Autor Tema: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se  (Pročitano 3241 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

masterdeki

  • Gost
Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« poslato: Jul 06, 2019, 01:01:20 pre podne »
Ok, auto je golf 5 2004.god. 2.0 FSI motor

Imam nekoliko problema koji mislim da nisu medjusobno povezani pa cu da krenem redom.
Jos od kad sam uzeo auto (januara) imam na vcds-u gresku 18711-air leak in intake system ali nisam imao nikakvih problema sa radom motora sve do pre neki dan.Naime auto pali normalno ali cim upali obrtaji odu u 2000 i odmah se vrate na 1200 otprilike i cim se auto zagreje nakon minut,dva obrtaji padnu na 700-800.E sad, ako auto radi na leru 4,5 minuta obrtaji odu na 1200 i ne vracaju se na normalu.U voznji je sve bilo ok ali cim stanem na semafor oni skoce na 1200 i tu stoje.Proverio sam sva vakum creva, zamenio ih i dalje sve isto.Pokusao sam cak i sa uduvavanjem dima u sistem i nisam nasao nigde da pusta.Ocistio sam i klapnu gasa i uradio rekalibraciju u vcds-u i opet nista.Zamenio sam i purge valve (ne znam kako se zove kod nas) jer sam pronasao da je los ali ni to nije resilo problem.Ne znam sta vise da pokusavam i gde moze da uvlaci vazduh.

Sledeci problem je sto auto gubi vodu, za mesec dana otprilike mi nivo padne ispod minimuma i upali lampicu.Creva sam proverio, sve suvo.Na povratnom crevu se voda vraca sto znaci da pumpa radi.Na pokazivacu na tabli temperatura ne prelazi 90, ventilatori se ne pale, a na vcds-u temperatura rashladne tecnosti ide do 105 stepeni.Iako sve to deluje normalno i kako treba ja imam utisak da se motor previse greje jer maltene ne mogu da drzim ruku iznad motora u predelu izduvne grane.

Oko izduvne grane mi se pojavio i neki dim, kao da gori ulje.Kad sam pogledao vidim da na donjem delu izduvne grane oko srafova ima malo ulja i verovatno se zato pojavljuje dim, ali otkud tu ulje?Sa motora koliko sam video nije jer je sve suvo.

Citajuci forume vidim da je mozda dihtung glave pukao pa voda ide u cilindre, ali tada bi valjda trebao da se pojavljuje beli dim na auspuhu a kod mene toga nema, jedino vidim da na auspuhu izlaze kapljice vode.

Ako neko ima nesto da predlozi u vezi bilo kog problema (a da to nije odlazak kod majstora) izvolte :-)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2019, 10:37:37 pre podne »
Imas zastopan katalizator i losu vodenu pumpu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2019, 12:15:25 posle podne »
Za katalizator ne znam, pumpu sam proverio i radi.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2019, 12:54:27 posle podne »
Radi pumpa al ti curi na nju...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2019, 07:59:29 posle podne »
Ispod auta nema nista, stavljao sam karton i preko noci i dok auto radi i suv je.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2019, 08:06:32 posle podne »
Onda je probio dihtung glave
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2019, 07:40:57 pre podne »
Jedno brzo pitanje-ako je ceo sistem rashladne tecnosti u redu da li donje crevo mora bar malo da se zagreje ili moze da ostane skroz hladno?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2019, 12:24:16 posle podne »
Dok ne otvori temostat hladno je. Kad otvori onda je iste temperature kao i gornje
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2019, 01:27:29 posle podne »
Onda meni termostat ne valja.Imao sam malo curenje na racvi gde voda ulazi u mali radijator, mozda mi je zato gubio vodu.Zamenio sam to i sad je situacija sledeca:nakon nekih 10-15 min rada na leru t-tura na pokazivacu dodje do 90, crevo kada pipnem je hladno, mislim na donje, a gornje se jedva moze drzati.Na vcds-u takodje pratim t-turu, ide do 105 i onda se pali ventilator, to je nakon nekih 20 min rada na leru a crevo je i dalje hladno.Na pokazivacu je sve vreme na 90.

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #9 poslato: Jul 13, 2019, 07:49:30 posle podne »
Da dodam samo da sam ga danas provozao nekih 10km, t-tura ne prelazi 90 na pokazivacu a donje crevo ne daje nikakve znake zagrevanja, ni malo.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2019, 10:34:30 pre podne »
Ostao zakovan termostat i onda pritisak izbije gdje mu je najmanji otpor. Po pravilu bi trebao izbaciti na cep od posude
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2019, 05:39:51 posle podne »
Ali nigde ne izbija voda, osim sto ima malo onako sitnih mehurica oko onog gornjeg malog povratnog creva.Ta cevcica na koju ide crevo mi je i pukla pa sam zalepio a sutra menjam bocu da i to resim.Cini mi se i da to crevo kao ode malo nazad, kao da ga pritisak tera da se skine sa te cevcice.U svakom slucaju znaci mislite da je termostat za zamenu?

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #12 poslato: Jul 14, 2019, 08:56:03 posle podne »
Ako je takva situacija da ti je posle 10 kilometara voznje crevo hladno svakako menjaj termostat.

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2019, 11:05:08 posle podne »
Zamenio sam termostat i sad se i donje crevo greje i sve mi za sada deluje ok.Jedno pitanje samo- da li je normalno kod golfova da pokazivac temperature na tabli stalno stoji na 90 stepeni?Vozio sam nedavno pezo 307 i kod njega u zavisnosti kako se vozi i gde pokazivac ide i preko 90 i ispod 90, a kod mene na golfu stalno stoji na 90 bez obzira kako ga vozio, pa se pitam jesu oni tako napravljeni ili mi to opet nesto ne valja?

Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2019, 11:28:10 posle podne »
Sve je uredu tako treba, a na pezou ti nije valjalo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #15 poslato: Avgust 18, 2019, 12:29:13 pre podne »
Kazaljka je softverski ispeglana da bude zakucana na 90, na vw i bmw (za ostale ne znam)




Tako treba al nije merodavno
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2019, 12:31:11 pre podne od strane Desmo »

masterdeki

  • Gost
Odg: Golf 5 2.0 FSI gubi vodu i greje se
« Odgovor #16 poslato: Avgust 18, 2019, 04:33:21 pre podne »
Super, znaci sve je u redu...hvala svima