Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 636174 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #820 poslato: Januar 19, 2012, 05:24:57 posle podne »
niko ništa drug nije diro, komp je kod mene 4 godine, sistem sam uradio prije par dana, znaci komplet formatiranje zbog tog sto sam mislio da je neki virus sto se gasi, al on ponovo se gasi. vidjecu dalje sta ce biti, bit cete obavjesteni ako bude sta novo.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #821 poslato: Januar 20, 2012, 02:15:38 posle podne »
samo da javim, @wele svaka cast, ipak mi je prekidac za paljenje pravio problem, dobije spoj nakon nekog vremena i sam ugasi racunar, samo ne znam sto nije dolazila ona opcija da izaberem sta da uradi. al nema veze, sređeno je sad to. hvala i ostalim forumasina na predlozima. alealeee clap

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #822 poslato: Januar 20, 2012, 11:42:12 posle podne »
momci treba mi mala pomoc, kupio sam danas misa koji se povezuje preko wifi, posto ga koristim na mini hp laptopu i nemam cd-rom, prekopirao sam drajvere na flash i pokrenuo sa flash-a autorun, instalirao sve i mis se sam povezao i sada radi. problem (ako je to uopste problem) je sledeci, kada se zakacim na internet preko wifi on se automatski diskonektuje, a kada se otkacim sa neta (skinem sa wifi on se sam konektuje i opet radi.
Mene zanima da li je moguce u isto vreme da koristim i misa i internet preko wifi?

evo linka o kom se misu radi http://www.mid.gov.me/rubrike/Novosti_ICT/107984/Bezicni-mis-kojem-ne-treba-USB.html

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #823 poslato: Januar 21, 2012, 04:56:57 pre podne »
Mislim da ne moze, jer je preko wifi-a. Da je preko bluetooth-a onda ne bi bilo problema, ali posto je wifi u pitanju onda ne moze. To ti dodje isto kao da imas 2 wireless konekcije, sto je nemoguce, ber koliko ja znam...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #824 poslato: Januar 21, 2012, 10:15:21 pre podne »
samo da javim, @wele svaka cast, ipak mi je prekidac za paljenje pravio problem, dobije spoj nakon nekog vremena i sam ugasi racunar, samo ne znam sto nije dolazila ona opcija da izaberem sta da uradi. al nema veze, sređeno je sad to. hvala i ostalim forumasina na predlozima. alealeee clap
Extra... baš me interesovalo šta je jer nije mi padalo ništa više na pamet. A koliko sam znoja i krvi prolio kad mi se desila jednom takva situacija dok nisam izvalio da &"%*"#%& kućište pravi problem. Najjači kvar mi je bio kad je reset dugme na kućištu zalepilo i stalno resetuje računar, ali se pokazuje kao neće da se bootuje. Od tad svaki računar se testira VAN kućišta :)

Nikola pravo čudo taj miš samo ne znam čemu smeta USB dodatak od 1cm :)
Pokušaj sa WL ruterom to bi trebalo da radi. Ili bežičnu karticu na računaru da podesiš kao AP ako može
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #825 poslato: Januar 21, 2012, 11:16:01 pre podne »
ma kada sam ga kupio mislio sam da ima usb dodatak, tako mi je i prodavac rekao, medjutim kada sam ga otvorio u uputstvu pise da se povezuje na vec postojecu wifi mrezu, a imam 3 usb porta na laptopu tako da bi mi odgovaralo da ne zauzmem jos jedan zbog misa, ali ako ne uspem vraticu ga, ujak mi je rekao da je povezao wifi stampac na isti nacin i da je moglo u isto vreme i stampac da radi i na net da se zakaci

Van mreže marko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 35
  • Lokacija: Jabuka, Pancevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 Gl
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #826 poslato: Januar 23, 2012, 10:20:36 pre podne »
Ljudi imam idalje problem oko brujanja ventilatora, kada sam postavio ovo pitanje wele mi je predlozio da ocistim komp od prasine i da podmazem osovinice na ventilatorima. Sve sam ocistio i podmazao osovinice na ventilatorima napajanja i procesora ali na grafickoj nisam mogao jer je u nekom svom kucistu i ne moze da se skine.
A izgleda da je cela buka dolazila bas iz ventilatora graficke jer kad ga zaustavim prstom brujanje prestane.
Graficka je ATI Radeon 9600 stara je 7,8 godina, mislim da ne mogu da zamenim sam nego moram da nosim u neki servis na zamenu.
Koliko bi kostala zamena ventilatora u servisu, da znam okvirno, da me ne oderu?
www.kupindo.com/Graficke-kartice/9846689_ati-radeon-9600-pro   slika sa neta

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #827 poslato: Januar 23, 2012, 10:55:02 pre podne »
vise bi kostalo nego ista takva koja radi.. ako hoces "cigansko" resenje koje sam ja cesto radio..
uzmi najobicniji ventilator za kuciste od 100 kinti u prvoj radnji za kompove i stavi ga sa gornje strane graficke.. ovom dole izvuci napajanje ... gotovo .. za office, filmove i slicne drangluje ce da radi
lollol

Van mreže marko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 35
  • Lokacija: Jabuka, Pancevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 Gl
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #828 poslato: Januar 23, 2012, 11:05:01 pre podne »
Mogu i tako da uradim nije ni to lose. Samo koliko veliki vent da stavim, onaj najveci ili neki malo veci od ovog sto sad na grafickoj?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #829 poslato: Januar 23, 2012, 11:19:19 pre podne »
mislim da je obican 80mm.. otprilike je sirine kartice i samo ga nasloni na deo gde je ispod ovaj
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #830 poslato: Januar 23, 2012, 11:48:07 pre podne »
Jeste da je priručno rešenje, ali je dobro. Pripazi kako ćeš da pričvrstiš ventilator i ne pomeraj kućište :)
Ne isplati se menjati ventilator na toj grafičkoj jer je jako teško naći baš takav koji konstrukciono odgovara tvom tipu.

Grafiku možeš sam da zameniš, jednostavno je. Ako hoćeš slikaj poleđinu računara, pa ću ti objasniti korak po korak kako da je zameniš. 5min posla.

80 i 120mm su standardi običnih ventilatora
« Poslednja izmena: Januar 23, 2012, 11:53:35 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže marko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 198
  • Age: 35
  • Lokacija: Jabuka, Pancevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 Gl
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #831 poslato: Januar 23, 2012, 12:54:49 posle podne »
Videcu da kupim od 80mm vise bi mi odgovarao neki od 60mm, zalepicu ga silikonom za alu deo na grafickoj. Povezem onaj mali dzek i to je to. Zalicu silikonom i jedno peraje starog venta, cisto da se ne bi vrteo kad radi ovaj veci.

Hvala na pomoci

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #832 poslato: Januar 23, 2012, 02:02:33 posle podne »
ne ne ne nemoj da frankestajnises kad nema potrebe... znaci onaj dzek na grafickoj ti je napajanje ventilatora i samo izvuces ... ostaje ti pasivno hladjenje..
novi ventilator se po standardu kaci na isti prikljucak kao i cd/hard disk itd.. nema sta da prevezujes i prespajas..  samo ga spustis sa gornje strane, vidis da ne udara u nesto i to je to
lollol

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #833 poslato: Januar 24, 2012, 09:45:06 posle podne »
treba mi pomoc oko izbora eksternog hard diska....pa da pitam ovde da ne otvaram novu temu za dzabe..
jel ima neko iskustva u vezi ovih hard diskova?? .. treba mi preporuka mozda budem uzimao, ne znam...
i intresuje me mozda jel znate, ako se ovaj obican hard disk iz kompa ostavi da stoji (van kompa).. jel mogu da se izbrisu podaci sa njega nekako (sami od sebe)?
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Zrnojed

  • Gost
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #834 poslato: Januar 24, 2012, 10:09:24 posle podne »
Uzmi bilo koji,svi rade svoj posao. Gledaj da dobijes vise prostora za sto manje para.
Ne! osim ako ga izlozis jakom magnetnom polju.

Van mreže Plazma

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci, Zemun
  • Karma: +9/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #835 poslato: Januar 25, 2012, 07:37:09 pre podne »
Podaci nece nestati, ali ga mozes ostetiti.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #836 poslato: Januar 25, 2012, 09:12:57 pre podne »
teoretski ne... u praksi ne znam sta bi bilo da ga ostavis tipa 10 godina u ormaru... znam da sam nalazio neke prapotopske diskove koji su cucali 5-6 godina i radili su sa sve podacima.
imas varijantu da samo nakacis hdd i drzis ga u ormanu... meni stoji tako hard sa slikama i slicnim, na koji lupim backup jednom u par meseci
mozes obican hdd i usb fioku... ok varijanta ako stalno nesto dodajes/brises a retko kad nosis van gajbe
i imas usb hddove koji izadju 10-20e skuplje (ja mislim) i nosakas gde oces
lollol

Van mreže Plazma

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci, Zemun
  • Karma: +9/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #837 poslato: Januar 25, 2012, 01:45:12 posle podne »
OK je u fiokama, ali bez fioke ne preporucujem. Dovoljno je jednom da padne i ode  mast u propast  biggrin

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #838 poslato: Januar 25, 2012, 02:08:06 posle podne »
Momci, shta radite sa opremom kojoj je isteko rok trajanja??? Imam neki crt monitor iz 98, neki printer hp-ov iz 2000, neka stara napajanja, riknute adaprete....i tako neki lom koji mi samo zauzima mesta... stajalo je to godinama, varijanta mozda zatreba nekada, ali zaista vec neko vreme ne mogu da ih gledam... Da ih bacam u kontejner za djubre necu, pa sad pitam jel ima neko ko prikuplja i reciklira taj otpad??? Nemam nameru da profitiram, tj ne ocekujem novcanu nadoknadu za taj krsh, al necu da zagadjujem zivotnu sredinu ;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #839 poslato: Januar 25, 2012, 02:16:18 posle podne »
stavi pored kontejnera i oticice na reciklazu, veruj mi  lollol
lollol