Autor Tema: Pomoc za pocetnike u DB-u  (Pročitano 1294 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Davor_

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 387
  • Age: 36
  • Lokacija: Chicago
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • U prvu i kazna!
Pomoc za pocetnike u DB-u
« poslato: Mart 25, 2010, 10:59:51 posle podne »
E ovako ovo ce biti MALI text za sve one koji zele da se takmice u DB-u.
Iako sam i sam pocetnik, ali sam mnoge ljude vukao za rukav i trazio savjet pa sam i neke stvari procitao neke sam skuzio i tako sam sakupio ovo MALO.
Ako u ceu pogresim neka me neko  ispravi ili dopuni  B)
E pa da pocnemo.
Kao prvo put je VEOMA trnovit bez Termlaba (kojem ni sam nemam pristup niti sam u stanju da ga kupim)znaci neki veci uspjeh bez njega je veoma tezak (ne i nemoguc).
Stvari na koje morate uloziti mnogo truda (citaj para) su
POJACALO
to je ja mislim svima ocigledno jaka pojacala se ne nalaze sa sitne pare tako da ta komponenta nije pravo mjesto za stedite pare!!
WOOFER(i) izbor je na vama ima ih mnogo na trzistu neki su dobri ,neki ne, po meni za pocetnike najbolji (najjeftiniji ili ti BEST BUY) je Pioneer, ali opet izbor je na vama i tu kao i u svemu vredi izreka 3 put mjeri jednom sjeci!Tako da polako i pametno napravite svoj izbor.
NAPAJANJE jedna od NAJ VAZNIJIH STVARI ako ne i najvaznija stvar u ovom sportu ne stedite na kablovima, bateriji (akumulatoru) jer vecina jacih pojacala drzi do toga da snaga raste s naponom! a na 16+ where the fun begins
KUTIJA(enclosure) E tu vam zabava pocinje, cackanje, ispitivanje, dotjerivanje !!AERO PORT je veoma vazan, ako ne i OBAVEZAN.
E sada iskoristite moj savjet kupite proslosezonske kutije od takmicara koji su uspjesniji tako da je uspjeh mnogo realnije ocekivati tako nego da sami pravite kutiju!
Nadam se da sam nekome pomogao ako ne neka modovi izbrisu thread ok je.
Audi C7 A6 3.0T 436HP/504NM
Ford Edge 3.5 - ~300HP/370NM
On order: Tesla Model 3
Yamaha FZ8 800ccm ~100HP/74NM
Instagram: DAVORDEE