Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 152015 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #480 poslato: Mart 31, 2013, 03:07:26 posle podne »
i još nešto Desmo, a to je marketing npr ne može da se živi bez najnovijih kola i novijih modela gde su sitne prepravke dignute u nebo. Naviknite se na 2000mesečnu pretplatu za telefon iako vam ne treba, kupite 6 piva iako ste hteli 1 i sl. A u prvim godinama auto izgubi najviše vrednosti.
Shomyza dao lep odgovor samo bi ga dopunio da nije problem u ceni goriva koliko u našoj neimaštni jer gorivo je svuda u okruženju slične cene, ali novčanik nije.
Ova tema je klasičan internet trol. Ničemu ne vodi niti išta dokazuje. Nastala je u vreme kad je znanje o vw motorima bilo jako malo, a sada služi za prepucanje oko nijansi.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #481 poslato: Mart 31, 2013, 03:15:54 posle podne »
Ima neka izreka, ovako nekako glasi: kupujemo stvari koje nam ne trebaju novcem koji nemamo da bi zadivili ljude koje ne poznajemo.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #482 poslato: Mart 31, 2013, 03:21:17 posle podne »
Od sledeće sezone u Formuli 1 svi će imati V6 motore sa turbinom i imaće 1.600 kubika 750 ks samim tim više će se kvariti, biće zanimljivije, odustajanja, trebaće više delova a samim tim delovi će se prodavati jer će biti kratkog veka trajanja i kao što Wele kaže sve je to MARKETING.

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #483 poslato: Mart 31, 2013, 03:53:08 posle podne »
a mene zanima da li su ovi sto su sigurni da je neki motor los ili najbolji kupili neki auto nov ,presli sa njim 300-400 000 pa su sigurni u to,ili donose zakljucke vozeci automobile sa vracenim kilometrazama pa se iznenade sto na 150 000 (a ustvari 400 000) rade motor,turbinu ili  nesto trece

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #484 poslato: Mart 31, 2013, 03:54:18 posle podne »
Da se ne lazemo, svakako da je turbo uvek bolji od atmosferca, bilo dizel ili benzinac. Iz manje kubikaze se dobija vise snage, prosto. To sto se oni kvare je nas problem, jer ocekujemo da predjemo 500 000 uz samo redovan servis. Sve novo sto se pravi je potrosna roba, kola se voze dok ne istekne garancija i kupuju se nova. Vazi za sve, od telefona, pa do kompjutera. E sad sto mi nemamo para za nova kola, to je druga stvar. Zato treba voziti ono za sta se ima para za odrzavanje, a ne poslednjim dinarom kupis mk5 i kad treba da menja set kvacila pitas na forumu od cega pasuje zamajac da nije plivajuci...

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #485 poslato: Mart 31, 2013, 04:15:33 posle podne »
Ne mozete  da poredite turbo diže
 I atmosferac benzinac nikako.. A sto se tice bmw dizela idu ekstra , ap probajte ih sa mercedesom cdi ili sa audijem iste kubikaze.. mercedes 320cdi je neuporedivo brzi od bmwa slicne kubikaze dizel...

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #486 poslato: Mart 31, 2013, 04:35:35 posle podne »
Nisam se vozio u c320cdi, pošto je to ista klasa kao i BMW 3 pa ne mogu da kažem stanje, ali po specifikacijama koje su na papiru, BMW kolje mečku za nekoliko desetinki. A inače i bmw 550d ima 3000 kubika, nijedna mečka ne može da mu priđe. I Desmo, znam da 550d ima tri turbine, što i nije neki trošak na ~200 000km.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #487 poslato: Mart 31, 2013, 04:40:19 posle podne »
@Madison   Potpuno se slažem.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #488 poslato: Mart 31, 2013, 05:02:06 posle podne »
Takodje se i ja slazem sa Madisonom. To kao sto si napisao se radi ovamo. Kola koja izadju iz garancije se menjaju, kupuju se nova a sirotinja tipa mi koji smo dosli iz SRB kupujemo polovna.

Van mreže jettavp5

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 378
  • Age: 33
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: VW Golf Mk2
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #489 poslato: Mart 31, 2013, 06:45:33 posle podne »
+1 za Madison-a i leponiko-a
napolju koriste onu opciju dovezes auto prethodne generacije, oni ga procene ti doplatis i uzmes novo, cuo sam neke price da to sad moze i kod nas, nisam upucen...

Sto se tice goriva biram benzin, ali moram priznati da volim svoje dizel 1.6td sokocalo koje me nije izdalo vec 5 god. cak i dok sam ga, neznajuci, vozio sa napuklom glavom  boodala

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #490 poslato: Mart 31, 2013, 06:59:30 posle podne »
napolju koriste onu opciju dovezes auto prethodne generacije, oni ga procene ti doplatis i uzmes novo, cuo sam neke price da to sad moze i kod nas, nisam upucen...

Te neupućene najviše traže. Tako su i mom gazdi rekli. Uzmi novi bmw, vozaj ga nekoliko godina, pa ga vrati mi ćemo da ga zamenimo za novo uz malu novčanu nadoknadu Sve to lepo zvuči, ali gde tu matematika?
Šta su oni pametniji od tebe da ga procene? U svakom slučaju proceniće ga za dve godine 30-35.000e, plaćen 55.000e ispada korištenje vozila dve godine bez ikakvih troškova održavanja 25.000e. A onda za dve godine opet novi auto i opet isti gubitak.

Prijatelj kupio novog MLa 77.000e i prodao ga sledeće godine za 50 i nešto hiljada. Sad će neko reći Pa kad ljudi imaju para. Naravno da kupuju ljudi koji imaju pare (mada kupuju i oni neupućeni koji nemaju pare, ali videli na televiziju da je "povoljno"), ali svi mi radimo zbog tog nekog novca. Taj isti drugar znam da se cima zbog nekih sitnih para na jednoj strani, a vamo 20.000e otišlo u vetar za dobar dan  bonk
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Shomyza

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6N
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #491 poslato: Mart 31, 2013, 08:59:11 posle podne »
Koliko je imao ks taj JTD?
Nismo bili na Dinu, tako da ni ja ne znam tacno. Puntic je i dalje u porodici, vozi ga burazer. Ako mislis da lupetam mozemo da se provozamo.

Van mreže cicero

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3002
  • Lokacija: munze
  • Karma: +75/-55
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BLACK RR_LINE
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #492 poslato: Mart 31, 2013, 09:10:10 posle podne »
znaci puntic bolje puni do 100 nego mk4 tdi i1.8t od po 110kw,svaka cast ako je tako
NEMCI KAD NAPRAVE AUTO I RAT NAPRAVE DA BUDE SVETSKI

Van mreže Shomyza

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6N
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #493 poslato: Mart 31, 2013, 09:29:20 posle podne »
Slobodan sam za svaku proveru, inace Golfici su tezi od Punta za oko 200kg sto i nije mala stvar.

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #494 poslato: Mart 31, 2013, 10:06:43 posle podne »
ne kazem ja nista. . nego mi malo nelogicno da taj JTD odvali mk4 1.8t 110kw. . onda bi svi kupovali to, ide kao nenormalno a trosi kao upaljac. .od dosta ljudi sam cuo da su JTD dobri, i ne sumnjam u to. . al bas da odvali 1.8t, nelogicno mi. .

Van mreže Shomyza

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6N
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #495 poslato: Mart 31, 2013, 11:01:37 posle podne »
Niko nije rekao da bi ga odvalio, niti da trosi kao upaljac... Trosi malo kada se vozi normalno, kada se pritisne gas trosi dosta, tako sam i napisao.

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #496 poslato: Mart 31, 2013, 11:22:08 posle podne »
trosi manje od 1.8t sigurno. .a napisali ste: do 100 mu treba 8 sekundi. . a pogledaj te koliko treba 1.8t do 100. . moguce, necu da kazem da nije tako, al nelogicno mi! al nebitno, nije tema za ovo. .

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #497 poslato: April 01, 2013, 01:38:03 pre podne »
Caka je što uglavnom kad gledaju ubrzanje, gledaju na skali kad kazaljka stigne na 100km/h, a to je u stvari negde između 90 i 95 km/h, pa tako da dobijaju utisak da auto ide brže nego što stvarno jeste, treba ubaciti gps u auto pa ćete videti koliko je pravo ubrzanje do 100km/h.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #498 poslato: April 01, 2013, 02:31:43 posle podne »
Lakom autu sa potrefljenim menjačem ni ne treba mnogo snage da bi dobro ubrzavao.
Jednom prilikom sam se provozao sa starom Korsom (1985-86 god) sa 1,3S motorom. Oduševio sam se kako ubrzava iz mesta. Ne boji se ni mnogo jačih i novijih kola...

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #499 poslato: April 01, 2013, 03:18:35 posle podne »
ne kazem ja nista. . nego mi malo nelogicno da taj JTD odvali mk4 1.8t 110kw. . onda bi svi kupovali to, ide kao nenormalno a trosi kao upaljac. .od dosta ljudi sam cuo da su JTD dobri, i ne sumnjam u to. . al bas da odvali 1.8t, nelogicno mi. .
Taj 1.8t od 150ks kao ide nesto? Ide ako sednes iz golfa 1.3 ali ako sednes iz dobre dvojke 16v,onda ide ko bulja. Ide dobro kad dignes pritisak turba na 1.1bar i pritom komp neode u safe mode. Po meni,najgori motor.