Autor Tema: Bluetooth, rcd 310?  (Pročitano 9943 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kurjak79

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat
Bluetooth, rcd 310?
« poslato: Februar 06, 2016, 07:28:40 posle podne »
Auto je passat 2010, rcd 310 radio i sve potrbene funkcije za telefon ugradjene kao na slici, ali koliko sam shvatio nemam ugradjen neki BT modul ili kako se vec to zove tako da samo dio opcija mogu korisiti preko AUX izlaza sto je prilicno dosadno.

Pokusao sam naci BT na ebayu koji me totalno zbunio cijenama i opcijama tako da pojma nemam koji mi pase. Cijene variraju od 50 do oko 300 eura i ja pojma nemam sta da kupim http://www.ebay.com/itm/VW-Seat-Skoda-FSE-Bluetooth-Premium-Freisprecheinrichtung-handsfree-5N0035730C-/131712925705?hash=item1eaab3c009:g:75MAAOSwd0BVrAmP&vxp=mtr da li je ovo to sto trazim ili postoje neke druge opcije? Nasao sam puno opcija i malo se izgubio u svemu. Ja bi volio imati telefon i muziku s telefona preko BT, ovo drugo i nije obavezno. Svaki prijedlog dobrodosao  :)

Van mreže Knindza

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 494
  • Karma: +8/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2016, 07:57:16 posle podne »
Preporucujem: http://www.microlink.rs/proizvodi_sr.php

Jeftinija varijanta made in Serbia :D

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2019, 11:58:35 posle podne »
Imam rcd 310 koji bi trebalo da ima fabricki BT. Posle sam malo citao i nasao da je potrebno da ima neki BT modul...

Na aliex sam porucio i stigao mi je danas. Plejer se vrlo lako skida i odmah sam povezao kao sto stoji u uputstvu. Medjutim, ne radi. Konektujem se na telefon, i to je to. Nista se ne desava. Ne dobijam nikakvu dodatnu opciju, nikakvu funkciju. Nece ni za poziv, ni za pesmu. Nista. Na telefonu izgubim zvuk, ali ga ne dobijem na plejer.
Zna li neko ima li neka dodatna stvar koju trebam da odradim?

Prve dve slike su moje, a druge dve sa uredjaja








Edit:
Stoji da ima 12 pina, medjutim, dzek jeste sa 12 pina, ali ima samo 3 zice, i jos dve koje se povezuju na + i -
« Poslednja izmena: April 04, 2019, 12:00:53 pre podne od strane Galaxy »

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2019, 02:30:08 posle podne »
Da mozda ne treba preko dijagnostike da se aktivira bt...

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2019, 12:03:41 posle podne »
Na fabrickom, mozda. Ovo je aftermarket BT i nema veze sa podesavanjem preko vcds.

Ono sto sam primetio, je da moj plejer nema opciju aux!? Znaci kad ostvarim konekciju sa BT modulom, trebalo bi da imam opciju aux, jer se upravo ona kaci pozadi u mesto oredvidjeno za changer...

Probao sam sinoc da nakacim na drugarov mk5 GTI, ali on ima neki mfd 2 cini mi se. Skidajuci plejer, otkrili smo da on ima cufatec fiscon BT modul. Ali ni on ne moze da se konektuje na njega. Djavolja je to rabota :)

Da li je nekog nekada sa ovog foruma interesovala BT opcija, ili rezete diskove? Ja ne mogu da nadjem nista vezano za to. Cak je i ova tema stara 3 god, i nije "dovrsena" . Zavrsila se na neki predlog jednog clana...

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2019, 09:20:38 posle podne »
Da zaokruzim ovu pricu i potvrdim ono gore napisano. Posto vidim da se tema cita, a vrv niste upuceni pa ne komentarise niko.
 Danas smo ponovo probali nadrugov gti, njegov BT radi samo za telefon, a moj, ovaj kineski, radi i za muziku. On ima opciju aux.
Gledao sam neke tutoriale za moj rcd 310
https://youtu.be/7yEMtDN3VIM
Ali moj nema tu opciju AUX. Ima samo BT, koji ne funkcionise, odnosno, ne nalazim na telefonu.

To je to, moram ili da trazim drugi plejer, imam prijatelja koji ima auto plac (mozda hoce da zamenim sa nekim) ili da prodam ovaj i kupim drugi. Ili jednostavno, prodam ovaj BT modul, pa kupim kinesku repliku multimedije, i zrtvujem kvalitet zvuka... Videcu

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2019, 08:48:21 pre podne »
To je to, moram ili da trazim drugi plejer, imam prijatelja koji ima auto plac (mozda hoce da zamenim sa nekim) ili da prodam ovaj i kupim drugi. Ili jednostavno, prodam ovaj BT modul, pa kupim kinesku repliku multimedije, i zrtvujem kvalitet zvuka... Videcu

Ne moram da menjam plejer. Pronasao sam opciju AUX, tako sto sam je aktivirao preko vcds-a





Uredjaj radi :)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2019, 07:20:31 posle podne »
Ja rekoh da mora nesto da se cacne :) nista bez VCDS-a

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2019, 11:40:17 posle podne »
Mnogo pametno potrosen-ulozen novac :)

Van mreže racic

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK6
Odg: Bluetooth, rcd 310?
« Odgovor #9 poslato: Jul 15, 2020, 09:56:44 pre podne »
Pozdrav,

U VW Golf MK6 imam RCD310 koji ima uključenu opciju za AUX (funkcioniše), BT-Audio (podesio na ON), nema ugrađen bluetooth ali sam preko e-bay kupio Bluetooth adapter koji se povezuje preko MDI priključka koji imam u naslonu za ruku.

Uređaj povežem na MDI konektor i on dobije napajanje (svijetli plava lampica na njemu), povežem se telefonom (android) na njega i dam mu dozvole za pozive muziku i pristup imeniku. Međutim, problem kao na početku teme, pustim zvuk na telefonu i on ga emituje na bluetooth ali meni na zvučnicima u autu ne ide muzika. Isti slučaj je sa pozivima, telefon prikazuje da pušta zvuk na bluetooth ali se u autu ništa ne čuje ni dolazni poziv ni zvuk odlaznog poziva.



Ima li neko ideju kako da riješim problem?

Mislim da BT uređaj nije neispravan nego da je nešto oko podešavnja.

Hvala

Pozdrav