Autor Tema: Ugradnja zadnjih zvucnika  (Pročitano 1830 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MarkoB5.5TDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 48
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Ugradnja zadnjih zvucnika
« poslato: Mart 18, 2017, 01:09:54 posle podne »
Pozdrav ljudi, hteo bih da ugradim zadnje zvucnike u passata posto ih fabricki nemam, a radio u njemu je MCD i cuo sam da on ima izlaze za cetiri zvucnika. Kupio sam ceo komplet za ugradnju pa ako bi neko mogao da me kaze kako i gde idu kablovi bio bih mu zahvala  biggrin

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Ugradnja zadnjih zvucnika
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2017, 02:49:07 posle podne »
Ako hoces da ide bas fabricki (kao sto si i dobio komplet verovatno) onda ovako:

Prvi deo instalacije je u vratima. Mozes da je zamenis celu, ali razumem da je to malo posao veci za nekog ko nije skidao nikad podizac, pa mozes i da raskupusas tu instalaciju koju si dobio i izvadis samo kablove za zvucnike. Vezicama je privezi za postojecu instalaciju, provuci kroz gumu do B stuba i to je sto se tog dela tice.

Drugi deo je od B stuba do podnozja A stuba (suvozaceve desne odnosno vozaceve leve noge).  Treba da skines donju plastiku sa B stuba, plastiku kod nogu, prag i sedista (ako hoces da provuces bas kuda i fabrika, da bi mogao tepih da zadignes). Ako to ne zelis, onda samo skini prag i malo zavuci te kablove pod tepih. Stavis dzek u konzolu, leziste kod nogu i to je gotov drugi deo.

Treci deo je instalacija u tabli. Potrebno je da skines kasetu ispred suvozaca, radio i plastiku ispod volana veliku. Kao sto vidis taj deo instalacije ima jedan braon dzek za radio i dva crna dzeka, odnosno polovine dzekova koji idu levo i desno kod nogu. Provuces te kablove, polovine dzekova spojis sa drugom polovinom koju vec imas u postojecoj instalaciji i udzekas u ovaj drugi deo instalacije ranije pomenut. Zatim izvadis pinove iz braon dzeka koji su za zadnje zvucnike i ubacis ih na odgovarajuca mesta u svom braon dzeku u kolima (mada mozes i da iskoristis komplet instalaciju koju si dobio, prikacis, a svoj braon dzek sklonis negde sa strane, ali sto bi to radio, bolje da bude fabrika :-)  ).

To bi bilo to, nadam se da nisam iskomplikovao previse... :-)
« Poslednja izmena: Mart 18, 2017, 02:54:16 posle podne od strane Nosfaratu »

Van mreže MarkoB5.5TDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 48
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Ugradnja zadnjih zvucnika
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2017, 05:44:47 posle podne »
Hvala ti puno druze, kod tebe sam i nabavio komplet, danas je stigao, sve pohvale za saradnju  thumbup

Van mreže MarkoB5.5TDI

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 48
  • Lokacija: Obrenovac
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5
Odg: Ugradnja zadnjih zvucnika
« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2017, 08:16:42 posle podne »
Nisi nista iskomplikovao tako i volim u sitna creva da znam gde sta ide. Samo me interesuje jos kada budem vraca radio gde mogu da nadjem kod za njega?

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Ugradnja zadnjih zvucnika
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2017, 08:20:54 posle podne »
U knjizi od auta, ako je fabricki radio iz tog auta... i pod uslovom da nije izvadjen iz knjige.
Ako nemas onda mozda i na uredjaju ima upisano ako je vadjrn ili menjan.
I na kraju moze da se dekodira ili nabavi preko ovlascrnog servisa (za ovo poslednjr nisam siguran. Ni da li moze ni da li se placa ni kako ide).
Dekodiranje je 1000din bar kod mene ovde.