Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 831154 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5020 poslato: Septembar 03, 2018, 11:26:19 pre podne »
Kod nas u Srbiji se odavno postizu bolji rezultati od fabricki specifikovanih, sto na dizelima, sto na plinskim uredjajima, samo mi sa benzincima smo realni, cutimo i placa/emo. biggrin
lollol care
teoretski plin ima oktansku vrednost 120+ , tako da bi mogao da radi bolje nego benzin kod motora sa visokom kompresijom (tj ta bi mogla da bude jos veca bez knock-a)... u praksi se niko time ne bavi na taj nacin jer je za trkanje previse nestabilan, a neki GTI CNG edition zvuci kao marketinski promasaj takodje.
lollol

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5021 poslato: Septembar 03, 2018, 01:04:13 posle podne »
Zdravo drugari imam jednu dilemu pa bih se posavetovao sa vama.Trenutno vozim skodu fabiju 1.4 sa plinom.dnevno prelazim 50 km kuca posao.Hteo bih kupiti auto koji bi mi trajao sigurno 5 6 godina.Budzet mi je oko 4700 e.Za te pare izbor je pao na golf 5 1.9tdi mada mi se svidja i passat b6 ali za te pare samo bih karavan mogao uzeti koji nisu nimalo ruzni cak mi je lepsi nego limuzina .Zivim u gradu  sam nemam zenu i decu pa se dvoumim za passata karavana dali mi je uopste potreban.interesuje me potrosnja ova dva modela i veliki servis za ova dva modela.I naravno sta bi vi uzeli.unapred hvala na odgovorima

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5022 poslato: Septembar 03, 2018, 01:10:52 posle podne »
Kupi octaviu a5, dosta ih ima na oglasima od prvih vlasnika za te pare.

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5023 poslato: Septembar 03, 2018, 01:16:06 posle podne »
Pa nebi bas opet skodu i pre sam jurio poloa oa uzeo fabiju i malo sam razocaran sa njom

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5024 poslato: Septembar 03, 2018, 03:51:06 posle podne »
Onda passat.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5025 poslato: Septembar 03, 2018, 03:55:16 posle podne »
Kupi octaviu a5, dosta ih ima na oglasima od prvih vlasnika za te pare.

Dva puta lepsa od golfa, tri puta bolja od pasata.

Pa nebi bas opet skodu i pre sam jurio poloa oa uzeo fabiju i malo sam razocaran sa njom

A4 B6?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5026 poslato: Septembar 03, 2018, 05:41:09 posle podne »
Kod nas u Srbiji se odavno postizu bolji rezultati od fabricki specifikovanih, sto na dizelima, sto na plinskim uredjajima, samo mi sa benzincima smo realni, cutimo i placa/emo. biggrin
Pa i ako se salis, svaki TSI i TDI na valjcima pokaze vise konja i NM nego sto je fabricki deklarisano

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5027 poslato: Septembar 03, 2018, 07:13:40 posle podne »
Kupi octaviu a5, dosta ih ima na oglasima od prvih vlasnika za te pare.

Dva puta lepsa od golfa, tri puta bolja od pasata.

Pa nebi bas opet skodu i pre sam jurio poloa oa uzeo fabiju i malo sam razocaran sa njom

A4 B6?

jurim sad samo wagena.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5028 poslato: Septembar 03, 2018, 07:29:27 posle podne »
Zdravo drugari imam jednu dilemu pa bih se posavetovao sa vama.Trenutno vozim skodu fabiju 1.4 sa plinom.dnevno prelazim 50 km kuca posao.Hteo bih kupiti auto koji bi mi trajao sigurno 5 6 godina.Budzet mi je oko 4700 e.Za te pare izbor je pao na golf 5 1.9tdi mada mi se svidja i passat b6 ali za te pare samo bih karavan mogao uzeti koji nisu nimalo ruzni cak mi je lepsi nego limuzina .Zivim u gradu  sam nemam zenu i decu pa se dvoumim za passata karavana dali mi je uopste potreban.interesuje me potrosnja ova dva modela i veliki servis za ova dva modela.I naravno sta bi vi uzeli.unapred hvala na odgovorima

Ja imam b6 passata, karavana. 1.9  TDI bls bluemotion.
Na prvu kad sam ga kupio malo sam se razocarao jer u prvih par mjeseci sam ulozio oko 700€. Mada to je moja sreca/nesreca.
Mana su im brave vanjske, npr ako je povuces dok je zakljucan prestane da radi, tj prestane se otvarati sa vanjske strane i onda moras par puta zalupiti vratima, obicno prorade.

Mene je ovdje veliki servis izasao 100€ mada malo ispod ruke, i sam sam ga sebi radio.
Ulje sipam Repsol 5w-30 (jer ima DPF) u specifikaciji i ono je oko 6€ po litri, a pokazalo se ekstra.
Filteri su jeftini, nije nesto preskup za odrzavanje s obzirom na klasu.

Motor solidan, lijepo ide za svoju snagu. Meni pokazuje bord od 5.0 do 5.5 prosjecne. Otvoreno magistrale spusti po kompu na 4.7.
Prostora i vise nego sto ti treba, u gepeku mozes spavati.
Ja sam htio seat alteu xl ali nisam nasao onakvu kakvu sam zelio. Ne znam kako se krecu cijene kod vas ali u BiH je to tu negdje.
Punac mi ima alteu i jako mi se dopada s vana, unutra jeste malo ruznjikava ova prije facelifta, ali sve u svemu dobar autic je i ona.
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2018, 07:32:14 posle podne od strane Speedey »
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5029 poslato: Septembar 04, 2018, 11:25:43 pre podne »
Kod nas u Srbiji se odavno postizu bolji rezultati od fabricki specifikovanih, sto na dizelima, sto na plinskim uredjajima, samo mi sa benzincima smo realni, cutimo i placa/emo. biggrin
ahahha istina...

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Ilke83

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus 1.6 karavan
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5030 poslato: Septembar 05, 2018, 10:13:12 pre podne »
Zdravo drugari imam jednu dilemu pa bih se posavetovao sa vama.Trenutno vozim skodu fabiju 1.4 sa plinom.dnevno prelazim 50 km...

Pozdrav!
Razlika u ovome što voziš i ovome što tražiš je ogromna! U potrošnji para naravno! Taj 1.4 plin ti mnogo manje para troši na 100km od bilo kog 1.9 tdi. Primera radi: predpostavljam da ti Fabia troši oko 8 litra plina na 100km, što je negde oko 620 din. Tdi bi ti trošio oko 5,5 litra dizela, što je po današnjim cenama negde oko 910 din! Pa onda sračunaj ovu razliku na tvoju dnevnu kilometražu, pa na mesečnu, pa onda na tih 5, 6 godina što bi ga vozio! 😉 Mislim da nije malo.. A još ako bi ne daj bože uboo nekog bagovitog, dizne, zamajac, boš pumpa... Da sedneš i da plačeš! A kod Fabije (ili automobila sličnog tipa) nema šta da crkne što može i upola da košta kao kod dizela!
Moj savet ti je da uzmeš benzinca sa plinom, ili ako imaš pumpe u blizini, još bolje sa metanom! Jer ja vozim na metan i kažem hvala Bogu što ga izmisli! (vozim smešni jeftini Ford Focus karavan 1.6, za godinu ipo prešao skoro 65.000, a prosečna potrošnja oko 380 din. na 100km 😊)
Ako ti se Passat B6 sviđa, raspitaj se o verziji 1.4 TSi, 150CV, benzin + fabrički metan... 😉

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5031 poslato: Septembar 05, 2018, 09:07:19 posle podne »
1.9 Tdi ili 2.0 Tdi nemaju Bos pumpu.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Ilke83

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus 1.6 karavan
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5032 poslato: Septembar 05, 2018, 10:42:44 posle podne »
Ali imaju turbo, čija reparacija košta kao Fabijin motor.. 😉
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2018, 12:18:50 pre podne od strane Modus »

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5033 poslato: Septembar 06, 2018, 11:46:43 pre podne »
Znam da je voznja na plin i metan najeftinija.Naravno da mi je potrosnja bitna pa me interesuje za ova dva modela razlika izmedju njih koji manje trosi.Sad treba mi auto sa kojim cu biti miran 5,6,7 god,koji je kvalitetan izdrzljiv.Sa kojim cu otici na more,neki dalji put.da me neubijaju sedista da moram izlaziti da se odmorim od njih,da imam staviti negde flasu vode i tako dalje da nenabrajam ostalo sto mi fali.Na skodi vec je ravnata glava radjeni hidropodizaci a on i dalje klepece...

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5034 poslato: Septembar 06, 2018, 05:37:51 posle podne »
Ako te jos nesto interesuje vezani za B6 iz iskustva ti meni pusti poruku, nije problem.
Sto se tice sjedala, ja sam prezadovoljan, evo bas sam isao za odmor u CG 470 km u jednom pravcu, stao samo jednom zbog piš pauze. Bolova nikakvih. U tapicirunzima imas mjesta za dvolitru flasu i jos ostane mjesta za sta god ti zatreba.

Ali stvarno ni ta turbina vise nije bauk. A i tsi ti takodje ima turbinu i ja mislim plivajuci zamajac (mada nisam siguran ali 90% da ima).
Ne trebaju te ni dizne plasiti ako uzimas pd motor je i ako si baksuz da stradaju jeftinije su za reparaciju od novijih cr drizni.
Postoji i jos jedna solucija,ako ti snaga ne igra ulogu a to je 1.6 obicni benzinac sa plinom. Ali meni iskreno 1.9 tdi puno bolje ide od 1.6 benzinca. (Passat b6 vs Altea XL koje vozim).
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Ilke83

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus 1.6 karavan
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5035 poslato: Septembar 06, 2018, 10:38:07 posle podne »
Znam da je voznja na plin i metan najeftinija.Naravno da mi je potrosnja bitna pa me interesuje za ova dva modela razlika izmedju njih koji manje trosi.Sad treba mi auto sa kojim cu biti miran 5,6,7 god,koji je kvalitetan izdrzljiv.Sa kojim cu otici na more,neki dalji put.da me neubijaju sedista da moram izlaziti da se odmorim od njih,da imam staviti negde flasu vode i tako dalje da nenabrajam ostalo sto mi fali.Na skodi vec je ravnata glava radjeni hidropodizaci a on i dalje klepece...

I ja isto to tražim! Gore sam napisao o čemu se radi..
Danas sam provozao jedan Seat Alhambra, 1.8T, benzin+metan, manuelni menjač 6 brzina, 2002 god, 7 sedišta.. Gledam već neko vreme oglase pa naleteo.. Preprodavac ga je uzeo u zameni.. I još je uradio (kad ga je kupio od vlasnika) ono isto što bih i ja da je moj! Izvadio mu šesto i sedmo sedište, približio metansku bocu do srednjih sedišta. Znači, ostaje gepek šator da montiraš! 😁 Auto lepo ide, lepo vuče, prostran, udoban, snažan (turbina kad povuče...), a troši na 100km oko 500 din, a pazi, 150 konja! E sad, što je meni taj auto interesantan... Pored te cng boce, ja bih mu dodao još jednu istu, jer.. i prostora i snagu ima za to.. A to bi recimo bilo kad sipaš u "čep" oko 27kg metana! Lepota cele priče je: dođe leto, krenem sa porodicom na more (ajd recimo u Grčku...), sipam pun rezervoar cng-a u Pančevu (po nižoj ceni jer postoji i ta opcija), pa se spustim do Kumanova, tamo opet "dolijem" u čep (a cena je 33 denara, oko 50 centi), pa nastavim do Soluna, tamo opet dolijem, pa biram na koju ću stranu! Lepo zvuči zar ne? 😉 A nije mašta...
Nemoj da misliš da te ubeđujem i davim ovime, ovo samo pišem ono kako bih ja radio...
Čovek hteo da mi uzme Fokusa, da mu dam još 1000€ i da vozim Seata, ali jbg, trenutno mi nisu takve mogućnosti...

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5036 poslato: Septembar 07, 2018, 12:52:48 pre podne »
sve ok za prostor i cuda ali mislim da je to mrcina teska jer mislim da je 150ks premalo na toliko auto koje vjerovatno ima oko 1800kg

Van mreže Ilke83

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Pančevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ford Focus 1.6 karavan
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5037 poslato: Septembar 08, 2018, 02:27:18 pre podne »
Po specifikaciji ima oko 1500kg.. još dve boce cng-a, još sigurnih 150kg.. jeste težak, nije mi delovao toliko lenj.. u mom Fokusu vozim cng bocu od 80kg, plus gomilu alata i rezervih delova.. još najmanje 100kg.. sasvim fino me vuče a ima 101cv
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2018, 04:13:49 pre podne od strane Modus »

Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5038 poslato: Septembar 08, 2018, 07:31:18 posle podne »
Zdravo drugari imam jednu dilemu pa bih se posavetovao sa vama.Trenutno vozim skodu fabiju 1.4 sa plinom.dnevno prelazim 50 km...

Pozdrav!
Razlika u ovome što voziš i ovome što tražiš je ogromna! U potrošnji para naravno! Taj 1.4 plin ti mnogo manje para troši na 100km od bilo kog 1.9 tdi. Primera radi: predpostavljam da ti Fabia troši oko 8 litra plina na 100km, što je negde oko 620 din. Tdi bi ti trošio oko 5,5 litra dizela, što je po današnjim cenama negde oko 910 din! Pa onda sračunaj ovu razliku na tvoju dnevnu kilometražu, pa na mesečnu, pa onda na tih 5, 6 godina što bi ga vozio! 😉 Mislim da nije malo.. A još ako bi ne daj bože uboo nekog bagovitog, dizne, zamajac, boš pumpa... Da sedneš i da plačeš! A kod Fabije (ili automobila sličnog tipa) nema šta da crkne što može i upola da košta kao kod dizela!
Moj savet ti je da uzmeš benzinca sa plinom, ili ako imaš pumpe u blizini, još bolje sa metanom! Jer ja vozim na metan i kažem hvala Bogu što ga izmisli! (vozim smešni jeftini Ford Focus karavan 1.6, za godinu ipo prešao skoro 65.000, a prosečna potrošnja oko 380 din. na 100km 😊)
Ako ti se Passat B6 sviđa, raspitaj se o verziji 1.4 TSi, 150CV, benzin + fabrički metan... 😉

ja sam vozio golfa IV 1.4 i vise sam para ulozio u njega nego u pasata b5.5 1.9tdi (da ne ureknem za sad) tako da sve ti je to mackla u dzaku i zavisi na sta covek naleti
nakon sto sam presao sa golfa benzinca u pasata dizelasa samo zalim sto to ranije nisam uradio

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #5039 poslato: Septembar 08, 2018, 08:30:16 posle podne »
Taj 1.4 u cetvorci je jedna od najgorih kombinacija koju je vw napravio jos od transportera td sa motoroom u gepeku.