Autor Tema: Skripi pa prestane  (Pročitano 18165 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Skripi pa prestane
« poslato: Januar 17, 2013, 08:01:59 posle podne »
Primoran sam da otvorim novu temu iako sam naglasavam " procitao sve teme na 18 strana Odrzavanje i servisi"- sasija vesanje... koje su mogle da imaju veze sa mojim problemom ali nisam se nasao u njima...
Passat b3 u pitanju, znaci kao kod prednjed desnog tocka ili oko serva javlja se povremeno da skripi ama bas kao kad se pojedu plocice pa struze ostatak tela plocice o diskove ( kao lim od lim ili lim od metal ). Znam taj zvuk jer mi se i to desilo pa sam morao nove diskove itd, ta opcija nemoze da bude jer sam opet skidao plocice i nisu istrosene niti imaju kakvih ostecenja... Nove su opruge i novi amortizeri, zamenjene manzetne na letvi volana, pre mesec dana zamenjen desni homokineticki zglob do tocka i manzetna naravno, ( mada mi se problem javlja bas u zadnjih mesec dana ), pre par dana dotegao kais servo i vodene pumpe jer je zvizdao i zamenio ulje u servu volana, nemam lufta na volanu servo funkcionise lako... Spone i balans stangle deluju zdravo- cimao i ne lupa preko rupa, ali povremeno pocne to skripanje u malim brzinama kad se krene pa ono oko 20km/h kako se gazi po ledenim brezuljcima pa ono malo volanom levo desno i skripanje se cuje, na vecim brzinama ga ne cujem pa i da ga ima... U nekim od tema koje sam procitao mislim da su neki forumasi imali gotovo isti problem ali nisu napisali dali su ga resili i kako, pa molim za pomoc iz iskustva. i naravno da kazem da sam ga gledao na kanal i dizao i pustao prenos menjaca i pritom namotavao tako ali tada nije se desilo da skripi...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2013, 08:05:19 posle podne od strane adslfanatik »

Van mreže dzonibgd

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 55
  • Lokacija: nbgd
  • Karma: +55/-44
  • Pol: Muškarac
  • Dođe vreme kada pametni zaćute, budale progovore..
  • Auto: vw golf mk2 gti 16v
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2013, 09:45:54 posle podne »
bice da ti je usao cvrcak u auto  lollol   salim se

pomenuti zvuk se cuje samo na kretanju i u voznji  ili i na kocenju ?

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2013, 07:18:31 pre podne »
U voznji, kazem pri samom kretanju znaci nema kocenja ali opet kazem- mislim da nema sanse da su plocice... i nema ga uvek tj.gubi se. Znaci gitovo po pravcu ali ono volan mrducka zbog neravnina na putu

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2013, 09:15:29 pre podne »
Da li se zvuk promeni ili nakratko nestane kada u vožnji pipneš kočnicu? Meni je škripao jedan točak samo u rikvercu, ispostavilo se da su pločice stalno dodirivale disk. Ne znam kakav mehanizam ih drži odmaknute, to bih proverio. Meni je to majstor sredio.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2013, 09:46:18 pre podne »
isto i mene muci par meseci -.-
jos uvek se cuje... do recimo 40km/h .. desno tocak.. ne cuje se uvek i prestane kad stisnem kocnicu.. menjani diskovi,menjane plocice, pregledano sve, i opet...
kod mene se cuje kao da kaci na jednom delu, sve ucestalije kako idem brze se cuje... i izludjuje me jer me gledaju ko da vozim kantu... auto koci normalno, ne baca na neku stranu kad kocim... pojedoh ninu zivce sa ovim
kad krene da skripi ako cimnem/motam na desno prestane, kad vratim pravo ili na levo se cuje opet
lollol

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2013, 10:41:49 pre podne »
I kod mene bi zvuk nakratko prestajao kad pipnem kočnicu ali bi se odmah posle ponovo javljao. Majstor mi je rekao da je neki mehanizam koji drži pločice na rastojanju od diska zaribao i da su se pločice praktično stalno oslanjale na disk. Ne znam tačno kako se to zove (primicač?) ali kaže da ga je razradio i posle toga se nikad više nije čulo.

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2013, 11:08:44 pre podne »
Kod mene nema veze sa kocenjem jer ne prestaje, tj. kad razvijem do 40km/h ce cuje i kad prikocavam nema da prestane, a i sam sam radio i sredjivao kocnice i podmazao te klizace- sto vracaju plocice... Evo danas tj, od jutros se vozikam po gradu i nema nista da se cuje ma skroz mi je fantom problem. Trebao bih sutra da idem na skijanje a muci me sto neznem zbog cega se javlja skripanje...?!!!

Van mreže dejan golf3

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +10/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf3 1,8 benzinac monopoint
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2013, 09:49:29 posle podne »
odbi malo onaj zastitni lim od diska.

Van mreže passat b4

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 556
  • Age: 32
  • Lokacija: Leposavic
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora TDI
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2013, 11:43:42 posle podne »
Da i taj zastitni lim je meni dodirivo o felnu i culo se bas tako... samo sam ga odmako od felne i broblem resen :)

Van mreže elas

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo 1.6 i
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2013, 07:40:18 posle podne »
Ili zastitni lim ili su kociona klesta malko zaribala pa drze plocicu naslonjenu na disk,sa povecanjem brzine se razdvoje i pistanje prestane,nemas trece.

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2013, 08:09:57 pre podne »
Gledao sam limove i odvojeni su za gotovo 1cm od diska a kamoli od felne, klizace vodjice sam bio podmazao tj.napunio sa mrs i one male gumice- manzetnice su cele pa nemoze voda da ispere mrs tako da klesta plivaju vracaju se lepo..., podloge po kojima klize plocice su glatke pa jos i tu stavljen malo mrs ama sve je ok... Nema sada dase cuje vec nekoliko dana... vreme ce pokazati-nadam se

Van mreže wadee92

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Vranje
  • Karma: +2/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2-1.9 TD
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2013, 10:00:47 pre podne »
imam isti problem vec pola godine, i tek sam sad resio, otisao mi lager na prednjem desnom tocku i zbog njega mi je bio taj zvuk , sad je sve super  clap

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2013, 08:00:33 pre podne »
Kod mene prestalo tj. ne cujem ga, bas cu obratiti paznju sad kad ponovo pocinju mokro-snezni dani, mada sam rukom ljuljao tocak ali nema da klacka kao da je lezaj tj. kao labava matica...

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2013, 08:43:27 pre podne »
zamenio sam juce opet plocice i za sad se ne cuje nista... moguce da sam prosto naleteo na neki fush, al videcemo za par dana kad se ove uhodaju lepo
lollol

Van mreže adslfanatik

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 42
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2013, 10:14:41 posle podne »
Moram da osvezim temu jer nazalost opet pocinje skripanje, juce je kako sam stao da povezem poznanike, cim sam krenuo pocelo ali bas da skripi neprestano i onda mi je na jednom kruznom toku kako sam smotao u levo culo se samo "TUP" kao kad se nesto vrati u leziste i prestalo da skripi. Isao sam odmah kod majstora koji mi je i menjao homo zglob na tom tocku ( skripanje se i javlja od kada je promenjen homozglob ) da pogleda da se nije nesto olabavilo..., sve smo gledali i sve je stegnuto nema lufta i sve u redu, majstor nezna sta moze da bude kaze da samo kad skripi da odem kod njega da moze i on da cuje pa mozda odgoneta problematiku. A ko je neko imao isti problem nek napise resenje...

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 18, 2021, 10:27:20 posle podne »
Da osvezim temu. Ja nemam resenje, ali zato sam peomenio diskove/plocice ate stavio, koji pritom nisu nimalo jeftini, i desava mi se skripanje pri kretanju, kada stisnem kocnicu ono prestane. Iritira me ne daj Boze, al ajde na mom pasatu, nego i zeni krenulo na Miniju 😂

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2021, 12:24:27 pre podne »
Шугави АТЕ... Zimmermann дискови и ОЕМ VW плочице (прави их АТЕ али су далеко квалитетније од овог АТЕ 14-те класе који купујете по радњама). Ем што кочи убија ем што никад неће зашкрипати

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2021, 12:29:06 pre podne »
Često se desi da se žičice koje drže spoljašnju kočionu pločicu (na kliještima koja ih imaju, kao prednja na B6) prosto od starosti počnu da koroziraju i da ih "jede" korozija, pa ne drže dobro radtojanje pločice u odnosu na disk. Treba ih zamijeniti, a možda mogu i te da se iskoriste, to je lako provjeriti, treba šrafcijer i čekić, pa ih treba nalucati u ležišta đe ulaze u kočiona kliješta. Na zadnjim kočnicama su obično opruge ili "limići" koji drže pločicu. Kod B6 se dešava na aftermarket pločicama da su malo veće, pa treba malo krajeve obrusiti da bi mogle da se vraćaju.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 19, 2021, 09:13:03 posle podne »
Meni majstor rece da je resenje da obrusi krajeve diskova.. Nesto ne volim budzevine, ako uopste pomaze to...

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Skripi pa prestane
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 19, 2021, 10:07:25 posle podne »
A moguce ali koliko se meni cini to se.obicno desava kad si nove plocice, a disk potrosen pa malo oce da struze ali se plocica dosta brzo ureze (nalegne) da kazem i to se izgubi, a mozes ponijeti i tu ivicu od diska malo