Autor Tema: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...  (Pročitano 16919 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Goran79

  • Gost
Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« poslato: Septembar 22, 2010, 10:37:37 pre podne »
Ovo je moja varijanta kako sam ja odradio na svom VW:

Uzeo sam farbu (chrom look) i lak u spreju



Naravno skinuo sam stop svetlo sa auta. Ja sam hteo da ofarbam samo deo gde su migavci, posto su zute boje, tako da sam zastitio ostali deo stop svetla gde nebi zeleo da mi farba dopre. Zatim sam uzeo farbu i ofarbao dati deo, sacekao 10 sekundi i zatim uzeo lak i presao preko farbe. Sacekao nekih sat vremena i vratio stop svetla nazad na auto.






Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2010, 11:54:57 posle podne »
Jesi li koristio sprej kojem je osnovna namena za farbanje stop svetala ili neki koji ima siroku primenu...?
Moze li se skinuti naneti sloj, ako mi se ne svidi kako je ispalo, posto planiram i ja nesto slicno da uradim?

Goran79

  • Gost
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2010, 10:13:25 pre podne »
Koristio sam sprej koji ima siroku primenu kao sto mozes i sam videti na slici. Sto se tice skidanja nanetog sloja, ja licno nisam isprobavao ali sam siguran da se moze skinuti sa nitro razredzivacem ili slicnim

Van mreže golftdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 355
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2010, 07:52:31 posle podne »
moze sa nitro razredjivacem, ja sam radio na starim kolima

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2010, 06:43:00 pre podne »
Evo i ja da se pridruzim, radio sam stopove pre mesec dva nije ni bitno, koristio sam sprej bas za stopove. Evo par slicica kako je ispalo.


evo spreja


skinuo stopove naravno


zastitio delove koje ne farbam


Ja sam hteo ovako, naravno moze i tamnije i svetlije, poenta je samo u ravnomernom nanosenju slojeva boje.
Ali ja nisam hteo mnogo da odstupa od fabrikacije, samo da eliminisem narandzastu i belu.

Evo par slika kako je ispalo











Nadam se da sam pomogao.  PozdraVW!! mahac

Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2010, 03:23:00 posle podne »
I ja sam koristio ovaj sprej, bas namenski za stopove...
Cena mu je bila 500 din, i ima 150 ml.
Ja sam farbao moje stopove i slucajno sam obalio nesto na njih, pre nego sto se osusilo, i sjebo sav posao.
Ocistio sam razredjivacem i opet sve ponovo uradio...
Ova jedna bocica ima taman toliko da se ofarbaju 4 stop svetla, a meni je toliko i trebalo, iako imam samo 2  lollol.
Inace farbao sam stopove na Golf 2 i to ne cele, vec onaj deo koji zauzimaju rikverc svetlo i migavac.
Uporedjivao sam sa standardnim stopom, koliko se izgubilo na probojnosti svetlosti i razlike su zanemarljive.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 03, 2010, 03:40:03 posle podne »
pa da, to mu je cena.  

Ako lepo nanosis, a to je sa nekih 20 cm, u slojevima, moze dosta da ti ostane.

Ti kao i ja, rikverc i migavac  clap
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2010, 01:33:36 pre podne od strane LEMI »

Van mreže Banchi

  • Crvenko
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3029
  • Lokacija: Sefkerin
  • Karma: +32/-13
  • Pol: Muškarac
  • Diesel power
  • Auto: Seat Cordoba 1.9TDI
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #7 poslato: Decembar 06, 2010, 01:11:48 pre podne »
Stojke aj postavi slike da vidim kako ti je ispalo, pošto sam i ja planirao da ih ofarbam alealeee

Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #8 poslato: Decembar 06, 2010, 02:45:18 pre podne »
Slike...joj, aj za neki dan, tj kad ga operem, a to nece biti skoro...  ;) 'ladno bre mnogo...
E da ja sam samo malo zatamnio, nisam mnogo jer mi se ne svidja, nije po mom ukusu  lollol, imam ovde jednu sliku, ne vidi se bas nesto, al posluzice dok se ne nakanim da operem....  biggrin
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2010, 02:47:55 pre podne od strane Stojke »

Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2010, 02:52:14 pre podne »
Slike...joj, aj za neki dan, tj kad ga operem, a to nece biti skoro...  ;) 'ladno bre mnogo...
E da ja sam samo malo zatamnio, nisam mnogo jer mi se ne svidja, nije po mom ukusu  lollol, imam ovde jednu sliku, ne vidi se bas nesto, al posluzice dok se ne nakanim da operem....  biggrin
http://D:\My Documents\My Pictures\Golf & Audi\DSC02926[/img]
K A K O  SE OVDE POSTAVLJA     S L I K A  ? ? ?  B) B) B)
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2010, 02:54:16 pre podne od strane Stojke »

Van mreže Zlocesti

  • Ma .... LOoOOdilo :)
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1495
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd, Djeram
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Bora 1.9 tDI 131ks
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2010, 03:05:35 pre podne »
ovaj hrom i lak ima da ti se skinu ako nisi koristio prajmer za plastiku .. ovaj drugi sprej za stopaljke je duga prica on je namenje bas za plastiku .. kod njega ti je fora sto vishe slojeva ides to ti je tamnije i samim tim mozes sam da odlucis koliki je stepen zatamljenosti .. samo nemojte preterivati .. da ne bi bilo belaja kada vas neko zakuca a stop ste zatamnili do jaja >(
[IMG]https://www.freepnglogos.com/uploads/vw-png-logo/pulman-volkswagen-new-pulman-motor-group-png-logo-3.png[\IMG]
******** I nishta  DRUGO  **************

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #11 poslato: Decembar 06, 2010, 04:03:23 pre podne »
ovaj hrom i lak ima da ti se skinu ako nisi koristio prajmer za plastiku .. ovaj drugi sprej za stopaljke je duga prica on je namenje bas za plastiku .. kod njega ti je fora sto vishe slojeva ides to ti je tamnije i samim tim mozes sam da odlucis koliki je stepen zatamljenosti .. samo nemojte preterivati .. da ne bi bilo belaja kada vas neko zakuca a stop ste zatamnili do jaja >(

Pa ja nisam, isao sam samo do tog sloja da se promeni boja da se ne vidi narandzast migavac i beli rikverc. Ne volim ja to da crnim maximalno  B)

Goran79

  • Gost
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #12 poslato: Decembar 06, 2010, 10:44:25 pre podne »
ovaj hrom i lak ima da ti se skinu ako nisi koristio prajmer za plastiku .. ovaj drugi sprej za stopaljke je duga prica on je namenje bas za plastiku .. kod njega ti je fora sto vishe slojeva ides to ti je tamnije i samim tim mozes sam da odlucis koliki je stepen zatamljenosti .. samo nemojte preterivati .. da ne bi bilo belaja kada vas neko zakuca a stop ste zatamnili do jaja >(

Netacna informacije brale! Ima oko 5 meseci od kako sam ofarbao moje stopaljke, a redovno perem auto (mozda i preterujem nekada jer ga perem barem 2 puta nedeljno uz puskiranje skoro svakog dana) i nije se primetila nijedna promena  bleh

Van mreže Dušan

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 36
  • Lokacija: Vranje-Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #13 poslato: Decembar 08, 2010, 10:35:22 posle podne »
A jel treba pre farbanja da se taj deo koji se farba ismirgla nekom sitnom smirglom? i jel trebam da nanosim lak ako koristim transparentni sprej za stopke kao sto je LEMI koristio motip?


Deutschen stil...

Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #14 poslato: Decembar 08, 2010, 11:56:20 posle podne »
A jel treba pre farbanja da se taj deo koji se farba ismirgla nekom sitnom smirglom? i jel trebam da nanosim lak ako koristim transparentni sprej za stopke kao sto je LEMI koristio motip?
Kupi taj MOTIP od 500 din i procitaj uputstvo od 2-3 recenice i nemoj komplikovati...
Ocistis malo povrsinu za farbanje, samo da ne bude masna i da nema prasine, znaci cista krpa i ocisti da se sija, i farbaj.
Nanosi spreja proizvoljno po svojoj zelji i sacekaj da se osusi i onda je zavrsen posao...I to je to.

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #15 poslato: Decembar 09, 2010, 12:15:59 pre podne »
A jel treba pre farbanja da se taj deo koji se farba ismirgla nekom sitnom smirglom? i jel trebam da nanosim lak ako koristim transparentni sprej za stopke kao sto je LEMI koristio motip?
Kupi taj MOTIP od 500 din i procitaj uputstvo od 2-3 recenice i nemoj komplikovati...
Ocistis malo povrsinu za farbanje, samo da ne bude masna i da nema prasine, znaci cista krpa i ocisti da se sija, i farbaj.
Nanosi spreja proizvoljno po svojoj zelji i sacekaj da se osusi i onda je zavrsen posao...I to je to.


Lepo ti je objasnio Stojke, samo po meni, skini ih, i stavi kao ja, jedan pored drugog, i sa nekih 20cm nanosi na oba ravnomerno da bi bili isti, a i mnogo je redak, zato je najbolje iz daljine. Pa naprskas malo pustis da se osusi pa drugi sloj.  i to je cela nauka.
Zato sam i slikao sve.

Pozdrav

Van mreže Stojke

  • VW Početnik
  • Poruke: 44
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #16 poslato: Decembar 09, 2010, 04:23:47 posle podne »
A jel treba pre farbanja da se taj deo koji se farba ismirgla nekom sitnom smirglom? i jel trebam da nanosim lak ako koristim transparentni sprej za stopke kao sto je LEMI koristio motip?
Kupi taj MOTIP od 500 din i procitaj uputstvo od 2-3 recenice i nemoj komplikovati...
Ocistis malo povrsinu za farbanje, samo da ne bude masna i da nema prasine, znaci cista krpa i ocisti da se sija, i farbaj.
Nanosi spreja proizvoljno po svojoj zelji i sacekaj da se osusi i onda je zavrsen posao...I to je to.


Lepo ti je objasnio Stojke, samo po meni, skini ih, i stavi kao ja, jedan pored drugog, i sa nekih 20cm nanosi na oba ravnomerno da bi bili isti, a i mnogo je redak, zato je najbolje iz daljine. Pa naprskas malo pustis da se osusi pa drugi sloj.  i to je cela nauka.
Zato sam i slikao sve.

Pozdrav
Upravo tako, i ja sam skinuo, jednostavnije mi je bilo nego da zasticujem svaku sitnicu, a i bolje je da se unese u kucu i odradi na mestu gde nema vetra, prasine i hladnoce. Nanositi vise tankih slojeva da ne bude slivova, a izmedju nanosenja 2 sloja da ne prodje vise od 15 - 20 min.

Van mreže Dušan

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Age: 36
  • Lokacija: Vranje-Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #17 poslato: Decembar 09, 2010, 07:09:19 posle podne »
OK Hvala...pozZ


Deutschen stil...

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2010, 09:16:22 pre podne »
Mislim da je na ovoj Bori trebalo ofarbati cele štopove, extra bi se uklopili sa crnim krovom i maskom grila.
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Farbanje stop svetla, bocnih migavca ...
« Odgovor #19 poslato: Decembar 10, 2010, 01:53:33 posle podne »
Hvala druze, ali samo sam hteo malo da razbijem, mnogo bih ga zatvorio da sam ih cele radio.