Autor Tema: Volan trese i ventilacija klime  (Pročitano 2433 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže yuoperater

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Karma: +0/-0
Volan trese i ventilacija klime
« poslato: Jun 09, 2012, 07:52:46 posle podne »
Imam VW polo 1.4 16v 75KS i imam problem kad idem preko 80km na cas pocne volan da vibrira (trese) da li neko zna sta je inace menjao sam gume oba puta balansirane, felne, diskove. Jos jedna stvar kad se auto digne na dizalicu i na praznom hodu preko 80km trese isto volan :( Ako neko zna sta bi moglo da bude neka se javi. Imam jos jedan problem sa autom kad upalim klimu u kolima kao da ne duva jako cak i u cetvrtoj brzini sav se znojim u kolima kao da nisam ni upalio klimu ?

Hvala na odgovorima

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2012, 03:54:29 posle podne »
Probaj kod nekog drugog vulkanizer da izbalansiras, mozda kod tog tvog nesto nije u redu sa blanserkom/ Ako to ne pomogne onda teraj na reglazu, mozda nesto oko trapa nije u redu. A za klimu proveri kakav je polen filter, 'oce tako kad je on prljav.

Van mreže yuoperater

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2012, 11:47:00 posle podne »
Zamenio sam polen filter i isto se desava sa klimom tj. nije vise isto sad kad je upalim radi 2 minuta i ugasi se sama gledao sam ventilator kad upalim klimu on zavrti 2-3 kruga i stane a normalno radi i hladi motor ? A sto se tice tockova dizao sam auto juce na dizalicu i saltao do 120km ceo auto se trese ne samo volan ?

Ako ima neko odgovore neka se javi

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2012, 01:01:26 pre podne »
Klima se sama gasi kada je nizak ili visok pritisak u sistemu, kad je prazna ili prepunjena. Za to ces morati u servis pa da tamo provere sta je problem.
A to sto se trese moze da bude lose balansirana ili kriva guma a 'oce tako i kad je kriva poluosovina ali to ne verujem da je.

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2012, 11:52:42 pre podne »
Imam jos jedan problem sa autom kad upalim klimu u kolima kao da ne duva jako cak i u cetvrtoj brzini sav se znojim u kolima kao da nisam ni upalio klimu ?

...gledao sam ventilator kad upalim klimu on zavrti 2-3 kruga i stane a normalno radi i hladi motor

Pominješ dva različita ventilatora. Pošto ti onaj u kabini "kao da ne duva jako čak i u 4. brzini" to bi moglo biti objašnjenje zašto klima ne radi - isključuje se kako bi se sprečilo zamrzavanje isparivača. Ja sam imao problem da su mi i klapna za dovod svežeg vazduha i klapna za recirkulaciju zatvarale dovod vazduha tako da je ventilator vrteo u prazno a tada klima brzo stane. Proveri šta se dešava sa strujanjem vazduha u kabini i zašto slabo duva (ne uključuj klimu).

Van mreže yuoperater

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2012, 07:43:38 posle podne »
Jeste to su 2 razlicita ventilatora upravu si onaj sto je u kabini (manji) je za klimu i radi normalno bar koliko sam ja video danas ali mi nije jasno zasto ne duva jace inace imam priliku da vozim i sluzbenu zastavu 10 cim upalim klimu u njoj namestim da duva u mene odmah me ohladi, kod mene duva i oseca se svezina ali kao da ne izbacuje dovoljno da li negde moze da bude neko zacepljenje u sistemu ? Potpuno isto duva i kad je klima ugasena. Ovo sve sto sam rekao je bilo i pre kad je klima radila.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2012, 07:47:44 posle podne »
Poluosovina vrlo moguce, slican problem sam imao samo mnogo manje inercije jer je malo i bila cuknuta p.osovina. Prekontrolisi lepo ceo trap, ne igraj se sa tim.

Kod klime nema mnogo varijanta, ili ventilator, ili ti negde pusta, ili najbanalnije filter ili je prazna ... proveri da ti ne pusta negde 

Van mreže yuoperater

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2012, 01:17:26 pre podne »
Sredio sam klimu bilo je do osiguraca na akumulatoru metalni osigurac se prepolovio na pola pa smo to zamenili i klima proradila, a za volan jos nisam nista resio danas sam vozio pun auto (5 putnika) i isao preko 90km i nista nije treslo ?  blink

Van mreže milan :D

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 27
  • Lokacija: Tomice Popovica 2f Zemun Polje
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • samo vw
  • Auto: vw golf mk4 gti
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2012, 12:45:53 posle podne »
Pozz moguce da su ti otisli prednji lezajevi skini prednji tocak i pomeraj disk gore-dole ako ima lufta onda je to.... imao je drugar isti problem  ;)
Sve je moguce osim drvenog sporeta i bunara na tavanu ;)

Van mreže Dado_apatin

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Lokacija: Apatin
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2012, 10:45:42 posle podne »
Kao sto je Milan rekao,mozda su lezajevi. A moze biti i do spone. Prvo proveri balans.

Van mreže Xenon

  • VW Početnik
  • Poruke: 129
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #10 poslato: Jul 20, 2012, 11:00:15 posle podne »
De ti pregledaj sve cetiri gume da li slucajno nemaju bruh lezaj ako ode bio ti sam u autu ili vas 5 on je otiso i isto se ponasa a ne sad trese sad ne trese to je cisti mehanicki dio koji kad ode otiso je i nema oce nece.

Van mreže RaDiO LJuBaV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 655
  • Karma: +16/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Volan trese i ventilacija klime
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2012, 11:22:14 posle podne »
+1,
Ja sam takve probleme rjesavo zamjenom amortizera, posle toga sve 5.