Autor Tema: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?  (Pročitano 3468 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« poslato: Januar 06, 2017, 01:31:31 posle podne »
Dobar dan zelim,

Pre par dana sam video Boru sa vrlo lepim lufterima, i odlucio da nadjem na otpadu i da kupim i ja da ubacim kod mene, jer kad moze u Boru moze i u Golfa 4-ku  thumbup


Jedva sam nasao luftere koje sam video u Bori, jedini problem jeste sto su lufteri skinuti sa engleza (volan na desnoj strani), ima li to nekakve veze pri postavljanju oni luftera sa strane i ubacivanje prekidaca za svetlo kao i potenciometra za osvetljenje table i stelovanje farova. Naravno ovi lufteri imaju i neku elektroniku (u vidu osvetljenja), pa me interesuje da li bi mi neko mogao poslati semu kako da ih prikacim na instalaciju (jer kod mene u 4-ci toga nikad nije bilo), ili ako je neko vec ovo radio interesuje me da li se namucio oko instalacije i ubacivanja luftera, ima li nekih mana i kako vam se svidja rezultat naravno, vredi li menjati fabricke za ove :)

Evo par slika da vidite o cemu pricam:

Moji lufteri sada u autu



Lufteri koje planiram da uzmem i ugradim














Kad se ugradi i sve lepo poveze trebalo bi da izgleda ovako:




Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2017, 02:20:08 posle podne »
Gledajuci slike djeluju mi indenticno, osim prekidaca svjetala, prostor u tabli EU modela je drugaciji od tog sto imas, bas zbog potenciometra koji dodje sa druge strane prekidaca, ostalo bi trebalo da pasuje...Ja sam kod druga to radio, prekidac svjetala se gurne unutra i zakrene u smjeru kazaljke na satu i onda povuce sebi... ispod ima saraf i plastika ide vani.... srednji lufter ima 2 sarafa ispod naravno kad povadis sve prekidace, a desni mislim da nije imao nista od sarafanja, samo povlacenje.... na tabli ima ostavljeno mjesto u cosku (vidjeces kad izvadis njegove luftere a prisonis od bore) koje se probije da bi kad lufter ubacis mogao provuci kablove... osvjetljenje sam proveo do upaljaca i uredno spojio na osvjetljenje, kad upali poziciju svjetli sve
Drug se nije pokajao, ljepše ambijent djeluje na vece,  a i po danu kad su preklopljeni i zatvoreni skroz.

Nadam se da ce javiti jos neko da ti sigurno potvrdi oko prekidaca

Kod nas imaju trenutno u oglasima za 30e, pa ako imas koga u Bosni da ti ih uzme.

pozz

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2017, 02:29:17 posle podne »
Hvala ti na odgovoru !

Nasao sam clana (tj. on je nasao mene) koji ima za 35e sve luftere, pa ce mi on prodati i posto su oni za ove nase modele (gde je volan na levoj strani) ne moram da brinem o tome da li ce da pasuje ili ne. Sto se tice tog povezivanja, voleo bih ako bi mogao da mi objasnis slikovito (bar preko painta) kako si i odakle doveo struju i namestio da kad se da kontakt da se ukljuce lampice na lufterima.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2017, 02:54:58 posle podne »
Sve je isto kao i standardni od Golfa,jedino sto ces morati da izvuces struju da bi svetlelo.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2017, 04:13:21 posle podne »
Znam da je postupak isti, stare izvadis nove ubacis, ali mene interesuje povezivanje. Clan Solomaher mi je malo objasnio kako i sta bi trebalo, ali eto jos jedno misljenje nije na odmet  :)

Van mreže milper

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 465
  • Age: 43
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Karma: +15/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV GTI 1.8T
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2017, 07:12:02 posle podne »
Ja sam uzeo struju sa prekidaca za podesavanje jacine osvetljenja unutrasnjeg osvetljenja...

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2017, 06:23:49 posle podne »
Ja cu verovatno ili sa upoljaca ili sa prekidaca za jacinu osvetljenja, ali moram prvo ovde da skinem, nove da ocistim, sprovedem kablove pa ubacim :)

Da ne bih otvarao novu temu, ima li ko ideju kako da ocistim suncobrane na 4-ci, vremenom su se isprljali, a ne bi da ih menjam, jer sto da bacam 20e za dva suncobrana ako se vec mogu nekako ocistiti. Probao sam sa K2 Tapis-om, jeste skinuo nesto prljavstine ali ne sve. Tako da ako neko ima neki predlog pa da probam :D

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2017, 08:33:43 posle podne »
skini ih komplet,pa probaj feri I sundjer.
« Poslednja izmena: Januar 07, 2017, 08:36:07 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Zamena luftera iz Bore u 4-ku ?
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2017, 08:45:07 posle podne »
Skinuo sam ih sa auta, filozofija skinuti, 1 sraf 1 zabica i 1 dzek da se raskaci :D

Probacu kasnije feri i sundjer pa da vidim da li ima nekog rezultata. Takodje sam primetio da su mi oni rukohvati (na tapaciru) kao izgrebani i nekako gumenkasti na dodir, na internetu sam nasao da ljudi to obicno skinu sa nekim alkoholom (acetonom obicno), ali ja bih da to vratim u fabricko stanje, pa ne znam da li bi mi mozda bilo bolje da ih sredim acetonom pa smirglom pa crna farba ili da kupim na internetu nove (naravno kopije) ?