Autor Tema: Passat b5.5 2002 96kw Highline  (Pročitano 27202 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Passat b5.5 2002 96kw Highline
« poslato: Mart 24, 2019, 05:41:04 posle podne »
Pozdrav još jednom.Pre mesec ipo dana sam pazario auto iz naslova.Neplanirano sam ga kupio.Prijatelj koji radi na autoplacu zna da sam ljubitelj passata b5.5 i kad je u Italiji naleteo na ovaj auto odmah me je nazvao i rekao" imam auto za tebe."Posalo mi je slike i to je bilo to "doteruj brzo".Okacio sam i slike iz Italije u predstavljanju.Vlasnik pre mene ga je vozio od 2005 god pa sve do kraja 2018.Ja sam treci vlasnik.
Autom sam prezadovoljan.Odmah sam mu odradio
- mali servis
-remenicu alternatora
-jedno rame
-termostat
I to je to.Za sad nemam ulaganja.Svako dugme radi.Planiram da odradim veliki servis pred letovanje.Po servisnoj knjizici radjen je pre nekih 30000 i majstor mi kaze da  su kaisevi dobri ali ja cu ga uraditi, ne planiram da menjam auto skorije i zelim da budem siguran sto se toga tice.
Na njemu su letnje gume koje mogu da izguraju ovo leto pa cu za sledece da uzmem nove.Imam i set zimskih guma nove od ove zime na čeličnim 16-icama.
Ono sto planiram u narednom periodu je da  ofarbam krovni kofer u boji auta da ne bi odudarao mnogo.Krovni kofer ne skidam skoro nikad,potreban mi je zbog posla kojim se bavim(muzicki tehnicar).
To je to da ne davim više.Sve što budem radio kačiću u temi.Pozdrav

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2019, 08:24:23 posle podne »
Pravi izbor, za vožnju odlićan.. Kvalitetan auto.. Srećno, mnogo kilometara.
 
Pratim  :46

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2019, 06:40:20 pre podne »
Lepo izgleda,ova boja mu super lezi.

Zapade mi za oko na instrument tabli stoji 222 hiljade a na plastici zupcastog 793 hiljade.

Jel se zna koja je tacna kilometraza ?  biggrin

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2019, 10:05:55 pre podne »
Na plastici je 193 i u servisnoj isto.Po bruju tablica sam proveravao da je prosle god u maju na tehničkom u Milanu imao 210629.Sad da ga jbm. Jeste nerealna kilometraza za to godiste.Meni kilometraza kod kupovine nije bitna stavka,nek piše koliko oce, bitno je da mi je auto u top stanju nije pohaban ni enterijer ni eksterijer.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2019, 12:23:57 posle podne »
Dobra paska.Najbolja boja za odrzavanje biggrin
Neka je sa srecom :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2019, 12:41:40 posle podne »
Na plastici je 193 i u servisnoj isto.Po bruju tablica sam proveravao da je prosle god u maju na tehničkom u Milanu imao 210629.Sad da ga jbm. Jeste nerealna kilometraza za to godiste.Meni kilometraza kod kupovine nije bitna stavka,nek piše koliko oce, bitno je da mi je auto u top stanju nije pohaban ni enterijer ni eksterijer.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Neka te dobro služi. A sto se tiče ocuvanosti enterijera i eksterijera, pre par dana sam gledao Golf 7 2013. godište koji je kao nov i spolja i unutra a prešao je nešto preko 380000km.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2019, 01:14:21 posle podne »
Pa da.Sve zavisi koja njuška vozi auto i kako ga odrzava,tako da to oko kilometraze i nema pravila.Primarni posao mi je u obezbeđenju Imleka, tako da vremena dok sam na poslu imam na pretek,stalno lickam i vaginam nesto.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2019, 03:19:58 posle podne »
Danas odradjen veliki servis.Kao sto sam i pretpostavio stari kaiševi i španeri su bili u dobrom stanju i mogli su po meni da guraju još dosta kilometra,ali nekako mi je lakše ovako da ne mislim.Usput sve pregledali oko auta i sve je kao puška.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #8 poslato: April 20, 2019, 01:16:42 pre podne »
Mogao si ovaj prednji nosač motora da zameniš, ispucao je. 350 dinara košta, Febi. Ja sam menjao pre par meseci. Nije problem da se zameni naknadno, ali bilo bi lakše da se zamenio sada.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #9 poslato: April 20, 2019, 02:54:40 pre podne »
Ovaj majstor me ubedjivao da je dobar i da nema potrebe jos da se menja.Da sam znao da je tako jeftin svakako bi ga zamenio.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Lazar F

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
  • KEEP CALM AND DRIVE VW
  • Auto: 3bg HIGH LINE, audi b7
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2019, 08:00:25 pre podne »
Koliko je kostao veliki servis ako nije tajna  :)

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2019, 09:14:32 pre podne »
Nije tajna.
Zupcasti set sa vodenom pump. 23257din
Antifriz 3 litra     1167
Kaiš jedan          1209
Kaiš dva              657
Ruke                    7000

Ukupno 33290

Ove zatezače pk kaiša nisam menjao jer su maltene novi.A mogu ti reci i da su bas skupi. Jedan je bio 11250 a druki oko 4527
 

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2019, 12:33:00 posle podne »
Caos mahagoni.
Juce se malo radilo oko enterijera.Lepo vreme pa da se malo raducka.
Oko vozacevog rukohvata sam se najviše namučio,ono gimumirano sam skidao smirglom i benzinom.Ovo ostalo prosao vodenom smirglom 1000g. I bilo je pussey smoke.Pre nanosenja spreja ocistio alkoholom.Sprej  za branike mat crni,u tri sloja sam sam ga naneo.Razmaci izmedju nanosenja oko 15min.Meni se svidja.Sta vi mislite?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Lazar F

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
  • KEEP CALM AND DRIVE VW
  • Auto: 3bg HIGH LINE, audi b7
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2019, 01:59:46 posle podne »
Lepo je, sta mislis da stavis prekidace sa hrom ivicom

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #14 poslato: April 21, 2019, 03:36:58 posle podne »
Kad budem uzeo prekidac svetla onaj sa bluetooth-om uzecu i prekidace,da bude ceo set chrom.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #15 poslato: April 21, 2019, 04:21:37 posle podne »
Dobar posao, ispalo je baš dobro, ali možda bolje da si prodao to drvo, a kupio obični crni i prelakirao.
TDI POWER

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #16 poslato: Maj 11, 2019, 03:27:51 posle podne »
Мој први утисак је да си одличан ауто пазарио, види се да је предходни власник ауто одржавао редовно и да је мотор у добром стању гледајући по чантри за антифриз. Ако судимо по ентеријеру и екстеријеру аута онда су можда и прави колиметри (очуване папучице педала) али ни то није тешко сазнати само ти треба VCDS дијагностика и знаћеш тачно из ECU-а.  biggrin

- Ауто одмах оставља утисак пошто се ради о Highline опреми, ове његове 17'' су прелепе фелне а ту су и грејачи седишта и добро позната Gama, не бих запоставио и прелепи трокраки волан и полукожна седишта која су за то годиште у TOP стању (алкантара није мрднула што говори о томе колико је вожен) плус наслон за руку ми делује да је у функционалном стању што говори исто о томе колико је вожен. Мотор делује као да није пран што је још један плус тј. сув је са овог дела што си сликао као барут, само ме интересује какво је стање иза њега код ``крилне (тандем) пумпе``, што се тиче 6-сто степеног мењача знају да праве велике проблеме али само лагано с њим и трајаће.Све у свему ауто је права  :28.

- Сада мало о критикама:
Тај махагони који си префарбао је скупљи од обичне пластике  coilleo2tj, али добро сад. Све у свему је лепо испало, свака част за радове.  formidable Друга ствар ова 1DIN табла ме страшно нервира јер не оставља могућност да без великих преправки убациш мултимедију. Све остало је на своје место. :26


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #17 poslato: Maj 11, 2019, 06:24:00 posle podne »
Veoma Ti hvala na iskrenim rečima.
Autom sam prezadovoljan,nisam napisao u pocetku koliko sam ga platio.Auto je placen 2400e na ime kupca i za te pare mislim da je auto top top .Motor mi je jedino prljav oko egr venitila(menjam ga u skorije vreme stavljam nov).Koliko sam ja mogao da vidim,oko tandem pumpe mi je sve ok.
Sto se tice mahagonija nznm. Mene licno uzasno nervira.Pre par god. Sam vozio b5 sa skoro istom opremom, i na njemu sam menjao sa 1din na 2 din blendu i ubacio aftermarket multimediju tako da mi je ostala ta 1din mahagoni pa mogu časkom da zamenim i vratim mahagoni.
Kad sam vec pomenuo  multimediju, da kazem i par reci o tome.
Ja licno nisam za te aftermarket  varijante.Ta zajeb. me je na tom passatu b5 kostala 250+e i u pocetku mi je radila pristojno ali posle par meseci je pocela da zeza.Ne moze da izdrzi istovremeno da se slusa muzika sa usb-a i navigacija, tj moze pola sata i onda se izgleda pregreje i muzika stane i ostane samo nav. Nakon mesec dana je crko i jedan usb port i ostao na jedan.posle sam prodao auto ne znam jos koliko je potrajala.
Znaci moje misljenje je ako se ubacuje multimedija, onda neki dobar org. player alpina, pioneer itd. Nikako afterket.(opet kazem moje iskustvo)
Za sada sto se tice muzike ostaje gama koja savrseno radi sa kenwood cd charger-om.Narucio emulator tako da cu dobiti usb i aux.Zvuk mi je odlican.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #18 poslato: Maj 11, 2019, 07:56:55 posle podne »
Odlacan auto... Zao mi za drvo


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #19 poslato: Maj 11, 2019, 11:36:12 posle podne »
Погледај испод Тандем пумпе ако не цури онда је добра јер уме да направи проблем цреву које се налази испод ње а кроз то црево пролази антифриз. Нафта га нагриже ако пуста Тандем пумпа па се оно полако надује и у једном тренутку пукне и може лако доћи до прегревања мотора, мени се то умало није десило али сам решио тај проблем на време.

- Што се тиче махагонија тј. оквира, махагони оквир је једини цео металан оквир у односу на обичну пластику и  онај фабрички карбон. Ја у мом ауту имам махагони али сам га одрадио у карбон 5D фолију и презадовољан сам. alealeee

- За мултимедију мораш пре куповине да обратиш много ствари тј. као када купујеш мобилни телефон. :30 Ја сам  моју платио 250е и плус овој нашој дражави 10% царину и 20 ПДВ на тој цени од 250е само у динарској против вредности и плус трошкове царињења DHL служби (3600дин) па ми је изашла негде око 350е јер сам је купио преко eBay-а јер код  нас такву мултимедију са тим компонентама је тешко наћи. С друге стране она је кинез (афтермаркет) али је типска за Пассата и ево одлично ради хвала Богу. Ради се о моделу са 4GB RAM меморије, 32GB сопствене меморије, Андроидом 7.12, нон стоп када се повеже на вајлес одради  упдејт апликација и мапа, користи IGO навигацију која не само да је изузетно прецизна већ и брза и можеш безброј радње да радиш на њој буквално као на телефону и не кочи уопште. Могао бих до сутра да причам о њој јер сам одушевљен квалитетом аи све резервне делове за не дај Боже могу да поручим код истог продавца који ми је дао гаранцију 3 године, итд... итд... Што би реко наш нардо: ,,Колико пара толико музика``. Кад је купиш у Србији за 150е, буди сигуран да је тај набавио за 70-80е ал кад купиш директно из фирме која их поризводи е онда је то друга прича. Ово делује као бајка али је и јесте тако.

- Да кажем нешто и о препакивању из 1DIN у 2DIN, ја сам код себе прво сецкао пластике и рекао никад више! јер  фале 2 завртаја која су веома битна за оквир 2DIN па уме да штрчи и при наглом кочењу сам имао осећај да ће све то одјеном да излети вани... Ако већ то радиш онда препакујеш таблу и завршиш с тим.... Мислим ја причам ово генерално за све не за тебе да ме не с хватиш погрешно.  :26
« Poslednja izmena: Maj 11, 2019, 11:44:29 posle podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr