od 11.5-12 litara leti do 14-15 litara zimi.
Ja zadovoljan jer kad sve stavis na papir usteda je veca nego sto mnogi misle.

Primer.

Cena plina je 91x15l= 1365 RSD za 100km.
Cena benzina je 152x15l=2280 RSD za 100km.

Meni je usteda 915 dinara na 100km.

To sto si se ti vozio u autu koji je lose isao na obican plinski uredjaj ne znaci da svi idu lose.
Nekom ide bolje na plin nego na benzin.
Tom autu je nesto falilo pa se tako ponasao.

Sekvent jeste skup ali ima bolju iskoriscenost i bolje performanse od obicnog uredjaja.
Ko prelazi velike kilometraze plin je itekako isplativ.
Bez obzira da li je sekvent i vakuumski uredjaj.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #692 poslato: Februar 04, 2014, 10:22:10 posle podne »
Bas tako. Ko ide na posao po vise od 15 km u jednom pravcu svaki dan kolima.
, mislim da se za godinu dana vise nego isplati.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

TTS

  • Gost
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #693 poslato: Februar 04, 2014, 10:27:42 posle podne »
Cijena plina ovdje kod mene 1,10 KM ili 0,55 EUR
Cijena benzina                       2,30 KM ili 1,15 EUR
Troši 9-10l plina na 100 kilometara (testirao ga milion puta do sad) i sa 10KM ili 5 EUR pređem 100 kilometara.
Mislim da je računica jasna ko dan!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #694 poslato: Februar 05, 2014, 12:20:23 pre podne »
Ja bi uvek birao dizela, sem ako me nuzna situacija ne natera da vozim benzinca. I tada da imam novca ugradio bi mu plin sigurno. Posto znam koliko prelazim i koliko bi mi se isplatilo.

Da vozis na benzin, a da ne ugradjujes plin...Pa jedino ako ga ne vozis kad ides na posao, vec samo tako po nekad, jednom nedeljno, za kucnu nabavku i sl. Ali koji sam moj onda kupio auto, ako ga ne vozim. To je tek gubitak.

A kad sam ja bio klinac bio je dizel duplo jeftiniji do benzina. A vidi sada...

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #695 poslato: Februar 05, 2014, 12:24:02 pre podne »
Sad ima i metan koji nam je dostupan u odredjenim gradovima , npr , metan je duplo jeftiniji od voznje sa plinom. Imam druga koji taksira sa vektrom A , otvorenog puta trosi 400rsd na 100km. A ugradnja metan uredjaja ga je kostala oko 450e.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #696 poslato: Februar 05, 2014, 01:34:56 pre podne »
Na metan moj drugar fura vec godinu i po, pre je bio mnoooogo jeftiniji, ali polako i njemu dizu cenu. Zajebano je kod metana sto je teska boca, kod njega je 100kg, nije uopste naivno.

Inace, koliko sam primetio, uglavnom ovi sto voze dizele kritikuju kad neko ugradi plin i pljuju po istom. :)
Ja bih iskreno ipak uzeo benzinca na plin nego dizela, iako imam dizela i skroz sam zadovoljan potrosnjom i odrzavanjem, al' kabrija cim upalim i ovako drndavog, odmah mi osmeh na lice. :)

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #697 poslato: Februar 05, 2014, 09:38:26 pre podne »
Ma ne kritikujemo mi dizelasi vec samo iznosimo neke cinjenice. Nemam nista ja protiv plina, rado bih vozio na plin, ali cinjenica je da je voznja na plin manje isplativa, u  Bosni je i dalje isplativo. Po ovim njihovim cenama isplativo je cak i ugraditi plin. Dok kod nas u Srbiji  to vise  nije slucaj. Voznja na plin je i dalje isplativa, posebno na sekventu, dok ugradnja i voznja je pod znakom pitanja kada vidis kako cene idu. Znaci kada bih kupovao benzinca rado bih ga kupovao sa plinom, a kada bih ga kupio bez plina ne bih mu ga ni ugradjivao. Ugradio bih ga jedino u slucaju da znam da cu u toj godini sa tim autom preci veliki broj kilometara, i to plin koji ima vecu potrosnju u odnosu na benzin od 10-20%, suprotnom sta znam gde ce cene biti za godinu-dve.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #698 poslato: Februar 05, 2014, 11:27:31 pre podne »
Naravno da se ne isplati ugradjivati plin ako ne ostaje auto u vlasnistvu bar 2 godine. A na starijim vozilima se isto isplati, jer je jeftinija ugradnja, a eto kako vidis na Ivanovom primeru, benzina je locao kao pijandura, stari su to karburatori, ne moze ni da se nasteluje i srcu dosta. Njemu je trosio benzina vise nego abf.

Plin je kod nas poskupeo kao i svake godine zimi, leti padne za 15+ din. cena.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #699 poslato: Februar 05, 2014, 12:54:02 posle podne »
zavisi koliko prelazis godisnje :)
racunao sam lepo na prosloj strani koliko km treba sa dosta lufta na negativnu stranu.. 15.000km je meni dosta manje od godinu dana a kamoli 2 godine.
recimo da uzmem vise "gradski" auto.. golf 4 sa 1.4 motorom
fabricki je gradska 8,4l/100km
8.4x1.434=12e/100km
9.24x0.826=7.63e/100km
za 4 cilindra je jeftinija ugradnja itd.. ima i ispod 1000e, al nek bude 1000e okruglo
to izadje na nulu nakon skoro 23.000km, ili drugacije receno, na svakih 23kkm si ustedeo 1000e .. ne vidim kakve veze ima kolko auto kosta sa racunicom..
lollol