Autor Tema: BLIC Pitanja  (Pročitano 653615 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6660 poslato: Maj 12, 2023, 11:30:00 pre podne »
Ulje je sipano do maksimuma. Nije to nikakav problem, niti me muči. Zanima me samo kolko ulja se potroši od maksimuma do prve tačkice. Poenta ovog foruma je da diskutujemo ne da rešavamo životne probleme, zar ne?

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6661 poslato: Maj 12, 2023, 11:44:11 pre podne »
Naspeš do vrha pa vozas dok ne potroši do prve tačkice, zatim dospeš ponovo do vrha i to je to, nikakva filozofija... 200-300ml vidis na boci iz koje si dosuo
VW fan

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6662 poslato: Maj 12, 2023, 04:28:27 posle podne »
Stavio u ovo u 1.9 tdi 66kw u Seata. Jel ok?

Sent from my 22101316G using Tapatalk



Pogresno ulje  Druze. Zar nisi procitao u temi preporuka za vrstu ulja da je wolf vrh pa onda deset mjesta prazno i onda ostala ulja, a castrol je smece.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6663 poslato: Maj 12, 2023, 04:46:14 posle podne »
Po čemu smeće druze? Pojasni mi? U autu od 22 godina necu sigurno sipati ulje od 30e 1L

Sent from my 22101316G using Tapatalk


Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6664 poslato: Maj 12, 2023, 05:10:11 posle podne »
Mislim da je ovo bilo ironično da je smeće... Mislim da po spec za taj motor sa turbinom ide neko VW 502.00 / 505.00 ulje. To što si naveo bi trebalo da zadovoljava tu specifikaciju. Mada bih ja uvek pre išao na 5w40 gradaciju, osim ako motor nije previše prešao.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6665 poslato: Maj 12, 2023, 08:22:22 posle podne »
Po čemu smeće druze? Pojasni mi? U autu od 22 godina necu sigurno sipati ulje od 30e 1L

Sent from my 22101316G using Tapatalk
Nisi bio na časovima predmeta " Preporuka za vrstu ulja". 
TDI POWER

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6666 poslato: Maj 12, 2023, 08:27:47 posle podne »
Moguce, nije me zanimalo....

Sent from my 22101316G using Tapatalk


Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6667 poslato: Maj 20, 2023, 09:09:06 pre podne »
Ima previse tema vezanih za kasko, neke su i veoma stare, pada ih ne podmadjujem stavicu ovde :-)
Uvezao sam tiguana iz Nemacke, lepog i ocuvanog, 9g starog i razmisljao cak i o kasko osiguranju. Okrenem 2-3 osiguravajuce firme i dobijem ponude koje su tipa 60-70k dinara, identicno osiguranju novog auta..Cak sta vise rade i premiju naspram cene novog auta.
Da li je neko uzimao kasko za VW auto, te neke starosti..ima li neko 'jeftinije' iskustvo sa nekom osuguravajucom kucom itd?

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6668 poslato: Maj 22, 2023, 05:43:38 posle podne »
То ти је предност и мана вагена и аудија. Нека осигурања неће ни да осигурају на каско старија возила од 5-7 година. Али зато ваген и ауди хоће и до 12 година старости јер их има највише, а на њих увек ставе и јаке премије да се плаћају

Ту би ти била најбоља варијанта да нађеш некога ко није запослен у једном осигурању, него ради као "слободан" агент који ће их све контактирати и од свих узети понуде и теби представити најповољнију...
А увек можеш и да кажеш своје жеље шта би осигурао. Могу и одређени пакет да ти направе, типа хоћеш само против крађе, или нећеш против крађе хоћеш за оштећења итд..
« Poslednja izmena: Maj 22, 2023, 05:45:13 posle podne od strane vllada »

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6669 poslato: Maj 23, 2023, 09:05:33 posle podne »
Prikupio sam par ponuda, kasnije moram da ih detaljnije proučim(čekam jos 2-3) i za sada je za nekih 20-25% najpovoljniji Globos.. Nikad čuo za njih do sada.
..
« Poslednja izmena: Januar 08, 2024, 06:16:28 posle podne od strane Modus »

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6670 poslato: Maj 24, 2023, 03:09:50 pre podne »
Ne zanima me politika ali na veliko se prica da je to Vucicevo osiguranje i da mnogi otkazuju saradnju s njima tako da proveri zasto
Samo VW

Van mreže Jessy

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: GORNJI MILANOVAC
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6671 poslato: Maj 29, 2023, 09:00:00 pre podne »
Pozdrav ljudi, dajte preporuku za servis turbine, ima li garancija, cena i sl?
Hvala unapred.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6672 poslato: Maj 29, 2023, 01:30:55 posle podne »
Ja sam servisirao u Ugrinovcima [googlaj] i evo vec treca godina bez problema
Samo VW

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6673 poslato: Maj 29, 2023, 10:00:36 posle podne »
Ne zanima me politika ali na veliko se prica da je to Vucicevo osiguranje i da mnogi otkazuju saradnju s njima tako da proveri zasto

Da, sa 50 zaposlenih dosli na 600. Broj Polisa AO na godisnjem nivou haos porastao...Ostoja Mijailovic, direktor KK Partizan vlasnik (barem na papiru). I zdravstveno osiguranje se ovih dana gura na sve strane..

Elem, SAVA(pola drzavna pola slovenacka prica) i GLOBOS su reda velicine 45k, a svi ostali preko 67k dinara ...uslovi kod svih manje vise slicni, osim ucesca nema tu vecih egzibicija - svi rade prema AMS katalogu tako da...ili gresim?

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6674 poslato: Maj 30, 2023, 01:04:53 pre podne »
За каталог нисам баш сигуран...
Другар је имао саобраћајку, срећом прошао је добро. За његову хонду акорд су прогласили тоталну штету (што и јесте било). А проценитељ из осигурања је гледао сајт половне аутомобиле са акордима, извукао неку средњу вредност и тај износ су му понидили, а он је морао да прихвати. Тако су решили за ауто, али за повреде је гурао са адвокатом јер је и био баш добро повређен...
Ако те занима путаћу га које је то било ауто осигурање. У питању је обично осигурање, не каско.

Послато са M2007J3SG уз помоћ Тапатока


Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6675 poslato: Maj 30, 2023, 01:53:56 pre podne »
Ne zanima me politika ali na veliko se prica da je to Vucicevo osiguranje i da mnogi otkazuju saradnju s njima tako da proveri zasto

Da, sa 50 zaposlenih dosli na 600. Broj Polisa AO na godisnjem nivou haos porastao...Ostoja Mijailovic, direktor KK Partizan vlasnik (barem na papiru). I zdravstveno osiguranje se ovih dana gura na sve strane..

Elem, SAVA(pola drzavna pola slovenacka prica) i GLOBOS su reda velicine 45k, a svi ostali preko 67k dinara ...uslovi kod svih manje vise slicni, osim ucesca nema tu vecih egzibicija - svi rade prema AMS katalogu tako da...ili gresim?

Mozda si i u pravno, nemam pojma ali pouzdano znam da su dosta tehnickih pregleda sa njima otkazali saradnju za auto osiguranje [polise].
Verovatno da ima neki razlog
Samo VW

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6676 poslato: Maj 30, 2023, 08:07:05 pre podne »

Ако те занима путаћу га које је то било ауто осигурање. У питању је обично осигурање, не каско.

Послато са M2007J3SG уз помоћ Тапатока

Ako ti nije tesko, dobro dodje svaka imformacija..

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6677 poslato: Maj 30, 2023, 01:19:49 posle podne »
Pozdrav ljudi, dajte preporuku za servis turbine, ima li garancija, cena i sl?
Hvala unapred.
Turbo servis 2A Busije skola turbo Uzice decko profesionalac.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6678 poslato: Maj 30, 2023, 01:21:50 posle podne »
Ima previse tema vezanih za kasko, neke su i veoma stare, pada ih ne podmadjujem stavicu ovde :-)
Uvezao sam tiguana iz Nemacke, lepog i ocuvanog, 9g starog i razmisljao cak i o kasko osiguranju. Okrenem 2-3 osiguravajuce firme i dobijem ponude koje su tipa 60-70k dinara, identicno osiguranju novog auta..Cak sta vise rade i premiju naspram cene novog auta.
Da li je neko uzimao kasko za VW auto, te neke starosti..ima li neko 'jeftinije' iskustvo sa nekom osuguravajucom kucom itd?
Sve je poskupelo, oko 50k bi trebalo da ti bude cifra, meni je cak 100e skuplje nego prosle godine, a auto stariji i nije imao stetu.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: BLIC Pitanja
« Odgovor #6679 poslato: Jun 02, 2023, 08:26:23 posle podne »
Imam par dana da rijesim problem pa ako moze pomoc...auto trese na vecoj brzini i "pliva" lijevo desno na dodavanje gasa....valjda bi trebalo da su zglobovi pri mjenjacu i kada su stavljeni skf toga "plivanja" nije bilo sem preko 130 da trese...e sad, obije manzetne su se nekako probile na istom mjestu i sve je iscurelo, bukvalno kao da je ulje prosuto po autu i jedan zglob se prosuo i naravno nisam mogao naci skf nego neko smece od 35e i sad naravno i dalje haos dok se vozi...poenta svega je da mi jedan majstor kaze da sto god stavim necu rijesiti problem jer nema kvalitetne masti za zglobove i ona se vrlo brzo pretvori u ulje (ne trpi temp) i zato trese...a4 allroad 3.0 je u pitanju...ima li neko savjet? Inace ti skf zglobovi su trajali of nedje od novembra i sad je toplo vrijeme i prije par dana sam vozio neki 400-500km riketko dje ispod 170 pa "navise" i tad su se manzetne pocijepale, tacno kao da se sve to pregrijalo i nije moglo izdrzati i onda mi se prica majstora poklapa