Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 636593 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #620 poslato: Oktobar 09, 2011, 05:33:25 posle podne »
iskreno najbolje pozovi nekog ko se zezao oko toga vec i gledaj kako ga rastavlja-sastavlja i cisti za sledeci put... nikakva nauka, ali ako zapne na pola a nemas komp da pitas za pomoc ili ne moze daljinski u skripcu si. ako ti ne pali ni bios moze da bude od igle do lokomotive
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #621 poslato: Oktobar 09, 2011, 07:05:21 posle podne »
To nema veze sa virusom jer ne dobijaš ni inicijalizaciju kompa kao što reče Boban
Kad monitor nema signal može da bude jako puno stvari, redom najčešće:
Grafika, ploča, bilo koja komponenta na ploči koja je blokira svojom neispravnošću, slabo napajanje, loši kablovi
Proveri da li sve stoji na svom mestu. Vidi da se fizički nije izvukao neki kabla ili iskočila grafika iz slota, ali najbolje ti je da računar odneseš u servis jer ovako možemo do zauvek da nagađamo, a ti pretpostavljam nemaš rezervni komp i znanje, pa da izmenjaš komponente i nađeš gde problem.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #622 poslato: Oktobar 09, 2011, 07:05:23 posle podne »
Malopre mi rece zena da je jutros prvo izbacio nesto oko sistema na crnom ekranu sa belim slovima i trazio Enter. Medjutim zabagovao je bas tu i nije hteo da reaguje ni na sta. tada je iskljuceno dugme sa naponom pozadi i od tad je kako je sad. Nepogazuje nista.
Boban-Rus

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #623 poslato: Oktobar 09, 2011, 07:07:56 posle podne »
Ma imam jos jedan sa kog sad pisem, kucni cisto za te stvari. A o kome pricam je moj licni komp gde su mi i neke stvari oko posla i slicno.... isto stacionarni.
Boban-Rus

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #624 poslato: Oktobar 09, 2011, 07:18:08 posle podne »
Ja sam imao dva slucaja kada je racunar vrteo ventilatore itd a nista nije bilo na ekranu...I u oba slucaja je crkla ploca  boodala

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #625 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:03:28 posle podne »
Dzabe ti kad nisi to radio ranije. U principu se svodi na izmestanje komponenti, ako su isti standard i onda vidis u kojoj kombinaciji proradi.
Ali ako nisi iskusan u tome pravac servis.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #626 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:51:02 posle podne »
ajde ne mrzi me da iskucam... ali na svoju odgovornost ... da moze quote ako opet naleti slicno il c/p u topic posebno  bleh

alat:
srafciger
usisivac
stara cetkica za zube
opciono:
tekucina po izboru za majstora

postupak:
ugasi komp
otvori kuciste sa desne strane gledano odpozadi...ako vidis samo lim a ne i brdo komponenti otvori sa "druge" desne strane
ako je prepuno prasine usisivac u ruke i lagano pokupi.. pazi da ne priblizavas suvise da ne otkine nesto sa ploce i sl.
na sred srede treba da bude veci ventilator.. tu je procesor.. ako vidis ispod ventilatora "vunu" to je potencijalni uzrok #1. savet da necim "otcackas" dok drzis usisivac blizu, od toga ce da proradi.. ako pregreva ima korak B
graficka je prva vodoravna kartica ispod procesora (svi opisi su generalni, ako si u 1% slucajeva sa "specijalnim" rasporedom jbg) ... prodji oko nje usisivacem kolko mozes
probaj makinu dal radi... ako radi super.. ako ne, idemo dalje
zagasi makinu opet (savetujem da izvuces kabal napajanja uvek, za slucaj gremlina)
izvadi graficku... kad gledas komp otvoren komp ispred sebe ima sa desne strane zabicu,pipak ili sl. koji mora da se povuce/stisne da bi izasla... vuci za sredinu i lagano.. ne treba da napominjem da kablove raskacis prvo sa druge strane
sa donje strane je ventilator... ako je prljav isti postupak kao za procesor.. ja obicno "varam" pa naslonim deo cevi usisivaca kod lopatica da krene da okrece sam od sebe i usisava.. obicno je dovoljno
dok je graficka van, usisaj gornji deo, najlakse je sve te stvari sa dosta lemova cistiti cetkicom za zube.. nece da izgrebe , krpa bi se samo zakacinjala o njih... od ventilatora hoce da pregreje, od kontakata da prespoji
nadji elektrolite na ploci i vidi da nisu nabubreli... obicno su grupisani oko procesora. ako jesu mogu teoretski da se menjaju, u praksi se menja ploca cela cesce ...
cetkicu u ruke i ocisti plocu kolko moze.. opet sve lagano... bitniji je gornji deo, kod procesora, rama i sl.
povadi sve ostale kartice ispod graficke... obicno tv-tuner, zvucna i sl... mozda nemas ni jednu, nemoj da te zbuni
sastavi samo sa grafickom, probaj
ako nece a imas 2 ili vise modula rama probaj da vadis jedan po jedan i vidis dal ce komp da proradi
pri dnu ploce ima gomila sitnih kablova ustekano u plocu... vidi da se neki nije iscupao i sl. ako jeste moras da nadjes uputstvo za plocu da vidis gde koji ide... u nekim slucajevima ni ne treba svi da budu bocnuti.. bitno je papirce  biggrin
ako i dalje ne fercera moras da nadjes donatora da probas deo po deo da menjas i vidis od cega ce da proradi...
eto ukratko, mislim da nisam nista kardinalno zaboravio
srecno  alealeee
lollol

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #627 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:02:20 posle podne »
Ujutru ovo na svezu glavu pokusavam da reanimiram. problem je u tome sto je taj komp sklapan u Moskvi po mojo porudzbini rucno pre nekih 6 godina. A ovaj drugi isto tako samo sa dosta manje snage i u Ivanjici,pa je pojacan prosle godinr na koliko je to bilo moguce. Posle operacije sutra kad ustanem javljam rezultate. Guarani posebno hvala, a i svim ostalim clanovima!!!
Boban-Rus

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #628 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:26:11 posle podne »
ako ima 6 godina i nesto je otislo, moj naiskreniji savet je da ne bacas pare i krpis nego uzmes nov ... cene su toliko pale i padaju da smatraj racunar potrosnom robom
ja sam na poslu od 7 do bar 11 i overavam forum ako negde zapne
lollol

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #629 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:36:41 posle podne »
Otvorio, prasine prakticno da nema. Skinuo tabletu, plocice sa operatcionkom malo protrljao vlaznom maramicom i vratio na mesto. Pregladao sve kablove, sve na svome mestu. Ukljucio i izbacio sve sto mu treba.... ukucao datum i sacuvao i sve zasad steka. Hvala svima. Ma nije on toliko mnogo i radio, a i ima solidnu plocu i video kartu.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2011, 11:48:21 posle podne od strane boban-68 »
Boban-Rus

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #630 poslato: Oktobar 21, 2011, 07:38:51 posle podne »
ljudi, imam problem sa lap topom, u pitanju je HP Pavilion, kada se stisne dugme za paljenje krenu da duvaju ventilatori, i posle par sekundi se utisaju i nista se ne desava, samo trepte dve diode, jedna je za caps lock, a druga num lock-a. Jel zna neko sta moze biti problem. Da napomenem, posle jedno 50 pokusaja paljenja zadnjih par dana, upalio se jednom i radio normalno sve dok ga nisam ugasio, i od tada opet sve isto.
Neprimeren potpis

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #631 poslato: Oktobar 21, 2011, 08:25:45 posle podne »
može biti šta oćeš...
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #632 poslato: Oktobar 24, 2011, 02:54:33 posle podne »
Odsvirao je taj pavilion svoje... Verovatno ploca crkla. koji tacno pavilion?
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #633 poslato: Oktobar 24, 2011, 05:12:40 posle podne »
hp dv5-1125nr
Sinoc sam uspeo da ga upalim i od sinoc radi bez ikakvih problema, samo sto sad ne smem da ga ugasim.  biggrin
Neprimeren potpis

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #634 poslato: Oktobar 24, 2011, 05:27:54 posle podne »
ja imam slican problem. al od kad sam ubacio jos 2gige memorije sve ok. pre sam skidao sve komponente sa ploce  ocistio i vratio i posle bi sve ok radilo

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #635 poslato: Oktobar 24, 2011, 05:44:01 posle podne »
Mana ovih HP-a koliko sam primetio je da se svi pregrevaju jer imaju ocajna kontruktorska resenja u vezi hladjenja. Imam toshibu A500 pored ovog  HP-a koja ima daleko bolje hladjenje. Za HP sam kupio i postolje sa dva ventilatora, medjutim nista ne pomaze, greje se pa greje.
Neprimeren potpis

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #636 poslato: Oktobar 24, 2011, 06:42:49 posle podne »
Svi su tako konstrukciono loše urađeni, FSC, Sony... ali sa druge strane ima i način korištenja i održavanja. Skoro svaki lap koji sam otvorio, a uzrok pregrejavanje bilo je ćebe prašine preko uskih proreza hladnjaka.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže svrle

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2445
  • Age: 35
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +27/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Superb II TDI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #637 poslato: Oktobar 24, 2011, 07:00:17 posle podne »
Meni je uvek na stolu bas zbog toga sto sam upoznat sa posledicama drzanja po krevetima i cebadima, ali ocigledno ni to nije dovoljno da se propisno hladi. Sada ga koristi brat iskljucivo za surf, cim se pusti neki film, pogotovo neki u HD rezoluciji, mozes jaje na njemu da ispeces i pored postolja sa dva 12cm ventilatora.
Neprimeren potpis

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #638 poslato: Oktobar 25, 2011, 03:59:01 pre podne »
Meni je uvek na stolu bas zbog toga sto sam upoznat sa posledicama drzanja po krevetima i cebadima, ali ocigledno ni to nije dovoljno da se propisno hladi. Sada ga koristi brat iskljucivo za surf, cim se pusti neki film, pogotovo neki u HD rezoluciji, mozes jaje na njemu da ispeces i pored postolja sa dva 12cm ventilatora.

najveovatnije je kuler u njemu pun prasine .. ili je zaribao/crkao ..

druga stvar mozda se neko igrao sa set upom graficke pa je overklokovao muski .. ali proveri prvo kulere u kompu .. ti na postolju su kesa ..
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #639 poslato: Oktobar 25, 2011, 04:14:48 pre podne »
Moj je uvek na postolju podignut cak i od stola. Al to je mana svih, iako se redovno otvara i cisti od prasine.... Prelistao sam desetine foruma oko toga u nekih 8-10g unazad pa do danas i nema tu leka. Cak sam na prethodnom lap-topu ima i neki dodatni program za hladjenje, al dzaba. Ugreje se sto rece svrle da jaje ispeces na njemu. Takve su konstrukcije i jbg....
Boban-Rus