Autor Tema: Farbanje-savjeti,trikovi...  (Pročitano 34719 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #20 poslato: Septembar 21, 2013, 08:13:17 posle podne »
 :30 Drugari , imam jako lose ofarban auto , tj. narandzinu koru i par podliva ... Opalio sam jedan rucni polir i vizuelno za dva posto se popravilo ... Da li ima spasa ili da tako vozim , posto za farbanje iznova jok pare ...
Sve bih sam radio , ako treba i pet puta da ponovim ... Hvaaala ...  :39
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

TTS

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2013, 08:29:20 posle podne »
Vodobrusni P2000,išmirglaš lagano koru dok ne bude ravno uz dosta,dosta vode,3M polir pasta sa zelenim čepom,prvo sa njom,poslije nje 3M polir pasta sa žutim čepom,na kraju 3M polir pasta sa plavim čepom i bude ko špigla. Naravno to radiš sa polir mašinom,a ne ručno i treba ti ovakva polir mašina,a ne ona s pijace...

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #22 poslato: Septembar 21, 2013, 08:43:30 posle podne »
E hvala  :46 , a sta je 3M polir pasta , mislim pitacu i u farbari , nego bolje da mi se smejete vi sa vw-a nego matorac u farbari  :39
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Zrnojed

  • Gost
Re: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #23 poslato: Septembar 21, 2013, 08:48:55 posle podne »
3M su najbolje,ali i najskuplje paste za poliranje. Mozes da trazis i Farecla paste,i one su dobre,a jeftinije od 3M. Moras da pazis na granulaciju paste,ima raznih ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

TTS

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #24 poslato: Septembar 21, 2013, 08:49:54 posle podne »
Evo ovo ti treba



Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #25 poslato: Septembar 22, 2013, 12:02:39 pre podne »

@zorancile, odlican ti audi ispao za moje oko, opisi malo kako si radio ovo je metalic boja? je si polirao posle lakiranja i tako objasni malo ako ti nije problem!


Jeste metalik je. Ljuštio mu se lak na zadnjim levim vratima i gepeku pa je uglavnom zbog toga farban.
Pošto nisam do sad farbao automobile slušao sam savete profesionalaca: prvo sam zagitovao na dva tri mesta neka sitna oštećenja, pa šmirglom 150 sa vibracionom mašinom prešao ceo auto. Tamo gde se ljuštio lak skinuo sam ga kompletnog a ostale delove samo matirao. Obrisao sam sve antisilikonskim odmašćivačem, zatim sam dvokomponentnim Body špric gitom ofarbao ceo auto, pa onda ošmirglao vodenom šmirglom 1000. Opet sam ga odmastio, pa ofarbao bazom pa posle 15 minuta bezbojnim lakom.
Hteo sam da ga celog ispoliram na kraju ali su mi majstori rekli da nema potrebe da se mučim jer dobro izgleda i da neću dobiti skoro ništa poliranjem. Rekli su mi da ga ni mnogi profesionalci ne bi tako lepo ofarbali.
Ipak sam morao da popravim dva mesta gde sam napravio muzge sa bezbojnim lakom, nezgodno je jer se ne vidi koliko je naneto pa je procureo. To sam popravio vodenom šmirglom 1000 i nekom polir pastom , ali tek posle nekoliko dana jer su mi rekli da ne diram dok je svež. Ta mesta niko nije primetio da su popravljana, a mnogi ljudi su ga zagledali pošto ga sad koristim kao da je moj dok moj Golf ne bude gotov.


Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #26 poslato: Septembar 28, 2013, 09:35:09 posle podne »
drustvo, ima li neko predstavu koliko bi kostalo farbanje golfa 2 sa 5 vrata bez krpljenja, samo sitnija ostecenja, zanima me okvirno cena jer je auto zaista dobar a ima estetske ogrebotine i ulubljenja

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #27 poslato: Septembar 30, 2013, 12:11:44 pre podne »
mat.+ruke 350-500e , sve preko toga je mnogo ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže s.radonjic

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Age: 47
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +15/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #28 poslato: Septembar 30, 2013, 12:41:09 pre podne »
Cena ti zavisi i od samog materijala.Mozes da trazis BODY i da prodjes jeftinije,a mozes i HECKER pa da kosta djavo ipo.U principu,ruke su ti oko 70 eura po delu sa materijalom.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #29 poslato: Decembar 11, 2013, 02:47:39 pre podne »
Ljudi, čime tretirati površine koje na kojima ima rđe a nemoguće ih je očistiti? Unutrašnji pragovi, džepovi u blatobranima itd.

I još nešto, koja je najbolja procedura za mesta koja su ostrugana do metala, blatobrani i patos uglavnom, koja sredstva, zaštita, koliko slojeva čega, kojim redosledom itd  :) ?

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #30 poslato: Decembar 11, 2013, 11:56:33 pre podne »
nepristupacna mesta najbolje sipaj antirost u pistolj i uspricaj u 3xpo4-5 sati razmaka i ostavi dva dana ima sve da ti pobeli ,ofarbaj preko toga osnovnom , a zatim naulji dobro ili zali voskom ...

mesta ostrugana do metala : ocistiri smirglom rdju sto bolje , naneti antirost , kada pobeli obrisati suvom ili vlaznom krpom , naneti u krpu razredjivaca pa ponovo vlaznom krpom obrisati , ofarbati nitro osnovnom ili epoksijem (dva sloja kompresor po pola sata pauza), po potrebi gitovati , smirglati , antisilkom prebrisati , spric git u dva sloja sa razmakom pola sata vodenom  smigrlati , oprati dobro ostatke prasine , lakirati... najbitnije dobro ocistiti lim ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #31 poslato: Decembar 11, 2013, 12:41:08 posle podne »
Hvala brate  :26

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #32 poslato: Januar 10, 2014, 07:48:53 posle podne »
ljudi treba mi pomoc od iskusnih lakirera
desava mi se to da prilikom farbanja bilo da se farba bazom ili 2k bojom da mi konacni rezultat nije zadovoljavajuci, problem je u tome sto mi boja se ne "razlije" da valja nema onog "ogledalo" efekta, znam da nisam vican pa da mi to bude bas ogledalo, al me buni i to sto npr farbam vrata auta, na jednom djelu se nazire ogledalo efekat, dok na drugom djelu je sve nekako "grbavo" probao sam da uslikam ali telefon to ne moze da zabiljezi kao oko sto to vidi! znam da je do mene problem neki samo ne mogu sam sa sobom da raskrstim sta pogresno radim!  :30
 mahac

Zrnojed

  • Gost
Re: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #33 poslato: Januar 10, 2014, 08:52:23 posle podne »
Mozda nijesi špric kit poravnao dobro?

Učukano s telefona


TTS

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #34 poslato: Januar 10, 2014, 10:36:27 posle podne »
Špric kit odradiš prvo na šlajfericu sa P500 na suho,poslije na vodu sa P800 za akril ili P1000 za baza-lak. Kad farbaš gledaj da ti je lepeza na šprici otprilike široka oko 20cm. Prvu ruku miješaš farbu (ili lak) na gusto,tj staviš samo boju i učvrščivaš,drugu ruku razrijediš sa razrijeđivačem 5%,a treču razrijediš sa 10% razrijeđivača i zaliješ ga (neče curiti jer ga drže prve dvije ruke). Između svake ruke sačekaš otprilike 45 minuta na standard učvrščivaču,a na brzom oko 20-25 minuta. Ima da se sjaji ko pasija muda,kad tako odradiš. Ako hočeš da izbijaš komšiluku i dušmanima oči sa sjajem,5 dana poslije farbanja prešmirglaš cijeli auto na P2000 ili P3000 na vodu i ispoliraš ga. Tako ja radim.  :46

Zrnojed

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #35 poslato: Januar 10, 2014, 10:48:57 posle podne »
E ovo mi je trebalo! A reci mi koliko slojeva špric kita ? Mora da bude špric kit na cijeloj površini koja se farba?
Šta ako se ukaže metal? Biće šareno?

TTS

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #36 poslato: Januar 10, 2014, 11:07:39 posle podne »
Ja ga obično stavim u tri ruke na debelo i nikad nije izbilo. Možeš i na duži način da baciš prvu ruku,kad ošmirglaš nju šlajfaricom i na vodu sa P800,ako je gdje pokazalo,onda baciš još jednu ruku na rijetko i to prešmirglaš na P1000 samo na vodu lagano da se zagladi...
Da napomenem,ja prije špric kita obično stavim prajmer ili tečni kit,tako da je mogučnost da šmirglajuči dođeš do metala ravna nuli.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2014, 11:26:16 posle podne »
Može neka slika tog tečnog kita?

TTS

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #38 poslato: Januar 10, 2014, 11:34:44 posle podne »

Evo ti slika od BODY-ja imaš i od drugih proizvođača,ovu sam skinuo na brzinu,prem da je i ovaj dobar,radio sam s njim...

Zrnojed

  • Gost
Odg: Farbanje-savjeti,trikovi...
« Odgovor #39 poslato: Januar 10, 2014, 11:47:43 posle podne »
Velika hvala ;)