Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151094 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #460 poslato: Mart 29, 2013, 05:13:40 posle podne »
Evo ja sam kupio JTD koji je prešao preko 300.000 km i nije mu ništa a dok bi se ostali dci, tdi, tds, hdi, raspali biggrin

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 38
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #461 poslato: Mart 29, 2013, 06:19:13 posle podne »
ja citam i neverujem da SKYLINE prica o,i hvali DIESELu....

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #462 poslato: Mart 29, 2013, 06:19:45 posle podne »
Ćale i ja smo vozili bmw kockicu 320i sa plinom, prvih godinu dana sve ok, posle kad je počeo da zeza, dušu nam je izvadio. Spada neka gumica za vazduh, detonacije, slabije ide na plin, pa ne može da se vozi na benzin i naravno prodamo ga što pre. Posle toga smo kratko vreme vozili audi 80 jaje 1.8s, crnogorac, bez plina naravno, potrošnja oko 8l, ali tad nije gorivo toliko bilo skupo, i auto je stvarno bio ok, verovatno ga ne bismo ni prodavali da nije bilo problema oko tih crnogorskih tablica. Posle smo uzeli peugeot 206 1.9D, grejači su često crkavali, i samo smo zadnju torziju zamenili. Za 3 godine prešli 114 000 km bez kvarova, ali smo ga prodali jer je bio kilav u preticanju, to mu je jedina mana bila. Sad vozimo VW caddy putnički, potrošnja 6.3L, uvek punimo rezervoar do vrha i tako i merimo, samo je zimi sad potrošnja bila blizu 7L. Vozimo ga malo manje od dve godine, prešli smo oko 70 000km sa njim (na satu 250 000), imali smo izdatke za veliki servis prošle godine 400€ sa rukama, set kvačila i zamajac oko 300€ sa rukama. Mada smo imali peh sa turbinom, mesec dana posle kupovine nam crkne turbina, ali nam prethodni vlasnik (prvi i jedini pre nas) plati zamenu turbine, tako da smo faktički dobili auto sa novom turbinom. Van ta 2 veća troška, samo smo zamenili pločice prednje i zadnje, ulje i filteri, i da, oba zadnja lagera. Ali smo prezadovoljni, prvi nam je turbo dizel i nećemo skoro na benzin sigurno, a plin da ne spominjem. Inače nam je u planu za neki mesec da uzmemo 330d 204ks 2004 u Nemačkoj, a možda i 330d e90 231ks ako bude nešto u okviru budžeta, pa nek neko kaže kako dizeli slabo idu  big_boss

Skoro sam čitao test u nekom časopisu, bmw 335d vs 335I, dizelčina ga je potukao u svemu, i u tom tekstu je proglašen za kralja drumova biggrin
« Poslednja izmena: Mart 29, 2013, 06:22:11 posle podne od strane baraba988 »

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #463 poslato: Mart 29, 2013, 08:00:22 posle podne »
Evo ja sam kupio JTD koji je prešao preko 300.000 km i nije mu ništa a dok bi se ostali dci, tdi, tds, hdi, raspali biggrin
Ne mozes da gledas tako generalno. . znas da na stanje motor i koliko ce da predje utice mnogo faktora, od ulja, goriva pa do vozaca. . da je taj tvoj JTD svaki dan vozen pun gas, i da je kazaljka obrtaja stalno u crvenom, video bi koliko bi presao bez kvarova. . samo hocu da kazem da ne mozes tako generalno gledati!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #464 poslato: Mart 29, 2013, 08:18:11 posle podne »
baraba, a koji su to problemi bili oko crnogorskih tablica?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #465 poslato: Mart 29, 2013, 08:47:14 posle podne »
Pa bio je problem što su krenule priče kako neće moći da se preregistruje auto na naše table, a i ako budemo hteli koštaće ne znam koliko, pa smo odlučili da prodamo odmah dok nešto vredi, jer ako bi bila istina to što su pričali taj auto kasnije ništa ne bi vredeo. Da smo znali da će moći, ne bismo ga sigurno menjali, bio je utegnut baš ekstra, nikakav problem sa njim nismo imali, ni sijalicu nismo zamenili za godinu dana vožnje.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #466 poslato: Mart 30, 2013, 03:39:36 posle podne »
@dejan921, u pravu si ne vozi se pun gas ali dizel nije da se vozi pun gas nego je samo za prelaženje km. Mnogi koji su imali JTD su prešli bez problema 500.000 km bez otvaranja motora. Pitajte bilo koje mehaničare i kazaće vam da su JTD najbolji dizeli i prosto neuništivi motori.

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #467 poslato: Mart 30, 2013, 03:52:22 posle podne »
uzmes bmw dizel i zavrsis pricu,sve drugo su traktori za njega,neka stane na crtu jedan benzinac na forumu sa 335d,535d.ne volim dizel i ne volim ove polemike,svako vozi ono stu odgovara,bilo da se gleda sa finansijske ili neke druge price,ali bmw sestak dizel je vrh vrhova,imao sam ih sve od pocetka proizvodnje,znam sta pricam,330d e 46 ide ko raketa,trosio mi je oko 10,11 litara po lokalu,535d nesto vise ali ipak opet malo,s obzirom da 3,0 tdi audi sa 60 konja manje jede preko 15 litara po lokalu,provereno...benzinac...opet bmw sestak..330i.530i,nema greske biggrin..a te jtd motore,neka su vala izdrzljivi al ih zato cujes sa 2 km kako raede na leru,pisam se ja na njihovu kulturu rada
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #468 poslato: Mart 30, 2013, 04:18:14 posle podne »
@kadi  Ja prezadovoljan kako moja Škoda vuče sa svojih 100 konja,ma oduševljen.Mogu da zamislim kako idu te BMW-ove dizelke.... driving
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #469 poslato: Mart 30, 2013, 04:27:59 posle podne »
@Kadi     jeste 535d zakon, ali samo za pare od registracije toga u Srbiji svake godine ću da kupim jednog golfa dvojku i na kraj godine da ga zapalim i napravim yt video i ponovo kupim drugi za godinu dana. Kad bi bilo povoljnije verujem da bi 90% ovde prisutnuh forumaša vozilo mašine preko 3000 ccm..... ali situacija je takva kakva je.....
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #470 poslato: Mart 30, 2013, 04:36:48 posle podne »
Ja pored M-a nikada ne bih pogledao dizela BMW-a preko 3.000 kubika. M će ga u svako doba i noći obići a još nema turbinu. Dizel nikada neće napraviti brz auto tj. auto preko 100 ks bez turba.

Van mreže baraba988

  • VW Početnik
  • Poruke: 105
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #471 poslato: Mart 30, 2013, 05:54:03 posle podne »
Ja mislim da sam dao odličan primer, 335i naspram 335d, ista klasa, ista zapremina, sve isto. Pobednik dizel. E sad što si se ti skyline uhvatio benzinaca bez turba, ta tehnologija je na izdisaju, koliko znam više ne možeš da kupiš novi VW sa običnim benzincem, za godinu dve se više nigde neće praviti motori bez turba, bili to benzinci ili dizelaši. Imaš sad i 550d (nadam se da ću ga uzeti za 10 godina, dok pojeftini), koji ima skoro približno ubrzanje kao M, ali troši mnogo manje, jeftiniji je za održavanje i sve ostalo. Ali iskreno ne bih bežao ni od benzinca, samo je bitno da nema ugrađen plin boodala

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #472 poslato: Mart 30, 2013, 06:17:27 posle podne »
Ne znam kakvi su za odrzavanje, ali vozio sam se u drugarevom taxiju, punto 1.3 JTD, ono cudo leti preko 3000 obrtaja, odraio bi moju dvojku kao malo dete.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #473 poslato: Mart 30, 2013, 10:55:19 posle podne »
Ja pored M-a nikada ne bih pogledao dizela BMW-a preko 3.000 kubika. M će ga u svako doba i noći obići a još nema turbinu. Dizel nikada neće napraviti brz auto tj. auto preko 100 ks bez turba.

jesu li u vojvodini culi kad za mercedes benz cdi i audi?
jel vas komsija onaj u velikom bratu sto voli misicave i dlakave muskarce?

e ajde nek mi neki moderator skine hitlerovu sliku sa avatara  jos jednom!

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #474 poslato: Mart 30, 2013, 11:19:12 posle podne »
Skyline je objasnio, covek ima nick japanskog auta na VW forumu i hvali italijanske dizel motore.  lollol
Neprimeren potpis

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #475 poslato: Mart 31, 2013, 12:06:20 pre podne »
Realno  lollol i jos kudi TDI motore kao da su najlosiji  batine

Van mreže Shomyza

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 6N
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #476 poslato: Mart 31, 2013, 01:32:15 pre podne »
Koliko ljudi toliko i misljenja... Uglavnom se  svako ponasa skladno sa svojim dzepom.

Dugo sam vozio Punta 2 JTD cipovanog, motor je jednostavno neprejebiv, presmesno trosi kada se vozi normalo. Pod normalnim mislim laganim davanjem gasa do 2-2500obr, za grad i vise nego dovoljno. Oko motora nista nije dirano od kada je kod nas, vec 4 god. Predjenih pravih 360 000km. Samo redovan servis i pravilno odrzavanje. Auto stvarno ubija kako ide, stopericom mereno oko 8 sek do 100, nas dvojica u kolima. O nekom medjuubrzanju da ne pricam. Problem kod potrosnje nastaje preko 2 500obr, kao da mi neko probusi rezervoar, jednostavno loce gorivo.

Trenutno vozim Golf mk1 1.1 plin, i mereno u novcanicama trosimo istu cifru goriva kako po gradu tako i na otvorenom. Nije za porediti , samo spominjem.

Nikada nisam bio pristalica plina, ali sta cu kada sam primoran, kao i vecina ljudi u nasoj lepoj drzavi, da ga imam ugradjenog zbog cene goriva.

Uvek sam bio pristalica benzinskih motora, jednostavno je drugaciji osecaj, ali ne mogu sada da pricam lose o dizelima jer to nisu. Svaki motor ima svoje prednosti i mane, osim  Francuza, oni su svi losi  biggrin.

Suma sumarum, ako ne gledamo u dzep, uvek i samo benzin.

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #477 poslato: Mart 31, 2013, 01:09:08 posle podne »
Koliko je imao ks taj JTD?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #478 poslato: Mart 31, 2013, 02:36:51 posle podne »
Ja mislim da sam dao odličan primer, 335i naspram 335d, ista klasa, ista zapremina, sve isto. Pobednik dizel. E sad što si se ti skyline uhvatio benzinaca bez turba, ta tehnologija je na izdisaju, koliko znam više ne možeš da kupiš novi VW sa običnim benzincem, za godinu dve se više nigde neće praviti motori bez turba, bili to benzinci ili dizelaši. Imaš sad i 550d (nadam se da ću ga uzeti za 10 godina, dok pojeftini), koji ima skoro približno ubrzanje kao M, ali troši mnogo manje, jeftiniji je za održavanje i sve ostalo. Ali iskreno ne bih bežao ni od benzinca, samo je bitno da nema ugrađen plin boodala

Nije tehnologija na izdisaju nego je zarada veća na turbo motoru koji ima više delova podložnih crkavanju. Najveća zarada fabrike je na servisima i delovima.

E sad da fora ne bi bila providna, uvedu zakon koji kaže da automobil mora da ispunjava neke ekološke standarde pa fabrike zbog toga krenu da prave komplikovane motore.

A zakon uvedu iste države koje su tukle 40.000.000 (Četrdeset miliona) litara kerozina dnevno na NEBU 1999g. Usput šta su sejali po zemlji da ne pričam, nije mesto za to.

Toliko o ekologiji.

Zbog toga ne možeš da kupiš VW 1.8 ili 2.0 jer se ti motori ne kvare a taj 550d koji ti se sviđa ima tri turbinice.

Van mreže SKYLINE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 559
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-82
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Corrado G60
Odg: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)
« Odgovor #479 poslato: Mart 31, 2013, 03:02:46 posle podne »
+1 @Desmo, objasnio si, svaka ti čast ;)