Autor Tema: Problem sa grejanjem golf plus 2007  (Pročitano 7103 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ltarmi86

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf plus
Problem sa grejanjem golf plus 2007
« poslato: Decembar 10, 2017, 08:05:27 posle podne »
Pozdrav imam problem sa grejanjem na golfu plus, sa manuelnom klimom climatic tzv šporet. Kada okrenem točkić (topli-hladno) na 26c što je maksimum leva strana prvo izduvava hladan a zatim mlak vazduh, dok desna strana izduvava hladan vazduh. Nakon što u isto vrene pritisnem dugme za grejač zadnje šoferke i dugme klapne (unutarnji spoljni vazduh) blinkaju sve tri lampice (AC,grejač zadnje šoferke i unutra spolja vazduh) nekoliko puta čuje se motorić od klapne i onda vozačeva strana počne da izduvava topao vazduh od nekih 50do60c a suvozačeva 20do30c što je maltene hladan vazduh i u kolima je osetno zima i na +5 napolju. Pitao sam nekoliko majstora jedni kažu klapna desne strane ali svi nagađaju niko ne zna zasigurno niti iko od njih zna gde je tačno problem a kamo li kako ga rešiti, a jedan je čak rekao da je do malog hladnjaka. Molio bih ako neko zna u čemu je kvaka i kako da je rešim ili gde da se obratim da mi to neko reši. Hvala unapred.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk


Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2017, 08:11:01 posle podne »
Kvaka je najverovatnije u klapni i njenom mehanizmu. Mora tabla dole pa da se vidi sve lepo i pretrese. Ovako ti niko nece reci tacan problem preko telefona ili kompa.
Boban-Rus

Van mreže ltarmi86

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf plus
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2017, 08:20:43 posle podne »
Ja sam skidao kasetu i prednji panel kao i bočne plastike našao sam motorić koji pokreće klapnu toplo hladno sa leve strane  ali ako ima zasebnu klapnu na desnoj strani nisam pronašao nikakvu polugicu niti drugi motorić koji je pokreće jedino da se to nalazi u samom sanduku proverio sam sve senzore temperature i svi su ispravni a ima ih samo sa leve strane. Nikako mi neide da pronađem neku šemu ili sliku kako to izgleda iznutra i kako bi to mogao namestiti.


« Poslednja izmena: Januar 09, 2018, 03:20:21 posle podne od strane Modus »

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2017, 08:24:36 posle podne »
To moze neko ko ima etku instaliranu da vidi po semi.
Boban-Rus

Van mreže ltarmi86

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf plus
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2018, 06:45:53 posle podne »
Uspeo sam da ozračim mali hladnjak i da dobijem još jače grejanje na levoj strani malo se poboljšalo i na desnoj ali je i dalje više hladan nego topao vazduh, takođe sam iščitao kod drugara na vcds-u i pokazalo nam je samo ovu grešku u climaticu koju nemožemo da izbrišemo mada on kaže da to nema veze sa tim što neće da greje desnu stranu.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2018, 11:04:28 posle podne »
kod mene na golfu 5 sam imao problem s grijanjem ali nije bilo tako da jedna str losije grije nego sve ukupno i promijenio sam motoric toplo-hladno i sad je bolje...to sto se tebi desava mi lici na klapnu da te zeza ali opet nema logike jer mislim da nema 2 klapne da je jedna klapna za lijevu i druga za desnu str nego jedna za duvanje u glavu, barem je tako na mk3 koje sam sigurno doktorirao :) ...jos nesto, motoric za tu klapnu nemas barem ja tako mislim jer i meni je isto manuelna klima (climatic) i kad sam skidao one komande od klime (krugove-tockice) na onom krajnjem desno za stelovanje dje da duva je prikacena sajla...znacu funkcionise preko sajli kao na mk3...barem bi tako trebalo kad je sajla tu

Van mreže ltarmi86

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf plus
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2018, 02:42:41 posle podne »
Jeste za menjanje smera izduvavanja (na šoferku, noge, direktno na prednje izduve) sve to ide preko sajle onaj desni točkić a za izmenjivanje toplo hladno ide preko motorića i taj motorić mi je s leve strane kod vozačevih nogu ali on je ispravan, odrađuje lepo pomera polugicu i na levoj strani sve super radi ali na desnoj ne kad okrenem na hladno na obe strane duva jednako hladno a kada okrenem na vruće samo leva strana izduvava vruć vazduh a desna mlak ne baš potpuno hladan. Sad razmišljam pošto nije dvozonska klima verovatno kada motorić pokreće levu klapnu nekako preko neke polugice pokreće i desnu ali kako je pokreće nisam uspeo da pronađem sve sam skidao i gledao unaokolo i tražio po netu ali i dalje nemogu da provalim u čemu je caka.

Ovo je motorić sa leve strane i on lepo radi pokreće polugicu na ovoj drugoj slici a sa druge strane,  gde kod dvozonske klime ide motorić za desnu stranu kod mene nema ništa to je na trećoj slici. Nadao sam se da ću tu pronaći neku polugicu ili nešto bilo šta za klapnu.







Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

« Poslednja izmena: Januar 09, 2018, 03:19:49 posle podne od strane Modus »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Problem sa grejanjem golf plus 2007
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2018, 08:29:59 posle podne »
ja kad sam mijenjao ovaj motoric ne da sam se opucio nego mi je doslo bilo sve da izlomim!!
onda ne znam sta da ti kazem bez da rasturas sve... da vidis sta se desava s tom plugicom jer moguce da ona preskace ili sta vec