Autor Tema: Golf4 TDI 81kw 2000god. velika potrosnja goriva  (Pročitano 1081 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasa0207

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 TDI 81KW
Golf4 TDI 81kw 2000god. velika potrosnja goriva
« poslato: Decembar 11, 2017, 07:00:53 posle podne »
Pa da krenem ovako. Kod mene je auto 5 godina. Kada sam ga kupio testirao sam ga sto se tice potrosnje i kretala se oko 4,5 litara na 100km predjenih. sa veoma laganom nogom na gasu i ne brze od 90 km na satu. 80 prema 20 posto van gradska voznja.
E onda je krenuo problem,druge godine je povecao za 1litar vise neg inace sto mi se cinilo normalno. Trece godine jos jedan litar vec na ono sto je povecao i tako iz godine u godinu dok nije dosla potrosnja sadasnja od 10l na 100km.sto je nenormalna potrosnja za ovaj auto i to trebam uzeti u obzir da sam ga testirao i laganom voznjom do 90km na sat a testirao sam ga i sa agresivnom voznjom oko 160 na sat i sa dugo navlacenje prilikom promena stepena prenosa. Znaci potrosnja je ista kako god ga vozio i bilo gradska bilo medjugradska.
Motor ne trosi ulje. Kada je veliki minus ne upali bas iz prve ali vec iz drugog pokusaja kratkog verglanja lako upali i odmah lepo sastavi. Lepo vuce,bas kada naglo dam gas prilikom preticanja baci malo crnog dima ali nista strasno tako je bilo i pre 5 godina a potrosnja je bila mala.Pregledao sam sva creva goriva i nisam primetio da negde curi nafta.
Da li neko ima ideju sta bi moglo biti problem. Auto lepo radi,cak mi je jedan bosista prokomentarisao kako mi auto jako lepo radi(u sklopu sa radionicom ima i perionicu a ja sam bio na pranje auta a on je prolazio i to prokomentarisao.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2017, 07:03:40 posle podne od strane sasa0207 »