Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 635901 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1280 poslato: Jul 12, 2012, 11:15:56 pre podne »
doox poenta je optimizovanje.
npr ti mozes da ukljucis full detalje, a da shejderi zakolju igru.
ili npr u igri iskljucis bloom i ona progleda
imas igre gde se full detalji maltene ne razlikuju od medium settings
ne mozes tako globalno da kazes

ja sam imao gore navedene procesore i samo samo se otvorio za gtx560se i da ti ne kazem da mi vecina igara radila na 74fps na auto settings, 23.5" na 1920x1080
i vise nego dovoljno
nije prica koji je bolji racunar, naravno da je to i5, vec da se ima 200e sta uzeti.
konkretno, da li uzeti nov polo 1.2 ili malo stariji, ali sa jacim motorom i vise opreme
« Poslednja izmena: Jul 12, 2012, 11:17:43 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DoooX

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Mk2 1.3GL
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1281 poslato: Jul 12, 2012, 12:28:15 posle podne »
To je vise i do neta ali sto se tice kompa probaj da mu pustis Crysis 2 ili Assassins Creed Revelations, Batman: Arkham Asylum ili Metro 2033 na max rezoluciji i full detaljima, pa ce i5 i grafika novije arhitekture da dodje do izrazaja sigurno dok ce starije masine da stucaju (daleko od toga da je 5850 bezveze ali definitivno stari). Znam kako je to kod mene na i5 i kako je bilo na prethodnim kompovima pa zato i kazem.

i uvek vazi ono, sta, ko i kako voli da igra(dal su svi detalji na max, da li voli visoko zahtevne naslove i sl.) ...
Izvini ,o cemu pricas? Moja stara konfiguracija(775 socket) gura na high I ac revelations I crysis 2. Sta ce to bolje da pogura i5 na monitoru od 22" I full hd, od neke starije varijante?
"Gurati" i raditi tecno bez ikakvog stucanja iznad 60FPS nije isto.

Slazem se da nista toliko razlicito nije izmedju Ultra i nizim podesavanjima za igranje ali sto se tice testiranja novije masine ce bolje da podnesu takva visoka podesavanja, to je moja poenta.. a auto podesavanja su vecinom Medium - High(zavisi opet od igre). Bilo kako bilo ko ne planira da upgrade-uje komp svake godine moze slobodno i da uzme stariju verziju racunara. Sve po ukusu i potrebama..

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1282 poslato: Jul 12, 2012, 03:09:18 posle podne »
Mislio sam da radi tecno,a ne da gura,pogresno sam se izrazio.Kao sto kaze Wele treba optimizovati,dzabe i5 ili i7 serija i ddr3 memorija-ako nije uskladjen FSB ploce,procesora i memorije.Mozes da puknes para i para,a da komp ne radi onako kako se ocekuje od tih komponenti.
« Poslednja izmena: Jul 12, 2012, 03:16:25 posle podne od strane topmarko »

Van mreže DoooX

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Mk2 1.3GL
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1283 poslato: Jul 13, 2012, 02:15:27 pre podne »
Mogo sam ja na mom starom Athlonu da stelujem FSB do sutra i i dalje bi mi isto radio komp..Ali recimo za GTA 4 primer kakav god komp da se ima on nece da radi bez problema dok se ne sredi sa patchevima i slicno, jer je sama igra generalno lose optimizovana, ima tu i drugih naslova..Uglavnom nebitno vec sam rekao sta sam mislio.

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1284 poslato: Jul 13, 2012, 10:43:55 pre podne »
60 FPS je premasheno odavne. Aj da kazemo da mozemo da primetimo vishe od proseka i tada vidimo plafon 70 FPS. Za detalje nisi u pravu, ni sa i5 nece da ti po dif stavi vece detalje  instalacija nego sa mojim q9505. Zelim samo da ti kazem da ti je q6xxx pandam sadashnjoj i5 generaciji, q9xxx sa najjacim modelom q9600 i sa 12MB kesha najjaci model cpu bio koji si mogao da kupish za 775. I hocu da ti kazem da radi fenomenalno i dalje, bez secenja, full detaljima i pruza ti zadovoljstvo u igri, ali realno od srca.

  A to da mogu da igram sa smanjenim detaljima i shederima ma ne zanima, zashto sam uzimao ovo sve?

Van mreže DoooX

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Mk2 1.3GL
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1285 poslato: Jul 13, 2012, 10:49:41 posle podne »
Vecina igara moze sasvim lepo i da radi sa dobrim Intelovim DualCore-ovima. Igre koje traze cetiri jezgra nisu jos toliiko uzele maha ali ih ima. Tako da sto se tice igara ok je, sto se tice programiranja i razne video obrade tu se zna da nova arhitektura donosi poboljsanje vise nego prethodna.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1286 poslato: Jul 13, 2012, 11:22:47 posle podne »
ako sme da se zna cime se vas dvojica bavite.. ili sta ste po struci? lollol
lollol

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1287 poslato: Jul 14, 2012, 02:16:15 posle podne »
vidiš da su gejmeri lollol
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1288 poslato: Jul 14, 2012, 02:43:55 posle podne »
60 FPS je premasheno odavne. Aj da kazemo da mozemo da primetimo vishe od proseka i tada vidimo plafon 70 FPS. Za detalje nisi u pravu, ni sa i5 nece da ti po dif stavi vece detalje  instalacija nego sa mojim q9505. Zelim samo da ti kazem da ti je q6xxx pandam sadashnjoj i5 generaciji, q9xxx sa najjacim modelom q9600 i sa 12MB kesha najjaci model cpu bio koji si mogao da kupish za 775. I hocu da ti kazem da radi fenomenalno i dalje, bez secenja, full detaljima i pruza ti zadovoljstvo u igri, ali realno od srca.

  A to da mogu da igram sa smanjenim detaljima i shederima ma ne zanima, zashto sam uzimao ovo sve?
uzimao si da bi ti u cs-u fps bio zakucan na 100  biggrin biggrin
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže dudjaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 SR
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1289 poslato: Jul 14, 2012, 06:59:25 posle podne »
Otvori kuciste racunara na ploci ces videti bios bateriju izvadi je na 5 sekunde i vrati je pre toga iskopcaj strujni kabal......Nakon zavrsenog procesa ponovo vrati struju u komp......Pokreni racunar udji u bios pogledaj HDD dali je citljiv model.U koliko jeste samo izadji iz biosa i sacekaj da se masina pokrene.Ako ga ne vidi onda mozes slobodno da reklamiras proizvod ukoliko je u garantnom roku ukoliko nije u kesi pa u kontejner  bicedobro

E sad spasavanje podataka  clap uslov je da hdd bude detektovan od strane biosa  biggrin
Idi na google iskucaj ACTIVE BOOT DISK TORRENT nakon toga skini fajlove i narezi sliku ISO na CD ili DVD u zavisnosti od verzije koju si odabrao.....

Nakon toga udji u bios aktiviraj da prvi butabilni uredjaj bude cd/dvd i nakon toga restartuj racunar....

Pokrenuce ti se novi prozor bas kao kad instaliras sistem....Nakon toga odaberi bilo koji taster i odaberi od ponudjenih opcija povracaj fajlova snacices se vec.....Ubaci flesku u racunar ili eksterni hard i kreni sa kopiranjem....U trenutku kada odaberes dugme za povracaj fajlova svi fajlovi sa hard diskova bice prikazani i kopiras ih pomocu metode copy-paste......

Ps proveri signalne kablove do hard diska i strujni kabal do hard diska(kabli napajanja)!!!!!  jaja
Dok nam je predsednik bio bravar sva su nam vrata bila otvorena!!!!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6695
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1290 poslato: Jul 15, 2012, 01:52:52 pre podne »
izvini, ali sa kim se ti svadjas?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1291 poslato: Jul 15, 2012, 09:42:26 pre podne »
60 FPS je premasheno odavne. Aj da kazemo da mozemo da primetimo vishe od proseka i tada vidimo plafon 70 FPS. Za detalje nisi u pravu, ni sa i5 nece da ti po dif stavi vece detalje  instalacija nego sa mojim q9505. Zelim samo da ti kazem da ti je q6xxx pandam sadashnjoj i5 generaciji, q9xxx sa najjacim modelom q9600 i sa 12MB kesha najjaci model cpu bio koji si mogao da kupish za 775. I hocu da ti kazem da radi fenomenalno i dalje, bez secenja, full detaljima i pruza ti zadovoljstvo u igri, ali realno od srca.

  A to da mogu da igram sa smanjenim detaljima i shederima ma ne zanima, zashto sam uzimao ovo sve?
uzimao si da bi ti u cs-u fps bio zakucan na 100  biggrin biggrin

Trenutno igram css, cs sam prestao pre 3+ god. Inace u css mi je 32/32 serveru 300 fps, padne nekada I na 200 al jbg. Probaj CSS, dodji kod nas na srv. Imash I igru da skinesh i patch ako ti treba kod mas na 4umu...

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1292 poslato: Jul 15, 2012, 09:52:16 pre podne »
Vecina igara moze sasvim lepo i da radi sa dobrim Intelovim DualCore-ovima. Igre koje traze cetiri jezgra nisu jos toliiko uzele maha ali ih ima. Tako da sto se tice igara ok je, sto se tice programiranja i razne video obrade tu se zna da nova arhitektura donosi poboljsanje vise nego prethodna.

Rendering da... Sve novije igre imaju multicore rendering. A I7 ima jedinu mogucnost vise od mog je spajanje jezgra radi povecanja radnog takta. Ali da vas ne davim...


@ cs je ati 9200 se I nvidia 5200 furalo na 100 fps. A ko se seca far cry 1. Dela zna da je ati 9800 pro mogao duplo vishe od nvidie...

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1293 poslato: Jul 15, 2012, 02:30:39 posle podne »
@elite011 hvala na pozivu.. igrao sam ja .. ali samo cs.. css mi se nije svidjao nikada.. ne znam sto a zato ga nisam ni igrao mnogo puta..
mada dok sam igrao cs.. trudio sam se da igram sto ozbiljnije i profesionalnije, sa nekim klanom itd.. medjutim bez nekog posebnog uspeha... imao sam jedan klan nas 5, mozda smo igrali godinu dana i raspad.. ne moze.. nemam dovoljno ozbiljnih ovde kod mene da bi napravili ozbiljan klan.. uvek mi hvalio jedan prokleti igrac i zato sam i prestao  biggrin
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže DoooX

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Mk2 1.3GL
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1294 poslato: Jul 15, 2012, 09:12:50 posle podne »
Vecina igara moze sasvim lepo i da radi sa dobrim Intelovim DualCore-ovima. Igre koje traze cetiri jezgra nisu jos toliiko uzele maha ali ih ima. Tako da sto se tice igara ok je, sto se tice programiranja i razne video obrade tu se zna da nova arhitektura donosi poboljsanje vise nego prethodna.

 A I7 ima jedinu mogucnost vise od mog je spajanje jezgra radi povecanja radnog takta.

Mislis HyperThreading (iskoriscavanje Virtuelnih jezgara kada je to potrebno pri jacoj upotrebi) ?

A evo ti i prave razlike. http://www.anandtech.com/bench/Product/50?vs=287
Igre tu i tamo, ostalo sve vidis i sam. nije dzabe Sandy Bridge :p.

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1295 poslato: Jul 16, 2012, 04:08:20 posle podne »
Aj sada skrolaj malo gore pa vidi da sam ga poredio sa trenutnim i5 ne i7...  I pricali smo o ceni koliko kosta ploca za i5 sa i5 cpu a koliko da kupis stari q9xxx plus 775 plocu. A kada budem menjao komp (nadam se uskoro) znam sta cu uzeti novo...

 A koristim taj komp kucni za igru najvishe. Inace moj notebook je sa i5 (lenovo x220) koga moja desktop mashina dere, vga ne racunam... Jedino za bolje performanse bih mozda pozeleo trenutno OS na SSD i to SLC.

Van mreže DoooX

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Age: 33
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Mk2 1.3GL
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1296 poslato: Jul 16, 2012, 09:43:03 posle podne »
Aj sada skrolaj malo gore pa vidi da sam ga poredio sa trenutnim i5 ne i7...  I pricali smo o ceni koliko kosta ploca za i5 sa i5 cpu a koliko da kupis stari q9xxx plus 775 plocu.
Citirao sam ono sto si zadnje napisao, znaci za i7... a i poredjenje sa i5 2500k je maltene manje vise isto(samo taj hyperthreading za programe). Jedina razlika je u ceni procesora a ploca za sandy bi trebala da bude kvalitetna ako se jure performanse a budzet verzija moze da bude mnogo slabija svakako a i da lepo odgovara za nekog kome OC nije vazan.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1297 poslato: Jul 17, 2012, 07:32:27 pre podne »
vas dvojica bi mogli da prebacite diskusiju na PM.
lollol

Van mreže elite011

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 3 1.8 8v multipoint
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1298 poslato: Jul 17, 2012, 10:46:54 pre podne »
Mislim da je nash razgovor veoma dobar, ostali mogu sebi pronaci neku preporuku ili savet iz svega ovoga sto smo pisali. Ako te nije mrzelo ponudili smo im reshenje da ustede novac i to duplo...

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1299 poslato: Jul 17, 2012, 11:22:24 pre podne »
sta je po vama bolje?  ovo http://itsvet.com/proizvod/intel-i5-760-2.8ghz-8mb/comp_comp_cpu/46/406
 
ili ovo http://itsvet.com/proizvod/intel-core-2-quad-q9550-2.83ghz-1333mhz-12mb-/comp_comp_cpu/46/309
 
ovaj gore je novija varijanta,sa manje kesha,a ovaj dole je stariji sa vise kesha,iste su im brzine.